Stacionarni radar - kdo to ureja?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
To imajo v vodicah
Sicer pa se tabla lahko programira, da ne pokaze bistveno prekoracene hitrosti. Vsaj tako je v nash koncih. Ko si vec kot 20 prehiter, dobis samo rdec palec navzdol al jezen smesko.... Nekaj od tega
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Za Horjulca tista tabla, ki kaže hitrost pomeni samo to, da na tisti eni ravnini čez Brezje stiši Jugota do konca.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ti vedno voziš po omejitvah?
Ne. Se pa trudim da bi, v glavnem mi tudi uspeva. V 500.000 km vozniške kariere sem fasal dve kazni zaradi prehitre vožnje. Ni sile.
Mi greste na živce taki, kateri bi samo špecal al pa kaznoval.
Me veseli. A se ti lahko pridem zjokat na ramo?

Če postavijo stacionarni radar IN še opozorilno tablo na začetku naselja, bo to dovolj jasno sporočilo da je treba peljat v okviru omejitev.
Če je kdo prizadet in še vedno uspe pridelat kazen - upam da se bo peljal čimvečkrat, da bo radar čimprej odplačan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bula

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Ležeči policaji, šikane, otočki so neprimerna rešitev. Tudi, če se pelješ "po omejitvi", je vedno neugodno. Poleg tega pa košta.
Policijska kontrola z radarjem (vsaj kakšnih pol leta trikrat na teden ob različnih urah) je win /win rešitev. Če pelješ po omejitvi, sploh ni problema. Ni treba bremzati, zavijati brez veze. Načeloma nič ne košta, samo prispeva v proračun.
Preverjeno deluje na ravnini v bližnjem naselju.