Stara papirnato vozniško dovoljenje - do 2023

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Ja, sej to.
evil.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.844
839
113
MB
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Slikoavtomat na občini 5€.
smile-1.gif
In ko prineseš sliko iz slikomata, ti prijazno povejo, da slika ne ustreza vsem zahtevam.
Citat:
(2) Fotografija, ki je priložena v fizični obliki, mora biti izdelana na belem tankem sijajnem fotografskem papirju, velikosti 3,5 x 4,5 cm, v črno-beli ali barvni tehniki, z ločljivostjo najmanj 600 dpi, barvno nevtralna, z jasno izraženimi barvnimi toni. Fotografija mora biti primerne kvalitete za biometrično obdelavo:

- podoba obraza mora biti poravnana tako, da navidezna vertikalna črta teče ravno iz sredine med očmi, preko sredine nosu do sredine ust, oči morajo biti v navideznem horizontalnem polju;

- fotografija mora jasno prikazovati poteze celega obraza od konice brade do začetka lasišča (temena glave) ter levo in desno polovico obraza. Velikost obraza od brade do temena mora zajemati od 70% do največ 80% fotografije, kar ustreza višini 32–36 mm;

- če je volumen las večji, se lasje na fotografiji obrežejo skladno z zahtevo iz prejšnje alinee;

- obraz na fotografiji mora biti enakomerno osvetljen, brez odsevov ali senc, jasen, z ustreznimi kontrasti in ostrino, barva kože mora biti naravna;

- izraz na obrazu mora biti nevtralen, ustnice zaprte, državljan mora gledati naravnost v fotoaparat;

- oči ne smejo biti rdeče barve, biti morajo odprte in jasno vidne, ne smejo jih prekrivati lasje, okvirji očal ali rob stekel;

- višina oči mora biti pozicionirana med najmanj 50% in največ 70% višine fotografije, od spodnjega roba;

- odsevi na steklih očal ali na okvirju niso dovoljeni. Sončna očala ali zatemnjena stekla niso dovoljena, razen iz upravičenih zdravstvenih razlogov (kot so vidne poškodbe očesa);

- državljan mora biti fotografiran brez klobuka, čepice ali rute. Pripadniki verskih skupnosti in druge osebe, ki po svoji ljudski navadi kot sestavni del svojega oblačila oziroma kot sestavni del oblačila verske skupnosti nosijo čepico, ruto ali drugo pokrivalo, smejo priložiti fotografijo, na kateri so fotografirani s čepico, ruto ali drugim pokrivalom, če je obraz jasno viden in prepoznaven od spodnjega roba brade do zgornjega dela čela ter od levega do desnega roba obraza;

- ozadje mora biti enobarvno svetlo (priporočljivo je nevtralno sivo) in v kontrastu z obrazom, lasmi in oblačilom. Pri svetlih laseh je ustrezna uporaba srednje sivega ozadja, pri temnih laseh pa svetlo sivega ozadja. Ozadje mora biti brez vzorcev ali senc;

- na fotografiji otroka ne sme biti v ozadju drugih oseb, otrok mora biti fotografirani z zaprtimi usti in brez igrač preblizu obraza;

- fotografija ne sme biti poškodovana in ne sme imeti madežev.

Napisal sem iz osebnih izkušenj. Novo vozniško s slikami iz slikoavtomata sem dal naredit pred novim letom. Nič narobe.
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Sploh pa nikjer v tem citatu zakona ali navodil za slikanje, ali karkoli že to je, ne vidim napisano da slika ne sme biti iz slikomata ...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.195
2.807
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:

ja nic. pač si staromoden... sej mi je cist vseeno, pa tud moja stvar ni to, kako ti ziviš. Sam če bi v zacetku napisal da si stsromoden, bi tvoje pisanje dobilo drug smisel.

Bančne kartice nimam iz nekega razloga, ki ga ne bom razlagal. Ampak OK, če sem zaradi tega staromoden, prav. Ampak zakaj sem pa staromoden, če ne želim po novo vozniško dovoljenje, ker imam še vedno starega in veljavnega? To pa ne razumem. Zakaj bi moral nekaj kar je še popolnoma uporabno in veljavno, zamenjati?
.... Aaaa, čakaj malo! Razumem! To s kartico je, kot z oblačili, ki so stara kakšno leto, dve, sicer malo nošena in še popolnoma v redu ampak jih je treba zamenjati, ker je letos druga moda! Zdaj pa razumem. Res sem staromoden.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Evo, nisi v trendu.
smile-1.gif


