Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
USPS

USPS je za pošiljke iz USA najcenejši. Ostali ala UPS in Fedex so pregrešno dragi...
Dejansko pa vidiš za koliko te prodajalec olupi, ko dobiš paket in vidiš dejanske stroške...
Je pa tko, da vsakemu pripada oz. si lahko obračuna še stroške pakiranja, kar jim dam prav, saj tudi škatle stanejo nekaj... Drugo pa je če pri teh stroških pretirava.
Dober pokazatelj obračunavanja poštnine so zvezdice v profilu prodajalcev, kjer kupci ocenjujejo, koliko je npr. zaračunal poštnino in koliko zares plačal zanjo...
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
ksz

Danes, sem potrdil Kreditno kartico na PayPal (odobrena 4 mestna koda), nato sem šel na Ebay, izbral izdelek potrdil nakup s PayPalom in mi zavrne plačilo, češ da je bil kartica s strani Izdajatelja blokirana. (kar pa 99% ne more biti res).

Ali mora preteči kakšen dan od potrditve, da lahko nakažeš denar s PayPalom?

hvala za odgovr, lep pozdrav
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
A kdo ve zakaj se mi rezultati tko odprejo...

v službi se čist normalno odpre
303867-ebay.JPG
 

Priponke

  • 303867-ebay.JPG
    303867-ebay.JPG
    46 KB · Ogledi: 183

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
ker se moje vprašanje izgubilo med drugimi ga bom ponovil in upam dobil enega, ki ve odgovorit
smile-1.gif



Včeraj, sem potrdil Kreditno kartico na PayPal (odobrena 4 mestna koda), nato sem šel na Ebay, izbral izdelek potrdil nakup s PayPalom in mi zavrne plačilo, češ da je bil kartica s strani Izdajatelja blokirana. (kar pa 99% ne more biti res).

Ali mora preteči kakšen dan od potrditve, da lahko nakažeš denar s PayPalom?

hvala za odgovr, lep pozdrav
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hitro vprasanje..

Na ebay.com sem nasel ene soncne cvikere.. in so cca s postnino vred 135 zelencev. To je cca 96€, je tako?

Zadeva je iz USA .. torej lahko racunam se cca 25% carine in bi me prisle cca 125, je tako ali sem kje kaj falil?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Hitro vprasanje..

Na ebay.com sem nasel ene soncne cvikere.. in so cca s postnino vred 135 zelencev. To je cca 96€, je tako?

Zadeva je iz USA .. torej lahko racunam se cca 25% carine in bi me prisle cca 125, je tako ali sem kje kaj falil?
V globalu ja, samo detajli so napačni
grin1.gif
.
DDV 20%, carina kolikor že je (če je, verjetno par %, lahko se motim) in pa cca. 5 EUR stroškov carinjenja.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Koliko pa se potem se pristeje? 30%? Da dobim en realen strosek..

Aja, a gre kdo v USA?
evil.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Se nekaj bi te vprasal.. par dni nazaj sem iz USA dobil mis. pac reklamacija in so mi novo zastonj poslali. Nisem placeval popolnoma nic, postar mi jo je odlozil in to je to.

Ce kupim pa ocala, pa ni vec nobene variante, da prodajalec napise, kao rabljena, ali kao reklamacija, gift karkoli, da mi ni treba carinit ipd? To ne laufa vec?
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
ne ker z ukinitvijo carin se morjo teli ceriniki nekam dat..
in da upravičijo svojo plačo pač odpirajo VSAK paket..

aja mim grede.. kolk cajta hodi paket iz honk konga?

3 sm naroču 1 dobil 2 pa čakam..
zdej me pa mal ferbc daje ker so bli vsi trije oddani na isti dan..
en je kul zgleda takoj poslal..
2 pa sta zabluzila.. na naši carini ne vejo nč o tem.. še nimajo paketov..
prodajalca pa se javljata normalno.. tako da..
no bomo videli..
itak je prek paypala.. tko da za keš me ne skrbi..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
OK, kul. Samo tudi temu modelu preko ebaya placam postnino in pakiranje.. torej, da gor nalepko "postage paid" bi moralo iti naprej bp?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.