Smučarska oblačila - kombinezon

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Pozdravljeni,

iščem neka kvalitetna smučarska oblačila (kombinezon). Nekaj let nisem smučal skoraj nič, zadnja leta ponovno malo več, imam ene stare hlače in bundo, oboje kar precej nekvalitetno. Sicer kar toplo, to pa je tudi vse, spodaj pa se potim, vlaga se nikakor ne odvaja in tako sem spodaj moker.

Iščem nekaj kvalitetnega, predvsem mi je važno udobje, pa seveda da je hkrati toplo in odvaja vlago. Podobnih zadev nisem kupoval najmanj 20 let, tako da niti približno ne vem kje začeti, katere znamke gledati, kam iti kupovat...

V glavnem, vesel bom vsakega predloga ali informacije, predvsem pa izkušenj.

lp
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Kolko dnarja tolko muzke: dražje firme so v Hervisu, Intersportu, AsSport, Rossi,....
Cenejše pa vseeno zelo solidne stvari so v Sport Direct (probaš v trfgovini in naročiš online).

Glej da je "vodotesni in švic" stolpec vsaj 10.000 mm.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Jaz si tak ne bi upal kupit. Sem zelo "haklih" za smučarske stvari in če jih ne poizkusim, ni šans, da jih kupim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
Saj nazaj posljes. 2 dni da pride, pomeris, posljes nazaj ce ni. postnina zastonj in denar brez pardona nazaj. Manj dela, kot po stacunah skakat in bistveno ceneje.

Sicer pa vse zraven pise - mere in velikost. In ali so male ali velike stevilke (nasveti, da orav izberes).
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Saj nazaj posljes. 2 dni da pride, pomeris, posljes nazaj ce ni. postnina zastonj in denar brez pardona nazaj. Manj dela, kot po stacunah skakat in bistveno ceneje.

Sicer pa vse zraven pise - mere in velikost. In ali so male ali velike stevilke (nasveti, da orav izberes).
Sem zdaj gledal moške smučarske jakne, pa mi manjka najbolj važen podatek: vodni stolpec in ali so šivi lepljeni. Tako čez palec pod 300€ nisem našel čisto nič zanimivega.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.947
2.414
113
Jaz sem letos kupil hlače v lokalni stacuni. Za 100 Eur dobil super hlače, verjetno leto, dve star model. Nekako samo da gre. Opcija so bile tudi Halti bele, XL, za 50 Eur, ampak mi niso sedle lepo.
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Hvala za predloge kje, ampak jaz iščem tudi predloge oziroma izkušnje kaj.

Torej proizvajalci, modeli...
Tega je tisoče, ampak katere so tiste znamke/proizvajalci/modeli ki imajo primerno robo?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
To kar je samoizoliranec rekel. Jaz nisem firm gledala, ampak stolpec, na sive nisem bila pozorna. In da mi je bilo všeč. Na koncu sem dala za hlače in bundo nekaj čez 300€. Firma Kjus. Nisem slišala ne prej ne potem za njo, ampak sem pa zelo zadovoljna s kupljenim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
Madonca, ne vem kok star model, je letos ta barva spet "in". :valjamse:

sem prav pobrskat šla. kupila sem lani tak čas in je edicija 2020.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek