Star PC, več rama?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
v 6 let starem računalniku celeron 700 bi rad mal dodal rama. Origanl je bilo v njem 64 rama, pred leti sem dodal 128 rama, zdaj pa bi šel vsaj na 512 rama. Ker pa mislim da je na starem ramu oznaka 133 MHz me zanima kakšen ram moram kupit ( in kje jih imajo poceni v LJ) da bo pasal v ta računalnik.

Ne spomnim se oznake ali je SDRAM ali DDR ram ampak mislim da je DDR ram.

Štos je v tem da so 133 MHz še enkrat dražji od 400 MHz. moram iskat samo 133 ali je lahko večja cifra ?



Katerga recimo na tej strani bi lahko vzel?



Seveda bi stare odstranil iz računalnika in bi njem pustil samo novega, ker sem nekoč slišal da morajo biti enaki če hočeš da....
rolleyes-1.gif




tnx
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Po moje SDR 133 MHz, kupi čimveč, ampak mislim, da ga plata več kot 768 MB ne bo mogla "požreti".

Btw., mirno lahko pustiš notri tudi starega (ni pa obvezno), ker bistvene razlike zaradi tega v hitrosti ne bo - še največ pomeni čimvečja kapaciteta (beri: več MB), frekvenca je tako ali tako enaka zunaji od procesorja (ki pa jasno ostaja ista).

So pa take prazgodovinske najdbe drage, kaj češ.
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Če bo čas se bom mal poigral z bolho. MOgoče bo pa kaj pametnega tam?
Saj zdaj sta bila v njem obadva, pa še ena reža je bila frej tako da ???
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Računalnik ima verjetno navadni SDRAM
Žal je ta ram najdražji.



Malo novejši imajo DDR SDRAM

še novejši DDR2 SDRAM

Počasi pa prihaja DDR3 SDRAM
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Ja na starih ramih res piše samo SD RAM , tako da....

imam tri reže, najbrž bom iskal samo še enega 256 in bo potem skupaj 448 Rama, kar pa bo za tistega ki ga uporablja bolj poredko čist OK. Štos je v tem da je 192 premal za pogon USB GSM modema od mobitel a za dostop do neta. Hoče met 256
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Še vedno imaš prepočasen procesor. P3 nabavi, samo boš imel toliko stroškov da te ceneje pride da zamenjaš kišto. Pred novim letom bodo zihr kakšne akcije.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ja na starih ramih res piše samo SD RAM , tako da....

imam tri reže, najbrž bom iskal samo še enega 256 in bo potem skupaj 448 Rama, kar pa bo za tistega ki ga uporablja bolj poredko čist OK. Štos je v tem da je 192 premal za pogon USB GSM modema od mobitel a za dostop do neta. Hoče met 256
En ****** modem hoče imet 256 RAM-a ???
stupid-1.gif


Kje ti to javi ?

A zdaj bodo pa miške rabile en giga minimum al kaj ...
uf-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Na škatli od modema tko piše, nisem pa probal če bi delal s 192mb. Je pa kolega (ki se nekoliko manj spozna na računalnike probal instalirat modem pa mu ni šlo(program je naložil samo ni ga pa odprlo, niti meni). KO sem videl škatlo, sem takoj obupal.

Jah 50 evrov res ne dam za RAM, ker potem res raje drugo škatlo kupim za deset evrov pa na bolhi že kaj najdeš.
 

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Če piše na kišti (od modema) da rabi najmanj tulko, pol bo to gotovo zahteva pri inštalaciji.

Moj "kolega" je kupu hčeri nov printer (neki u akciji za 50€, torej nič posebnega!) za na eno staro kišto (mislim, da je bla ena 386-ka), da bo lahk na faksu si mal lepš sprintala.....
Pol se je pa začel:
1. printer je USB, katerega 386_ka seveda ni mela - Kupil je USB kartico. In jo seveda tudi vrnu ker ni bla ISA ampak PCI. ker v trgovini ne vračajo denarja je zamenju za CD-je. (premečem vse rač. odpade in celo najdem ustrezno kartico)
2. Printer rabi najmanj 256 rama. ponovimo zgodbo iz 1. točke in imamo že dve vrečke CD-jev.
3. printer rabi najmanj 300mhz procesor.Najdem ustrezen procesor (celo nekaj rezerve (333mhz)), in grem h "kolegu" vse skupi zložit. NI ŠLO! Plata podpira procesorje sam do 266mhz. NI teorije.

Ko me je vprašu če vem še za kiro plato da bi še tisto zamenju ga steram u tri pm in napotim na bolho ali kiro kol drugo štacuno po malo sodobnejši komplet.

EPILOG
Nadgradnje so smiselne in uspešne samo za eno stopničko. več se ne splača, ker preveč potegne za sabo
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pa sej Celeron 700 ni tak zanič, da se nebi dalo na njem brskat po internetu in pisat v wordu. Pa modem bi ti moral delat normalno na 192 MB RAM, te sistemske zahteve so tako čisto mimo napisane - tako pri strojni opremi kot programih.

Je pa res, da se na Bolhi dobi za mali dnar kr pošten računalnik, treba si je pač čas vzet, ker ljudje prodajajo za isti dnar vse od 486 do P4 :p

Lani sem tako sestri (tipična najstnica, ki uporablja samo msn, word, divx in firefox) kupil za 15k SIT: 900 mhz p3, 256 ram, geforce 3 64 mb, 80 gb hdd, še celo neki cd pekač je bil not. Pa je čisto zadovoljna z njim - edino vsake 3 mesece mi zateži, da ji vse počasi dela, potem pa najdem občudovanja vredno zbirko virusov in spywara
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Programa ni odprl, ni se mi pa dalo doktorata na tisti počasni kišti delat. Naj dokupijo ram, ali pa kupijo drugo, saj jim bo ram prav prišel.

Čakam na pošiljko 2X256. Če bo po sreči jo dobim jutri, potem pa poročam. Če se bo izteklo idelno bo 636MB letel ko šus napram prejšnjim 192.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Upoštevaj, da kup predzgodovinskih RAM-ov na predzgodovinski plati vedno ne delajo.
Včasih jih moti kombinacija, v tem primeru probaj vsakega posebej. Potem pa na koncu 2 največja skupaj. Razen če iz prve vse dela.

Pazi da res dela, ne le "dela" ->> memtest obvezno, sicer ti bodo spet težili, ker se računalnik skrivnostno ruši vsake tolko cajta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
In katerga naj DL, da ne bom "zajebal". Ne bi rad potem "stručko" izpadel



V verziji 1.70 je 6 možnih opcij tako da....



Al moram potem public key skopirat ali source code DL?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
No pa mi je le uspelo prit do neta tudi na tej stari kišti. Če lahko kaj nagaja bo to tudi nagajalo, (format c, na novo vse gor in potem se zelo počasi spomne d aje namenjen povezavi do neta