Stacionarni radar - kdo to ureja?

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Oj,
na občini smo že večkrat težili da bi bilo treba na enem odseku nekako umirit promet, pa so vedno izgovori da ni možno. Ležečih policajev ne morejo dat, ker se bo LPP bunil (kao), šikane oz. otočka na sredi ne morejo postavit ker je premalo prostora, ne vidim pa nobenega argumenta proti, da bi postavili stacionarni radar.
Torej, kakšen je postopek za postavitev, kdo to ureja, komu težiti do nezavesti? Gre se za relativno kratek in nevaren odsek med Dobrovo in Horjulom (btw. pred leti je točno na tem mestu avtu povozil otroka). Radi bi nekaj podobnega kot je po novem na cesti Dolomitskega odreda (Lj., Vrhovci, v bližini Avtomojstra).
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.030
3.921
113
Kanglerja vprašaj bo ti iz prve roke povedal.

Drugače pa lahko tudi Zokija
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.636
1.338
113
Jaz bi vseeno pisal na občino glede problematike in jih prosil naj postavijo radar. Promet se bo definitivno umiril.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Brezje? Težit je treba na občini, ker ima vse pristojnosti za to. Zaleglo bi že, če bi bil mobilni radar še kdaj kje drugje kot na standardnih dveh lokacijah na tej relaciji. Če bi pa taplavi malo prizemljili tistih par znanih hribovskih Fittipaldijev bi bilo pa sploh top.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Inkasanti, ki se postavljajo na odprte odseke in se grejo lov na čarovnice.
Predvsem pa je potrebna trajna rešitev.
Kaj pa ce bi obcina postavila tisti radar, ki prikazuje hitrost vozecega vozila na velikem displayu in se obarva rdece, ko je prekoracena hitrost?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Gledam tistega na Vrhovcih. Ne moreš verjet, kako lahko kar naenkrat vsi vozijo točno 50 na uro. Pa tisti odsek niti ni posebej kritičen (ravno, pregledno, pločniki).
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.598
68
48
Zakaj bi se LPP bunil zaradi lezecega policaja? Ogromno avtobusev vozi cez njih in navsezadnje je postavljen tudi zaradi njih
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.030
3.921
113
Ležeči policaji so brezveze.

Pomagajo ožanje cestišča, mogoče šikana na vhodu v vas.

Parkirana vozila po glavni cesti. Se pravi par korit za rože postavit in narisati parkirne prostore, da se mora promet izmenično ustavljati.

In seveda tudi kakšen radar pa če ne drugače samo škatla.

Če je cesta lokalna ima opčina svoj referat za promet in ta je pravi naslov zate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zakaj bi se LPP bunil zaradi lezecega policaja?
Ne vem zakaj bi se ali se buni.
Lahko tudi da je urbani mit, naj bi ležeči policaji povzročali škodo na zračnih blazinah. Kar se mi zdi čudno, ker je sistem podoben hidropnevmatskem vzmetenju in je osnova vsega ravno to, da ima vzmetenje zelo dolge hode in (tudi temu primerno) avtomatsko nastavljanje višine, kar pomeni da je sistem narejen za spremenljivo in visoko obremenitev in bi moral enga pol'caja pojest za malco.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.422
852
113
Meni se daleč najbolj dopade semafor, na katerem se prižge rdeča luč, če meritev hitrosti pred semaforjem zazna previsoko hitrost.

Samo je problem, ker tak način umirjanja hitrosti prinese pramalo denarja v malho. Premalo ljudi gre v Rdečo....