Šola varne vožnje

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.064
123
63
Ima kdo izkušnje - katero šolo priporočate?
AMZS? Kuzmič? ...

Žensko bi poslal... da ji nekdo drug pove tisto, kar od mene nikakor noče slišati oz. mi ne verjame
rolleyes-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Po moje so vse OK. Kar ti je bliže, mogoče ceneje. Se pa na vsak način splača it..tako da...kar izpelji namero, ti bo ženkica hvaležna.
 

Skiny

Alternativni tehnik
15. okt 2007
48
0
6
KK
Bil na obeh, z obeh prišel z zelo pozitivnimi vtisi, na koncu bi vseeno priporočal AMZS Vransko. Oba imata svoje prednosti in slabosti, a po mojih vtisih več uporabnega znanja dobiš v Vranskem. Predvsem v Ljubečni (Kuzmič) manjka za tak trening potrebne infrastrukture (hidravlična plošča, vodne ovire...).

LP, Skiny
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Še en glas za poligon na Vranskem. Prvo šolo bo dobila,ko se bo vsedla za volan. Pravilna nastavitev ssedeza in volana je kljucnega pomena. Na koncu,na ploščah kjer je treba loviti zadek avtomobila bo pa samo se pika na i.
smile-1.gif
:)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Prvo šolo bo dobila,ko se bo vsedla za volan.

Ne hiti preveč. Dosti več odneseš če si že domaš v avtu in malo zverziran....ker tu gre za detajle - kako odreagirat. A če imaš še z osnovami rpobleme..je bolje da ti detajli počakajo, ko je voznik bolj dojemljiv za njih in več odnese od vsega (moje mnenje).
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Prvo šolo bo dobila,ko se bo vsedla za volan.

Ne hiti preveč. Dosti več odneseš če si že domaš v avtu in malo zverziran....ker tu gre za detajle - kako odreagirat. A če imaš še z osnovami rpobleme..je bolje da ti detajli počakajo, ko je voznik bolj dojemljiv za njih in več odnese od vsega (moje mnenje).

Sem enakega mnenja. In, da moraš to opraviti v dveh letih je beda in samo, da se pobira denar. Oseba, katera je v 2 letih naredila slabih 10.000km je stran vržen denar. Ampak to državo ne zanima. Glavno, da opraviš tečaj varne vožnje in si varen na cesti, osnove ti pa še lih tako niso jasne.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Tako je. Sem bil na tečaju z nekom, ki je ravno naredil izpit, pa ni odnesel od tečaja popolnoma nič, na hidravlični plošči mu je celo z vklopljenim ESPjem uspelo avto zavrteti (tudi če spustiš volan iz rok ali ga držiš naravnost te z ESPjem ne zavrti).
Ko je šla ista oseba po 3 letih "vozniških izkušenj" ponovno na tečaj, je odnesla veliko več in tudi pravilno reagirala.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Tako je. Sem bil na tečaju z nekom, ki je ravno naredil izpit, pa ni odnesel od tečaja popolnoma nič, na hidravlični plošči mu je celo z vklopljenim ESPjem uspelo avto zavrteti (tudi če spustiš volan iz rok ali ga držiš naravnost te z ESPjem ne zavrti).
Ko je šla ista oseba po 3 letih "vozniških izkušenj" ponovno na tečaj, je odnesla veliko več in tudi pravilno reagirala.

Čaki še enkrat ti to razloži. Na hidravlični plošči pri npr. 50km/h te reši ESP sam? Pa kaj si to vozil F430?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ksz

Čudno kak so se cajti spremenili, da brez šole (ne)varne vožnje sploh ni možno več na cesto. Pa se mi zdi, da so avti z vsemi temi pomagali vedno bolj napredni in varni.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
na hidravlični plošči mu je celo z vklopljenim ESPjem uspelo avto zavrteti

Ah ja....kako je vsak mesec lepo prebrati s kakšnimi si delim cesto. Zakaj je tako, ni čudno. AMPAK, ima pa opravljen tečaj varne vožnje.
crazy1.gif



Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
ksz

Čudno kak so se cajti spremenili, da brez šole (ne)varne vožnje sploh ni možno več na cesto. Pa se mi zdi, da so avti z vsemi temi pomagali vedno bolj napredni in varni.

Knede. Se strinjam. Sami varni vozniki po cesti. Na Keltiki kažin, policaji merjo pa med travniki in ogrožanju zraka. Najbrž zaradi varnosti, da se prehitro ne pripelješ, ker lahko udarni valj zraka podere hiše.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za razerje in neurejen glave ni varne šole
smile-1.gif


Saj prav tvoji posnetki kažejo žalostno situacijo oz. miselnost slovenskih šoferjev.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Prvo šolo bo dobila,ko se bo vsedla za volan.

Ne hiti preveč. Dosti več odneseš če si že domaš v avtu in malo zverziran....ker tu gre za detajle - kako odreagirat. A če imaš še z osnovami rpobleme..je bolje da ti detajli počakajo, ko je voznik bolj dojemljiv za njih in več odnese od vsega (moje mnenje).

Ehm - mislm, da je Simonov post treba razumeti kot: "Ne glede koliko izkušenj že ima voznik - na Vranskem začnejo z osnovo - in to je pravilna nastavitev sedeža, volana in ostalega - končajo pa s "finesami" vrtenja" in ne kot "Moja se bo začela učiti na Vranskem".
wink-1.gif


In tu dam "šoli na Vranskem" prav - prvo teorija (pa brez pretiravanj - par slikic in rezultati zaviranja), pa razložti zakaj pas (pa zakaj se je treba zadaj vezati - jaz "mojim" potnikom jasno povem, da me BK za njih - veže se naj, da v primeru crasha, ne konča v meni in mene fenta) - potem pa ven in si pravilno nastaviti delovno mesto.
Po svoje je prav žalostno, ko vidiš, kloliko folka sploh nima prav nastavljenega sedeža (ali "leži" ali pa komaj doseže pedale ali pa je skoraj nabit na volan) in volana, da o ogledalih sploh ne govorim.

PS. Ko sem bil jaz mi je moja "poturila" dve vreči po 30 kg krmil v prtljažnik - meni na plošči najprej ni bilo nič jasno
shocked-1.gif
:
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Prvo šolo bo dobila,ko se bo vsedla za volan.

Ne hiti preveč. Dosti več odneseš če si že domaš v avtu in malo zverziran....ker tu gre za detajle - kako odreagirat. A če imaš še z osnovami rpobleme..je bolje da ti detajli počakajo, ko je voznik bolj dojemljiv za njih in več odnese od vsega (moje mnenje).

Že že...če imaš pravilno nastavljen sedež in volan ! O tem govorim. Ne morš verjet, kolk je pravilna nastavitev pomembna.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Prvo šolo bo dobila,ko se bo vsedla za volan.

Ne hiti preveč. Dosti več odneseš če si že domaš v avtu in malo zverziran....ker tu gre za detajle - kako odreagirat. A če imaš še z osnovami rpobleme..je bolje da ti detajli počakajo, ko je voznik bolj dojemljiv za njih in več odnese od vsega (moje mnenje).

Ehm - mislm, da je Simonov post treba razumeti kot: "Ne glede koliko izkušenj že ima voznik - na Vranskem začnejo z osnovo - in to je pravilna nastavitev sedeža, volana in ostalega - končajo pa s "finesami" vrtenja" in ne kot "Moja se bo začela učiti na Vranskem".
wink-1.gif


In tu dam "šoli na Vranskem" prav - prvo teorija (pa brez pretiravanj - par slikic in rezultati zaviranja), pa razložti zakaj pas (pa zakaj se je treba zadaj vezati - jaz "mojim" potnikom jasno povem, da me BK za njih - veže se naj, da v primeru crasha, ne konča v meni in mene fenta) - potem pa ven in si pravilno nastaviti delovno mesto.
Po svoje je prav žalostno, ko vidiš, kloliko folka sploh nima prav nastavljenega sedeža (ali "leži" ali pa komaj doseže pedale ali pa je skoraj nabit na volan) in volana, da o ogledalih sploh ne govorim.

PS. Ko sem bil jaz mi je moja "poturila" dve vreči po 30 kg krmil v prtljažnik - meni na plošči najprej ni bilo nič jasno
shocked-1.gif
:

zmaga.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Pravilna nastavitev je vsekakor pomembna. Ampak naš inštruktor je pretiraval z naklonom sedala. Al je bil problem v tem, ker sem po vprašanju odgovoril, da nisem nič premikal, ker je že tako odlično nastavljen in ga je moral premakniti. Trudil sem se veliko časa, pa ni in ni šlo. Bolečine v križu. Enako je bilo pri kolegu, pa ma on ravno tako sedalo urejeno kot more biti. Men se delovali teoretiki. Ko sem pa slišal od njega da Michelin Energy bolje drži od Potenze 050A pa nisem več vedel pri čem sem. A me pozna, pa me jebe v glavno ali je dejansko model en teoretik.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:


Čaki še enkrat ti to razloži. Na hidravlični plošči pri npr. 50km/h te reši ESP sam? Pa kaj si to vozil F430?

Tole pa ne bo drzalo... Ce bo voznik napacno odreagiral, ga nobeno elektronsko pomagalo ne more 100% resiti... Sicer je res, da precej pomaga... ampak zaenkrat ta pomagala niso vsemogocna
smile-1.gif
... Prav zato je treba it probat na poligon, kako se zadeve obnasajo v praksi ...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
To plosco sem videl, to je ta k ti cukne zadek v eno smer in ti volan zavrtis v isto smer da avto ne zanese ne?