Štiri kolesnik- atv

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.776
4.287
113
Ok, hvala za nasvet in mnenje.

Vseeno, če je kolegu delal 5 let brez problemov ne vem zakaj tudi meni nebi naprej


Sicer je že več kot 10 let...
najprej sem si takrat lastil novega Linhai 260 (kao kopija Polarisa z licenčnim motorjem po Yamahi) ga po enem letu dobro prodal
in kupil novega ArticCat 400 4x4

Razlika v ceni je bila v kvaliteti materialov pa tudi...

Primerjava v občutku in kvaliteti, je kot med poceni kitajsko bormašino in kakšno makito... ali yugo in golf 1/2,
ali pa primerjaj nek evropski avto z kitajskim, zgleda že...

Čeprav zgledajo ti novejši kitajci že zelo dobro, ne verjamem da že dosegajo kvaliteto brandov....

Če bi sedaj kupoval, se ne dotaknem kitajca, za AC, sem dele/dodatke naročil iz Amerike, dobil v 14 dneh in
ni noben problem jih najti in naročiti z uvoznikom sem se nekaj dogovarjal, sam je treba razumet,
da oni naročajo to ko se nabere dovolj za naročilo...

Kitajske dele se tud da najti na spletu, sam tam ne veš ali boš dobil prave ali ne...

Tud jaz sem hvalil mojega Linhaia, ko sem ga prodajal, saj je delal... sam ni primerjave...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Nisem...želja je šla na whish list do nadaljnega...najbrž bom enkrat, mudi se mi pa ne
 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
KSZ

Me zanima, kaj piše pri enih, da rabiš izpit za traktor, pri drugih pa B za avto.

Ni bilo včasih tako, da si rabil izpit za motor oz. kako je s tem? Vsaj pri tistih športnih je menda bilo tako (nad 20 KM ali kako že)?

 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Tnx, kako pa je s hitrostjo, zakaj so nekateri zablokirani na ne vem, 60 km/h?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.467
348
83
"L" ima omejeno moč (15KW?), "T" omejeno hitrost. če se ni v zadnjem člasu kaj spremenilo. Podrobnosti so mi ušle z glave.

"T" na splošno v segmentu ATV, UTV bi moral imet 40 oz 60kmh. Odvisno od nekaterih faktorjev kot so zavore in blaženje. Klasični traktorji so tudi omejeni na 30kmh zavore le zadaj, ozke pnevmatike...

Sem imel pred leti ATV L vozen z B, zadnje dobre pol dekade je baterijski UTV traktor "F" (zaradi teže prek mislim da 600 kg je T1 kot vsask klasičen traktor, omejen na 40 kmh sicer že konstrukcijsko...

Definitivno se splača it na "T" ker imaš na razpolago moč. Če seveda imaš F kategorijo.
 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Imam F, ampak če me bo prijelo, bo kak s cestnimi gumami, ne traktorskimi.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.467
348
83
Odvisno od namena uporabe. Meni je uporaba dnevni servis. Ja bilo bi super, če bi EV UTV imel kakih 100 km dosega, da bi bil uporaben tudi za free time.

Nimam pojma, če in koliko homologacija pri ATV/UTV omejuje gume? Če kdo ve na dan z besedo.

Imel na ATV terenske in cestne. Večinoma so bile cestne gor, ker terenske so preveč blata prijele. Tisto je šlo nekih 85 kmh. Nisem se pa velikokrat peljal toliko ker občutek nad 75 kmh mi ni bil ravno ....
Sedaj na UTV imam "travarce gor". Še najmanj blata nosijo s sabo a se kljub temu primejo kolker rabim. Ko se usedeš v kako blato se komot potegne ven. Za 40 kmh tistih nekaj kilometrov kar beterije zdržijo je tudi za asfalt povsem OK. Največji problem tega Polarisa kot vseh kolker vem (ne vem če so to v zadnjih par letih spremenili) pa je ker najprej vklopi zadnjo diferencialno blokado in šele nato prvi pogon. Ko na trdo/moker asfalt zapelješ in pozabiš gre le naravnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
pri tej kanti streha ne gre dol, ni vetra v laseh.. je suzuki samurai bolj zanimiv če smo že na kinderjajčke zašli...
 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Torej grem pogledat en atv, sportna varianta 35 KM, tajvanec.

Kako se preveri? Avtomat, da ne cuka, da ni lufta pri kolesih in volanu, se kaj?
Tnx
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Poglej če je masten motor, če je kaj rjav, če je kje varjen, kaksen je jermen, plastike, bremze.. tudi po vijakih se vidi kaj se je delalo .. ceprav jaz bi se tajvanca ognil.. prihrani si čas, živce in denar ter našparaj še malo in kupi rabljen polaris, canam, arctic cat ali nekaj kvalitetnega. Nebo problem z servisom, rezervnimi deli ter samo kvaliteto ...ce nisi quada nikol kupoval vzemi zraven nekoga kateri se malo bolj spozna ...

Moja 2c.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Hvala, zanima me vožnja po cesti tu in tam v službo ob lepem vremenu, kjer je samo kake 3 km izven naselja, vožnja po terenu me ne zanima. Gledam pa, da se bo zadeva dala prodat in atv (kolikor malo spremljam) za 5-6k se proda prej kot tisti za 10, ker za 10 se kupi novi v trgovini. CFMOTO, Linhai, Odes in ostalih kitajcev ne gledam.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Tale v rdečem kombinezonu je kar nekaj časa premišljeval ali bi ustal ali ne?
Z glavo v vodi!