Starejši vozniki

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
ja a si ti kej drugač narejen? kje pa piše da maš ti še kr zdravo presojo, ko pa si za razliko od mene že v letih?
Čist si se zgubu
Tega ne trdim jaz, to trdiš ti, da boš, ko boš star naredil to in to....ko te postavim na tla pa spet kašljaš.
Citat:
sem iskren, pa vseeno ne bom priznal, da sem najvarneje vozil takrat, ko sem se učil. in to enostavno zato, ker to ni res. ravno takrat sem delal napake, za katere sem se kasneje trudil, da jih ne ponovim več...
No vidiš, pa vseeno nisi (vsaj upam da ne) nikogar ubil takrat, ko si bil še vajenc.
Iz tega lahko samo sklepaš, da nekatere napake v prometu niso tako nevarne in usodne, druge pa so.
Npr, če en stari čiča zaradi nerodnosti in slabih refleksov podrsa sosednji avto, ali bolj počasi vozi, to ni tako nevarno in usodno, kot če en divjak z veliko brzino v nekoga poči. Kaj pravš?


Pa še to, v tej statistiki na začetku piše, da starci delajo manj nesreč tudi iz razloga, ker ostanejo doma al pa gredo na avtobus kadar so zunaj slabi vremenski pogoji itd... Ja, a smrkavcu je to pa prepovedano al kaj?
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
2. Vključevati bi morali tudi psihološki test.
Ta test bi morali polagat zelo pogosto. Vsako leto al pa še večkrat.

jaz bi pa temu še jetrni test dodal
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Čist si se zgubu
Tega ne trdim jaz, to trdiš ti, da boš, ko boš star naredil to in to....ko te postavim na tla pa spet kašljaš.

a-a, nč se nism zgubu. jst sm rekel, da bom vrnil izpit, ko se mi bo zdelo, da nisem več sposoben vozit, ti pa si rekel da zaradi starosti morda ne bom bil zmožen pravilno ocenit situacije. pol pa sm samo še jst tebe vprašal, če je pa slučajno možno, da zaradi tvoje lastne starosti, sedaj ti nisi zmožen normalno delovat in zato pol pišeš take stvari po tabli in obračaš stavke tko da pol res nobenmu ni jasno kako pa kaj? seveda sm to povedal z malce drugačnimi besedami...

no in ja, mogoče res ne bom mogu normalno razmišljat. ti pa si seveda še 100% da je s tabo vse ok? vsemu popitemu alkoholu navkljub?

Citat:
Uporabnik stardec pravi:
No vidiš, pa vseeno nisi (vsaj upam da ne) nikogar ubil takrat, ko si bil še vajenc.
Iz tega lahko samo sklepaš, da nekatere napake v prometu niso tako nevarne in usodne, druge pa so.
Npr, če en stari čiča zaradi nerodnosti in slabih refleksov podrsa sosednji avto, ali bolj počasi vozi, to ni tako nevarno in usodno, kot če en divjak z veliko brzino v nekoga poči. Kaj pravš?

nope, ubil nisem nobenega
cheer.gif
sem pa imel par takih pripetljajev, da so mi dali misliti... kar se pa nevarnosti ČičaVSmladdec tiče.. vse je odvisno od primera. kaj pa če mladdec lepo vozi po omejitvi, recimo 70kmh, iz stranske ulica pa pripelje stardec, ki je seveda napol slep in ga na polno izsili ter zato poči?

Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Pa še to, v tej statistiki na začetku piše, da starci delajo manj nesreč tudi iz razloga, ker ostanejo doma al pa gredo na avtobus kadar so zunaj slabi vremenski pogoji itd... Ja, a smrkavcu je to pa prepovedano al kaj?

ne, ni jim prepovedano. bi pa tako izgubili preveč časa, ki pa ga za razliko od stardecov nimajo ravno na pretek.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
ampak VAREN šofer pa tud ni POČASEN šofer...
tongue-1.gif


prav tako ni varen šofer tist, ki vozi izključno po CPPju... varen šoer je tist šofer, ki vozi po zdravi pameti. če le.to ima seveda
grin1.gif

zagotovo je bolj varen tisti šofer, ki vozi izključno po cpp-ju kot tisti, ki vozi po "zdravi pameti". namreč pri cestnem srečanju dveh "zdravih pameti" kaj hitro lahko pride do dvoumja, medtem ko ga CPP ne dopušča!

kaj je počasen šofer?
zakon jasno določa, kdo, kdaj in kaj mora storiti, če s svojo hitrostjo ne zagotavlja varnega in tekočega prometa.

stardec bi rekel da si dinamik in zato ne sprejmeš nekaterih dejstev.

p.s.: tudi sam ne vozim ves čas po CPP, zavedam pa se tega, da to kar počnem ni prav! za razliko od nekaterih...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ampak res neveš kaj blebetaš.

Citat:
a-a, nč se nism zgubu. jst sm rekel, da bom vrnil izpit, ko se mi bo zdelo ,


Bravo, ZDELO. Vidiš to je ta magična beseda ZDELO. In zaradi tega zdelo se dogaja to kar se.

In kje piše, da se bo tebi drugač zdelo kot se zdaj zdi današnjim starcem.?

Citat:
. kaj pa če mladdec lepo vozi po omejitvi, recimo 70kmh, iz stranske ulica pa pripelje stardec, ki je seveda napol slep in ga na polno izsili ter zato poči?


Blabla, kaj pa, če stardec vozi lepo počasi, pa mu smrkavc zaradi majhnega tiča pred havbo skoči? Vidiš s tem kaj če lahko operiraš kakor hočeš. Bolš bo zate, če se boš sprijaznil z dejstvi.

Citat:
ne, ni jim prepovedano. bi pa tako izgubili preveč časa, ki pa ga za razliko od stardecov nimajo ravno na pretek.


No vidiš, to jeto. Smrkavci imajo še vse življenje pred sabo pa podijo, starcem se pa nikamor ne mudi pa majo samo še nekaj življenja pred sabo.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik elo pravi:
zagotovo je bolj varen tisti šofer, ki vozi izključno po cpp-ju kot tisti, ki vozi po "zdravi pameti". namreč pri cestnem srečanju dveh "zdravih pameti" kaj hitro lahko pride do dvoumja, medtem ko ga CPP ne dopušča!

kaj je počasen šofer?
zakon jasno določa, kdo, kdaj in kaj mora storiti, če s svojo hitrostjo ne zagotavlja varnega in tekočega prometa.

stardec bi rekel da si dinamik in zato ne sprejmeš nekaterih dejstev.

p.s.: tudi sam ne vozim ves čas po CPP, zavedam pa se tega, da to kar počnem ni prav! za razliko od nekaterih...

se moram strinjat s tabo, pri vožnji po pameti res lahko hitro pride do dvoumja. po drugi strani pa se boš zelo hitro lahko zaletel tudi, če boš na slepo sledil CPPju... sem že dovolj kilometrov naredil, da sem lahko prepričan v to. in zato osebno tudi vozim bolj po pameti, kot pa po CPPju, ker če bi bilo drugače pol 100% zdele nebi tega tukaj pisal... ampak bi mi po možnosti kje na nagrobniku pisalo "imel je prednost..." sej štekaš, ne?
wink-1.gif
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
seveda se boš zaletel, če boš slepo sledil cpp-ju in zvcp-ju, to ti dam povsem prav!
če že zaradi drugega ne zaradi tega, ker je dejstvo, da je na cesti premnogo prepotentnih bedakov, zato odpade tisto, da lahko domnevamo, da bodo vsi upoštevali zvcp in cpp. če se na to zanašaš si dejansko tarča! in to je narobe!

zdrava pamet pa ti/nam v tem primeru služi zgolj za popravljanje napak drugih udeležencev, ne pa za prikrojevanje predpisov!

