Sprememba navigacije MioMoov400 na iGo problem???

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
največ na to temo najdeš na gpspassion, vendar za omenjen model in številne probleme zelo malo rešitev. Res je, nekateri so rešili problem tako, da so izpraznili baterijo do konca. Ampak ta zadeva je z drugimi besedami načeloma samo "hard reset", kar pomeni, da postavi register naprave na default vrednosti in to je ponavadi lahko rešitev samo v primerih kadar se s kakšno modifikacijo in napačno skripto raznoraznih unlockerjev vpišejo v register napačne vrednosti, ki potem kakorkoli vplivajo na USB povezavo.

V tvojem primeru pa ni problem v registru, temveč v spremembi .xml daototeke, ki pa je neodvisna od registra in je zadolžena samo zato, da napravi pove, kje se nahaja ključna zagonska datoteka appstartup.exe, ki je zadolžena da sproži in hendla določene nujne procese, med drugim tudi gonilnike za USB, ki se nahajajo v Windows sistemski mapi naprave.

Nočem biti pesimist in prav je, da sprobaš vse opcije in predloga vendar mislim, da iz te moke ne bo kruha...a vseeno fingers crossed! in good luck!
wink-1.gif
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
373
164
43
hm,
ne najdem tega file-a mut.dll - saj ni nobenega takega direktorija kot tam piše MioMap Update Direktorij ???

finta z prazno baterijo pa ne deluje....

prav tako sistema ne najde niti Win XP...

hm,....
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Zakaj pa ne neseš lepo na servis ali jih povprašaj telefonsko, in jim poveš kaj je z njim in al se lahko to popravi.Pa bi prec vedu kako je stem.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No skoraj 100% sem, da to na servisu opravijo nekako tako, kot sem linkal nekje na prejšnji stani - JTAG metoda..odprejo mlinček, in s posebnim kablovjem ponovno flešajo rom in naložijo SW..
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
Ja jaz sem na ta način, poglej na garancijski list kdo je pooblaščen, jaz sm dal v trzin
Citat:
Uporabnik laser pravi:
Zakaj pa ne neseš lepo na servis ali jih povprašaj telefonsko, in jim poveš kaj je z njim in al se lahko to popravi.Pa bi prec vedu kako je stem.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
373
164
43
Yupi ja jeeee...
cheer.gif


finta s prazno baterijo je delovala,....
sem ga pustil dva dni vklopljenega, pol pa priklopil v stanju ON na PC - najprej je pokazal zadnji zemljevid, ki je bil aktiven, in baterijo kako jo polni.,.... ko sem mislil, da že ne bo nič pa se je pokazala Mio Device USB povezava

nato sem brisal vsebino te naprave (MIa) in skopiral prejšnjo vsebino, ki sem si jo shranil na trdi disk... kar s Copy - deluje 100%

1) sedaj pa bi seveda namestil nekaj novejšega - na pravilen način - a so že kje ta navodila?

2) kaj priporočate za to napravico:
- iGo 8.3.x
- iGo PRIMO
- iGO MyWay

kaj drugega, kaj je trenutno optimalno..... in s katerega travnika kaj najdit
tongue-1.gif


PS: kolega s to idejo ima pivo v dobrem
nahrung002.gif
)
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
373
164
43
Hej hvala za trud,...
res si majster,... si mi ogromno pomagal,...kljub rahli skepsi.... ampak sem imel nek filing da bo šlo,... pa seveda neumen kmet krompir srečo....
stupid-1.gif


ej resno, če si kaj v Murski, napiši mail na 123kajote@gmail.com pa skočiva na pivo!

Se pa priporočam za iGo primo in pravilen način...

mater kok sem srečen
cheer.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.768
117
63
Lepo je videti, ko nekdo zafura stvar, pa jo s pomočjo nasvetov tega foruma obudi od mrtvih - pohvalno.
Pregovor gre pa takole: Neumen kmet ma debel krompir...
 
Nazadnje urejeno:

fami

Zelenc'
1. mar 2011
7
0
1
kamnik
Fantje hvala
na omenjen način je vstal od mrtvih tudi IGO 2006,
noče pa se postavit MIO spirit 487,
če je za to mašinco kakšna možnost da se jo obudi mi prosim pomagajte z nasveti

lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
S modeli Mio naprav spadajo v kategorijo "težje rešljivih" v primeru ko gre kaj narobe. Če si spremenil .xml datoteko in izgubil usb povezavo, potem je vsaj po mojih izkušnjah zadeva zaključena. To lahko povem iz lastnih izkušenj, ko sem probal rešit točno ta model, ki mi je prišel v roke v zaciklanem stanju. Ni pomagala izpraznitev baterije. Vse opcije sem preizkusil a mi ni uspelo vzpostavit povezave. Zadnje najbolj radikalne opcije s ponovno naložitvijo roma se nisem lotil, ker potrebnih img fajlov za obnovo winsow za ta model nisem nikjer dobil. Imam jih skoraj za vse modele Moov in C, za Spirit modele je žal zelo malo na voljo oziroma nič.