Smučanje v Italiji in zavarovanje odgovornosti?

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
No ja ,Generali ima v pogojih da otroci samo dokler se šolajo, tak da pozor.
Kje v pogojih pa to piše? Kar jaz vidim zgolj potrjuje moje navedbe, seveda pa res nimajo vse zavarovalnice identičnih pogojev in je tako situacija lahko dejansko drugačna od opisane. Je smiselno to preverit, magari istočasno ob preverjanju ali polica vsebuje kritje odgovornosti zasebnika tako da vseeno hvala za opozorilo.

Citat iz pogojev Generali zavarovalnice:
Sklop 5 - Zavarovanje odgovornosti, 48.člen - Odgovornost zavarovanca kot zasebnika, točka 2.1.:
(2) Zavarovanje krije:
1) v istem obsegu tudi odgovornost oseb, ki po teh pogojih štejejo za zavarovanca

In kdo po teh pogojih šteje za zavarovanca?
Zavarovanec: oseba, katere premoženjski interes je zavarovan. Za zavarovanca štejejo tudi zakonec, zunajzakonski partner, otroci, sorodniki zavarovanca in druge osebe, vendar le pod pogojem, če vse navedene osebe živijo z zavarovancem v skupnem gospodinjstvu.
Šolanje otrok kot pogoj za veljavnost kritja odgovornosti ni nikjer navedeno.

Link do pogojev:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Saj to nima veze, vprašanje je zgolj ali boš na smučišču vlekel kartico ali ne in to ti garantira zgolj njihovo smučarsko zavarovanje za 2,5-3,5€ na dan po osebi. Vse drugo je stvar "dobre volje" oz. dogovoriv smučišča z velikimi zavarovalnicami.
Eno je vlečenje kartice za plačilo običajno (relativno) majhnih stroškov prevoza s smučišča ter zdravljenja, drugo pa plačilo visokih stroškov reševanja (helikopterski prevoz) ali pa plačilo visoke odškodnine zaradi recimo povzročitve manjše ali večje poškodbe (invalidnosti) tretje osebe. Za prvo navedeno sploh ne dvomim, da zadostuje tisto njihovo smučarsko zavarovanje, kaj pa za slednje? Coris multirisk in pa odgovornost zasebnika iz naslova premoženjskega zavarovanja to definitivno krijeta ampak preden se vse to obrne (sploh zaradi trajanja zdravljenja in ocene morebitne invalidnosti) bo preteklo veliko časa in tu absolutno odpade vlečenje kartice oz. osebno zalaganje in kasnejše regresiranje od zavarovalnice saj zneski vseh stroškov in/ali odškodnine še niso znani ali pa so enostavno previsoki.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
"Lokalno" (v resnici ni lokalno, to so velike tuje zavarovalnice zadaj) zavarovanje krije VSE na smučišču, tudi odgovornost, neizrabo kart, povratek domov, neizrabljen tečaj smučanja,... in seveda vsa potrebna zdravljenja in prevoze.
V Franciji sploh več ne vozijo z rešilci - čoper prileti in te pobaše, čez pol ure pa drugega,...

Verjemi, da te helikopter ne bo peljal, če ne bo imel zagotovljenega plačila - ergo kartica ali voučer tvoje zavarovalnice. So pa ti stroški postali precej človeški, tam do 4.000€ so kritja za helikopter in verjamem, da je to več kot dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.438
113
Kje v pogojih pa to piše? Kar jaz vidim zgolj potrjuje moje navedbe, seveda pa res nimajo vse zavarovalnice identičnih pogojev in je tako situacija lahko dejansko drugačna od opisane. Je smiselno to preverit, magari istočasno ob preverjanju ali polica vsebuje kritje odgovornosti zasebnika tako da vseeno hvala za opozorilo.

Citat iz pogojev Generali zavarovalnice:
Sklop 5 - Zavarovanje odgovornosti, 48.člen - Odgovornost zavarovanca kot zasebnika, točka 2.1.:


In kdo po teh pogojih šteje za zavarovanca?

Šolanje otrok kot pogoj za veljavnost kritja odgovornosti ni nikjer navedeno.

Link do pogojev:
Smo imeli en spor z njimi ko sem jaz sin pač ne več tak mlad odprl vrata pa je pes skipal sosedo pa je šla kolena.
Pol so se pa vadili na to.
Na koncu je pa višje sodišče odločilo da je odgovoren lastnik, ki je bil moj foter.

Mogoče pa so kasneje spremenili pogoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
"Lokalno" (v resnici ni lokalno, to so velike tuje zavarovalnice zadaj) zavarovanje krije VSE na smučišču, tudi odgovornost, neizrabo kart, povratek domov, neizrabljen tečaj smučanja,... in seveda vsa potrebna zdravljenja in prevoze.
V Franciji sploh več ne vozijo z rešilci - čoper prileti in te pobaše, čez pol ure pa drugega,...

Verjemi, da te helikopter ne bo peljal, če ne bo imel zagotovljenega plačila - ergo kartica ali voučer tvoje zavarovalnice. So pa ti stroški postali precej človeški, tam do 4.000€ so kritja za helikopter in verjamem, da je to več kot dovolj.
A tako, ok. Potemtakem je idealna kombinacija nakup zavarovanja ob smučarski karti v kombinaciji s corisom ali kakšnim drugim turističnim zavarovanjem in se v takem primeru ni potrebno ubadati s premoženjskim zavarovanjem.

