Spanje v avtu

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
A je kaznivo prespat v avtu v Italiji, Svici, Nemciji ali Avstriji?
Kaksni nasveti kje se ustavit in prespat?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje na počivališču to ni prekršek, če malo dremneš, saj je temu namenjeno.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Kaznivo ni nikjer, ker če tebe utrujenost premaga in se ne počutiš dobro za nadaljevanje vožnje obenem pa nimaš 100€ za nočitev z zajtrkom tudi nisi kriminalc.

Drugo je z nočitvami v avtodomih in še ti se "švercajo". Mogoče kje na obljudenih točkah teži kakšen kifeljc ampak kazni ti nima za kaj napisat.

Pri transferjih na dopuste po Evropi, kdaj pa kdaj užgemo takšno pavzo za en par urc (8 ur itak težk spiš v avtu), pa nismo imeli še nikjer težav.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Ne razumem, zakaj bi bilo kjerkoli kaznivo prespat v avtu...
rolleyes-1.gif
Na parkirišču mislim in tam, kjer ni prepovedi parkiranja...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Določene dežele v Italiji imajo celo dovoljeno prosto kampiranje, razen na območjih kjer to prepoveduje tabla. Več o tem se prebere na Internetu.

V Švici in v Avstriji je prosto kampiranje prepovedano. Za Nemčijo pa ne vem, so pa počivališča polna spečih Turkov in Bosancev
grin1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zato, ker so temu nakmenjeni objekti za pobiranje denarja in davka.

avtodom je kaznivo spanje, kampiranje na počivališču..ni pa kaznivo počivanje.

počivališče je za počivanje
prenočišče za prenočevanje
slovenščina, mar ne

in z avtodomom se nekje zgodba prevesi iz počivanja v spanje, ko raztegneš stopnice, tendo.

pri avtu je isto..pičitek ja, prenočevanje ne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Ok, da ne bo pomote. Govorim o spanju v avtu, ne avtodomu in pa o recimo ene 5ih urah spanca, toliko da potem sibamo dalje.
Nic, bomo pocivalisca pokoristili.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Ma naj se v rit k**snejo.

Pa sj z Ivan čevlji na gasu prevoziš evropo preden te zagrabi spanec
zmaga.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Znanec, ki je z AD prepotoval že celo Evropo mi je razlagal, da tudi v AD lahko prespiš, ne smeš pa kampirati. Prespati pomeni, da ničesar ne postavljaš ven iz AD (stoli, mize, tenda, stopnica...) in da v AD ne uporabljaš kuhalnika ter tekoče vode.

Edini problem je imel v Sloveniji, natančneje v Bohinju, kjer so mu tamkajšnji redarji napisali kazen za spanje na parkirišču. Zdaj že več kot eno leto čaka na razrešitev pritožbe.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Imaš tudi drugje v EU prepoved kampiranja oz kakršnegakoli prenočevanja izven organiziranih prostorov za to, še posebej kje v bližini narodnih parkov in kakšnih vejčjih turističnih središč.

Bohinj spada v TNP in za cel TNP to velja, zato tudi redarstvo v Bohinju to veselo kaznuje.

Prenočevanje na AC pa pač ne spada v to kategorijo, saj bi po moje morali pol tud uza kamionarje kaj najdet.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Ma naj se v rit k**snejo.

Pa sj z Ivan čevlji na gasu prevoziš evropo preden te zagrabi spanec
zmaga.gif

Zdaj ste pa že sitni s temi Ivan čevlji...
evil.gif
Kot opažam so tebi posebej všeč...
 
Nazadnje urejeno:

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Jaz sem v avtu 1x spal v Švici (sem bil v dveh hostlih, oba zaprta in sem mel dost). Zjutraj je na počivališče prišla policija, pa so samo preverili potne liste, malo čudno pogledali avto, predvsem rjave blatnike in to je bilo to. Nobenih težav. No, spal sem večkrat, ampak ni bilo nikol policije in tudi nobenih problemov ne.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:


Edini problem je imel v Sloveniji, natančneje v Bohinju, kjer so mu tamkajšnji redarji napisali kazen za spanje na parkirišču. Zdaj že več kot eno leto čaka na razrešitev pritožbe.


Ma jaz mu niti vrat ne odprem. Al pa odprem vrata, pa mi naj dokaže da sem spal. Štroma mi je sfalilo pa se v temi menima.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Hehe, počivališča so pa polna šleparjev s spečimi vozniki...ti pa ne kampirajo?? imajo zunaj stole, mizice, si kuhajo kosilo...cele vikende