Ma jst je tud nisem zamenjal, dokler nisem spreminjal naslova, ker je bila še čisto lepa in nič obrabljena (partijska knjižica aka vozniška).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.559
113
pri taščici
Sixpower
Dober si, da si brez bančne. Vecina mora imeti vsaj 5 bančnih kartic, ti pa si kar brez.
A trr imaš?
Otroke sem slikal v šoli 4+4+2 fotke 7 evrov. Če bi rabil sam slike , bi se prislinil zraven.cez 4 leta bo treba.
Upam da bo še isti fotograf in podobna cena. In cena se mi zdi ok. 15 evrov je pač cena da pritisne dva na teden. Ko jih v šoli pritisne nekaj 10(0) v dopoldnevu bi se mi pa zdela cena 15 malo za lase privlečena
Tudi meni se zdi malo trapasto tale menjava, po drugi strani pa 80 letnika ustavijo z najstniško fotko. Kaj češ lepšega glede identifikacije.
In ja, nekoč bo mogoče res vse na enem čipu, po možnosti nekje pod kožo, kjer ti bodo poskeniral vse kar bodo rabili.
In bo tisti vic o naročilu pice postal resnica.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
kaj si ti ja nor kolko drame za 15 ojro. Isti bolniki pa se verjetno se isti vecer derejo po gostilni: moja runda
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Itak te nič drugo kot gostilniška debata ne more spraviti v takšno depresijo zaradi menjave vozniške. Sploh ko dodatno olje na ogenj prilivajo lokalni pijančki, ki se itak s kupljeno vozniško šlepajo ...
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Ksz

Mene ne moti cena, stane pač kolikor stane.
Ampak a mi lahko nekdo zatrdi (če ga naredim sedaj) da si ne bo sedanja ali prihodnja vlada zmislila neko spremembo in bo treba čez 4 leta delat ponovno novega?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nihče ti ne garantira - mogoče pride do državnega udara, pa boš moral poleg svoje slike imeti še sliko novega velikega vodje.
tongue-1.gif

Ampak saj vidiš, za novo vozniško boš po novem dejansko plačal samo 4 mesece gledanja POP-TV
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Sploh pa nikjer v tem citatu zakona ali navodil za slikanje, ali karkoli že to je, ne vidim napisano da slika ne sme biti iz slikomata ...
Beri, kaj vse mora slika izpolnjevati:
http://www.mnz.gov.si/fileadmin/mnz.gov.si/pageuploads/SOJ/word/PRIMERNA_FOTOGRAFIJA.pdf


Nočna mora fotografov so otroci do 5 leta, morajo imeti živce mamuta da jim uspe narediti primerno sliko.
Še enkrat ... kje piše, da tista iz slikomata ni ok?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.629
6.352
113
sej tudi on ni rekel, da ni ok samo zato, ker je iz slikomata. če že dlakocepiš.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Zavrti malo gor ...

Citat: In ko prineseš sliko iz slikomata, ti prijazno povejo, da slika ne ustreza vsem zahtevam.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.629
6.352
113
Sej sem. Kje piše, da zaradi tega, ker je iz slikomata. Ker in ko imata različen pomen.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.195
2.807
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sixpower
Dober si, da si brez bančne. Vecina mora imeti vsaj 5 bančnih kartic, ti pa si kar brez.
A trr imaš?

5 kartic!? Koliko morajo to imeti denarja!! Pa verjetno kar pet plač. Potem je pa debelina vozniškega problem
wink-1.gif
.
Itak da imam bančni račun ampak brez kartice. Zakaj? Ti ga napišem, bi mi rad kaj nakazal?
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sixpower
Dober si, da si brez bančne. Vecina mora imeti vsaj 5 bančnih kartic, ti pa si kar brez.
A trr imaš?

5 kartic!? Koliko morajo to imeti denarja!! Pa verjetno kar pet plač. Potem je pa debelina vozniškega problem
wink-1.gif
.
Itak da imam bančni račun ampak brez kartice. Zakaj? Ti ga napišem, bi mi rad kaj nakazal?
smile-1.gif

Nažalost je kartic vedno več (pa ne samo bančnih), ampak drugače v nekaterih primerih ne gre. Idealno bi bilo res ena kartica za vse, še vedno pa boljše dodatna kartica kot nek večji papir, ki ga nimaš kam dat.

Brez bančnih/kreditnih/debetnih pa danes večina ne more, pa ne zato ker bi imela po tvoje 5 plač, ampak ker marsikatera storitev v današnjem času brez tega bodisi ni možna ali pa te pride dražje oziroma ti vzame več časa. Rezervacija letalaskih kart, razni rent-a-carji, stortive ala Uber, online tečaji, nakup programske opreme (, ki je velikokrat samo še download only) in kup drugih stvari brez kartic ne gre ali pa je bistveno težje. Vedno več je lokacij, kjer brez kreditne ali namenske kartice niti na bus ne moreš več (v Ljubljani na žalost Urbana/Moneta only, v Londonu rabiš recimo samo NFC bančno/kreditno). Pa tudi dosti fizičnih stvari, ki jih načeloma dobiš v trgovini, je veliko hitreje in večinoma ceneje kupit preko spleta s kartico. Še tisto kar kupim v trgovini mi je nahitreje in najbolj udobno plačat s kartico oziroma uro ali telefonom (že drobiž ki ga moraš drugače vlačit s sabo je samo navlaka). V tem da bi zgubljal čas in denar z dvigovanjem denarja in plačevanja položnic na banki, pa sploh ne vidim smisla.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.195
2.807
113
Lublana
Obišči stran
Mah, kaj ste se zdaj v bančne kartice vtaknili? Saj nobenemu ne govorim naj se jih znebi. Debata je o vozniškem za katerega jaz pač trenutno nimam razloga za zamenjavo. Ampak ljudje vedno komplicirate in privlečete v to debato še cel kup stvari, ki nimajo nobene veze.