Spanje v avtu

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Baje je tako, da v avtu v SLO ne smeš spat, zunaj avta pa lahko (čudno?!?!?!?). Samo tudi mene zanima kaj se zgodi če te dobi policaj, saj zaprte oči še niso spanje, pač meditiraš or sth.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
ksz

Tole sem našel na forumu vwcampers.si:
policijamnenje75.jpg
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Vsako leto poleti arabci ki se vračajo domov,, spijo po pločnikih in travi, v avtomobilih,avtodomih na ITA in ESP počivališčih, pa se noben kaj dosti ne sekira. Tud če si dajo kak stol ven, noben ne teži. V D pa tud še nism vidu, da bi koga pregnal ker je prespal v avtu na počivališču. Vseeno ni to balkan oz vzhod, kjer se pa zna zgodit, da bo kdo kaj težil. Edino sem parkrat videl, da so folk z avtodomi oz kamp prikolcami, policaji naterali, ker so se parkiral na mesta za kamione in hotli tam spat.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
V avstriji sem na enem AC počivališču videl tablo v večih jezikih "POZOR KAČE NE KAMPIRAJ" ne vem ali je bilo to resno napisano al kar tako, da se ni kampiralo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
sem spal 2 tedna nazaj v nemčiji na počivališču v kombiju (kombi je bil na istem mestu parkiran od 17 ure popoldan do 9 ure zjutraj). nisem bil edini. policaji so pa tudi delali redne obhode čez počivališče in nobenemu težili.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Da kar tule vprašam...

A se lahko v kampih na Hrvaškem prespi v avtu? Za eno ali dve nočitvi se mi ne da postavljat šotora, ampak samo baldahin (postavim ga 1 2 3).
V tej temi so omenjena samo počivališča in šverc mesta za prespanje, mene pa zanima za kamp.
Hvala in lp
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Seveda se lahko prespi v avtu. Samo moraš vprašat na recepciji kako ti bodo računali - nekateri imajo avto kot posebno postavko, drugi ne, in slednji znajo računat kot da si v šotoru.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Večina večjih kampov ti računa kamp enoto (parcelo) in osebe posebej. Kaj imaš tam, v čem spiš in s čim si prišel jih pa ne briga.
V manjših (privat) kampih je pogosto tako, da so postavke na ceniku kot so šotor, avto, prikolica, avtodom, motor,....
Skratka ni nekega pravila, preveriš vnaprej pri izbranem kampu.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
To sploh ni problem, kaj mi zaračunajo, le da se lahko prespi v avtu, ker šotora mi za podaljšan vikend ni za postavljat, je le prevelik za kaj takega.
Thanks...
nahrung002.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Iz izkušenj povem, da lahko in tudi lahko koristiš wc...
wink-1.gif


Sem imel tudi sam najprej idejo, da bom na črno. Potem sem pa videl, da (takrat) niso tako dragi in da če se lahko v miru vserješ. v miru zaspiš (ne poslušaš celo noč, če bo kdo prišel) in umiješ je to veliko več vredno kot tist denar;)