Sranje - IMAP in brisanje mailov

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ok, očitno bo treba res na dopust
rolleyes-1.gif
.
Sedaj pa tako: imam še vse maile na drugem klientu in sicer tako v Thunderbird programu kot tudi v Outlook-u. Je kakšna možnost, da te maile ''forcam'' preko IMAP-a nazaj na strežnik?

PS: Nisem samo pobrisal maile, temveč sem zraven držal še Shift, tako da jih tudi v Delete mapo ni dalo
rolleyes-1.gif

PS2: To zgoraj ne velja le za en mail račun, temveč za nekaj mail računov. Če že delaš kaj, naredi temeljito
grin1.gif
.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Na Outlooku jih imaš na pop klientu? Če ja, si zraven naredi imap profil in samo drag-dropaj maile v imap profil. Pred tem vseeno raje naredi kopijo pst datoteke.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če imaš v Outlooku imaš verjetno še t.i. mape brez povezave (offline). Forcati nazaj ne moreš, lahko pa rešiš zadevo da jo prestaviš v novo mapo in se bo zadeva posinkala nazaj... V nepravo mapo sicer.
PA preveri, da zadeva ni šla v arhiviranje namesto iz strežnika...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če bo še kdo potreboval.

Trenutno sem sicer še v postopku kopiranja (problem je, ker je več tisoč mailov), ampak postopek je sledeč:
- izvozil sem mapo Prejeto v pst datoteko.
- le to datoteko sem potem dodal v Outlook na drugem računalniku (kjer sem seveda prej še vzpostavil povezavo z elektronskim računom). Poizkusil sem z uvozom, ampak ne deluje saj se je zadeva vsakič obesila (očitno preveč mailov) in javila napako.
- potem sem ročno po skupinah mailov kopiral v mapo Prejeto na tem novem računalniku in le ta je pravilno posinkal maile preko IMAP-a na server.
cheer.gif

Zadeva preko Thunderbird-a žal ni delovala, je bila pa dobra za zabit pol dneva
redface-1.gif
.
Sedaj pa samo še da ponovim monkey biznis do konca
uf-1.gif
.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ni bil to problem, ker so bili pstji po pod 4GB. Uporabljam pa Outlook 2010. Je zadeva začela uvažat, vendar je vmes potem crknila...
Kakorkoli, omenjena rešitev zgoraj je delovala, lahko potrdim. Čeprav se ravno še zadnji mail račun prenaša.
grin1.gif