P.s. dobr so potem znižali ceno za helikopter, pred časom em poslušal v glavnem o cifrah nad 10, 15k.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ja o takih cifrah so včasih govorili, zdaj pa je to trg reguliral očitno. V Avoriazu so dejansko ene trije popoldan non stop odvažali poškodovane.
Pa glede na cene leta našega Falcona, je 3-4.000 kar realna cifra za tiste pol ure leta sem in tja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Smo imeli en spor z njimi ko sem jaz sin pač ne več tak mlad odprl vrata pa je pes skipal sosedo pa je šla kolena.
Pol so se pa vadili na to.
Na koncu je pa višje sodišče odločilo da je odgovoren lastnik, ki je bil moj foter.
Pestro.
Mogoče pa so kasneje spremenili pogoje.
Možno, se na vsake toliko let kar dogaja. V glavnem samo kakšne podrobnosti seveda, ne spreminjajo vsega komplet. To vem med drugim tudi zato, ker sem eni stranki pomagal pri pritožbi na zavrnitev zahtevka, ker se je Generali skliceval na nove pogoje kjer je bila neka reč že izključena, za dotično pogodbo pa so veljali prejšnji pogoji kjer je bil pa sporen dogodek krit. So potem ob pojasnilu kar hitro ugodili zahtevku, jim je bil zaj3b takoj jasen (se pa sprašujem ali so to namerno poizkusili malo privarčevati ali pa je dejansko prišlo do napake s sklicevanjem na napačne pogoje).
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
A tako, ok. Potemtakem je idealna kombinacija nakup zavarovanja ob smučarski karti v kombinaciji s corisom ali kakšnim drugim turističnim zavarovanjem in se v takem primeru ni potrebno ubadati s premoženjskim zavarovanjem.

P.s. dobr so potem znižali ceno za helikopter, pred časom em poslušal v glavnem o cifrah nad 10, 15k.
Potrebno je ločiti med:
- stroški iskanja: npr.: voziš izven proge, ali hodiš in se izgubiš (reševalna ekipa, v neugodnih primerih (več dni, megla,...) je lahko svinjsko drago)

- stroški reševanja: od tam naprej, kot te najdejo, dokler te ne spravijo do bolnice (helikopter, rešilec...)

- stroške zdravljenja: v bolnici (operacije, zdravila, medicinski pripomočki...)

Zavarovanja imajo za vsako postavko postavljeno maksimalno vsoto.

Zdaj pa odvisno kaj in kje počneš, takšno zavarovanje rabiš.


PS: Tudi, ko je helikopter prišel zastojn (ponesrečenec je bil dejansko na licu mesta mrtev) in so svojci dobili račun za let. (če me spomin ne vara, smučišče Moelltal pred leti)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ja saj zato, ker je možnih kup različnih scenarijev sem tudi omenil tisto kombinacijo kot idealno rešitev, sploh v primer najvišje zavarovalne vsote pri Corisu (100k €). V končni fazi se lahko razsuješ tudi z avtom na poti na smučišče ali domov in ti zavarovanje ob smučarski karti ne koristi kaj veliko, tiste kartice evropskega zavarovanja so pa tudi bolj pogojno (ne)uporabne.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Jaz bi rekel, da reševanje ni krito:

konkurenca ima namreč jasno definirano

Pa nikar ne gledat skupne vsote.(npr. skupna zavarovalna vsota 50.000€)
Finta je v posameznih sklopih. (za nujno zdravljenje zob na zavarovalni primer: 300€)


PS: Samorazkritje nisem zavarovalničar in niti nisem povezan z njimi.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Coris:

Kaj si zagotovim s sklenitvijo?​

24-urno asistenco v slovenskem jeziku, informacije o najbližji zdravstveni ustanovi, storitve nujne medicinske pomoči nujne zdravstvene prevoze do bolnišnice ali klinike ter nujno zdravljenje, nujne zobozdravstvene storitve, akutne kronične bolezni prevoz v domovino odvetniške storitve …

PS: nimam Coris zavarovanja ampak AquaMed.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Coris:

Kaj si zagotovim s sklenitvijo?​

24-urno asistenco v slovenskem jeziku, informacije o najbližji zdravstveni ustanovi, storitve nujne medicinske pomoči nujne zdravstvene prevoze do bolnišnice ali klinike ter nujno zdravljenje, nujne zobozdravstvene storitve, akutne kronične bolezni prevoz v domovino odvetniške storitve …

PS: nimam Coris zavarovanja ampak AquaMed.
verjetno imaš prav
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.947
2.414
113
Potrebno je vedeti kilokšno je kritje do 3. osebe, za poškodbe in reševanje.
Kolikšno je kritje za lastne poškodbe in reševanje.
In seveda ostale običajne zdravstvene storitve.

Vprašaj agenta, kaj krije zavarovanje, če težko poškoduješ drugega smučarja, ter bodo npr. stroški zdravljenja in odškodnin 90k Eur in reševanje + heli 8k Eur.

Fajn bi bilo vedeti tudi kaj se zgodi v primeru da si spil 3 x bombardino in skuhal pizdarijo. Kolk je limit alkohola na smučišču v SLO, ITA, AUT?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Je kdo v praksi že moral izkoristiti turistično zavarovanje preko Revoluta?