Sodelujte v skupinski tožbi Zveze potrošnikov Slovenije: Negativni euribor v kreditnih pogodbah!

22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Ali to pridejo v poštev tudi krediti z fiksnim mesečnim obrokom?
 
  • Haha
Reactions: ales85

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Se bodo ze kaj izmislili, kako so bili opeharjeni... Ampaktocno ta tozba pa ne, ni za tiste s FOM
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
in poznata koga, kateremu se je fiksna spremenila?
jaz imam mail v katerem mi prodajalka od Intese odgovarja, da se FOM ne more spremenit sprintan, plastificiran in v sefu
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
To bo slo zdaj po principih zavarovalnice... Za avto placas vec zavarovanja kot za bajto, ker se pavsalno vnaprej vracuna take gluposti. Tukaj bodo pa startal s kakim pricentom vec, ce se slucajno zgodi, da bi nekdo nekaj spet rad iztozil. Ce pa ne bo, pa se boljs...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Če imaš v rokah pogodbo brez člena o nultem euriborju, potem seveda se strinjam, da se gre v tožbo. Konec koncev je euribor rizik za obe strani (ampak ponavadi vedno potrošnika), zakaj bi bilo v tem primeru drugače.

Če pa so imeli v pogodbi člen, da je euribor v primeru negativnega nula, so pa to vsi podpisani vedeli in se s tem strinjali. Nihče ne bo rekel, da tega ni vedel, ker sem 2x pri notarjiu prebil kar nekaj časa, kjer je dobesedno prebral vse člene iz pogodbe in vprašal če razumem...

In "po toči zvoniti" smo spet tam, ko so pri nas vsi žrtve...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Če imaš v rokah pogodbo brez člena o nultem euriborju, potem seveda se strinjam, da se gre v tožbo. Konec koncev je euribor rizik za obe strani (ampak ponavadi vedno potrošnika), zakaj bi bilo v tem primeru drugače.

Če pa so imeli v pogodbi člen, da je euribor v primeru negativnega nula, so pa to vsi podpisani vedeli in se s tem strinjali. Nihče ne bo rekel, da tega ni vedel, ker sem 2x pri notarjiu prebil kar nekaj časa, kjer je dobesedno prebral vse člene iz pogodbe in vprašal če razumem...

In "po toči zvoniti" smo spet tam, ko so pri nas vsi žrtve...
Moj primer, na hipotekarnem kreditu iz 2013 je Sparkasse v 2016/2017 kršil pogodbo in ni upošteval negativnega euriborja. Ko sem jih na to opozoril so mi ponudili ugodnejšo obrestno mero in aneks k pogodbi (euribor ne obračuna negativno). Pri pogodbi iz 2017 je bil euribor že pogodbeno 0.

Cca. pol leta so me goljufali. Je pa dejstvo, da je bil kredit iz 2013 izraito neugoden (pribitek skoraj 3%), v 2017 pa sem dobil konkurenčne pogoje podobne današnjim. Če bi vztrajal s starim kreditom v nobenem primeru ne bi bilo dobro, negativen euribor gor ali dol.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Tiste kredite je bilo itak najpametneje reprogramirati, ampak vseeno... Kdor ga ni ali pa tačas - sparkasse je takrat samovoljno nekaj v svojo korist spreminjal. To ne gre. Tukaj ma da vrne vsa preplacila. Ampak kot receno, ni o tem govora. Jaz imam ravno tako pri sparkasse pogodbo 1,5 let staro. Negativni euribor se seveda ne uposteva. To je bilo povedano s strani banke, notarja, konec koncev se imam za opravilno sposobno in sem se s tem strinjala. Na voljo sem imela tudi precej ugiden FOM, pa sem sla spekulirati s spremenjivo. Mene je sram se za juraj do sedaj pridruzevati tej akciji. Imam obcutek, kot da je to cena na moj intelekt in/ali integriteto.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Moj primer, na hipotekarnem kreditu iz 2013 je Sparkasse v 2016/2017 kršil pogodbo in ni upošteval negativnega euriborja. Ko sem jih na to opozoril so mi ponudili ugodnejšo obrestno mero in aneks k pogodbi (euribor ne obračuna negativno). Pri pogodbi iz 2017 je bil euribor že pogodbeno 0.

Cca. pol leta so me goljufali. Je pa dejstvo, da je bil kredit iz 2013 izraito neugoden (pribitek skoraj 3%), v 2017 pa sem dobil konkurenčne pogoje podobne današnjim. Če bi vztrajal s starim kreditom v nobenem primeru ne bi bilo dobro, negativen euribor gor ali dol.

Jap, in za to, ko so te goljufali je prav, da plačajo. Pač enostransko ne moreš kršit pogodbe.

Če pa je zadeva v pogodbi, smo pa drugje. Pač zgovarjaš se lahko na nepošteno prakso, ampak podpisano pa je bilo (pa ni uperjeno nate, govorim splošno).
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Jap, in za to, ko so te goljufali je prav, da plačajo. Pač enostransko ne moreš kršit pogodbe.

Če pa je zadeva v pogodbi, smo pa drugje. Pač zgovarjaš se lahko na nepošteno prakso, ampak podpisano pa je bilo (pa ni uperjeno nate, govorim splošno).

Se strinjam. Malce je problem tudi relevantnost tožbe - v mojem primeru so me res oguljufali za nekaj EUR, sem pa ta del dobil vrnjen z nižjim pribitkom kasneje. Če kdo, potem bi Sparkasse moral kaznovati regulator oz. državne institucije, ki skrbijo za bančno regulativo. Seveda pa bi moralo slediti tudi nadomestilo oškodovancem.