l.p.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
in zato osebno tudi vozim bolj po pameti, kot pa po CPPju,
Ko boš enkrat vozil po pameti boš vozil po CPPju! Do takrat pa voziš neumno neglede na to kar ti zdaj misliš.
Poka glih zato, ker preveč ljudi vozi po pameti. Kakšna pa je ta pamet, se pa vidi v vsakdanjih kronikah in statistikah.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik elo pravi:
zdrava pamet pa ti/nam v tem primeru služi zgolj za popravljanje napak drugih udeležencev, ne pa za prikrojevanje predpisov!

tako kot si rekel
zmaga.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
in zato osebno tudi vozim bolj po pameti, kot pa po CPPju,
Ko boš enkrat vozil po pameti boš vozil po CPPju! Do takrat pa voziš neumno neglede na to kar ti zdaj misliš.

narobe.

zdej pa hitr pospravit svoje stvari in domov na kosilo, še 5min fore imaš
pozdrav.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Zdaj, ko zivim bolj na vasi, sem bil v slabem letu prica trem zanimivim dogodkom (no, vecim, ampak te bom izpostavil)

- Pred dovozom v mojo bajto - dve zenski srednjih let, prakticno na ravnini sredi naselja, celno ena v drugo, ker sta obe mislili "da bo slo skozi", potem pa nasilo bremzali in palamudili levo-desno. Na sreco je bila hitrost majhna, tko da je bil izkupicek 2 totalki.

- Na 300m dolgi ravnini mal naprej od moje bajte... celno Modus in traktor (voznica in voznik oba krepko cez 60 let). Modus totalka. Traktorju prakticno nic ni blo videt.

- 200m stran od bajte... stari cica pred mano zavijal v kriziscu levo iz stranske na glavno cesto in zavil kar na levi pas (pasova sta locena z nekaj m dolgim otockom) in mirno odpeljal okoli 30km/h novim dogodivscinam naproti kar po napacnem pasu. Sama sreca, da ni nihce prisel nasproti.



uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
mislim samo zaj pa si se zajebal malo stardec ker si v svojem istem postu napisal protislovja ... prvo da je treba po pameti vozit ker edino tak je pravilno in enako cpp-ju .... pol pa praviš da če voziš po pameti da ni vredu, da zaradi tega pride do nesreč
bonk.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kako pa ti popravljaš napake drugih? A mogoče tako, da voziš hitreje kot smeš, blendaš tistim, ki gredo mogoče počasneje kot največ smejo, se mu lepiš za rit, če slučajno un pred tabo "prepočasi" pelje itd...?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Veš, jaz smatram, da nekdo vozi po pameti če vozi po CPPju. Nekateri kot kaže imajo/te CPP pač za neumnost.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Kako pa ti popravljaš napake drugih? A mogoče tako, da voziš hitreje kot smeš, blendaš tistim, ki gredo mogoče počasneje kot največ smejo, se mu lepiš za rit, če slučajno un pred tabo "prepočasi" pelje itd...?

nikoli ne vozim na tak način.. ne več (če izvzamem občasno prehitro vožnjo
tongue-1.gif
)
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
zdej pa hitr pospravit svoje stvari in domov na kosilo, še 5min fore imaš
Prav imaš. Ti pa še celo popoldne tukaj po tipkovnici klofaj in debatiraj z exhairom, ki nezna druzga kot smeške popat knede pisat, pa predloge za pepčke talat. Nekako podoben nivo imata. Ko vama negre najbolje od pameti, pač v svoji nemoči predlagata nasprotnika za pepčka.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
maš point, sam mogoče res ne bom zmožen razsodit, zato pa se bom takrat držal mnenja kkšnega strokovnjaka (zdravnika), čigar služba je ugotavljanje zmožnosti za vožnjo.
Natanko to počnejo tud današnji starci in upoštevajo mnenje strokovnjakov, ki jim dopušča vožnjo do 80-leta. In še več.
Saj zakon so spisali strokovnjaki ali ne? In tud z zdravniki so se pred pisanjem zakona posvetovali ali ne?