Smučanje v Italiji in zavarovanje odgovornosti?

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
V Italiji je na smučiščih obvezno zavarovanje odgovornosti, ampak če imaš zavarovano nepremičnino, ponavadi to zavarovanje vključuje tudi osebno odgovornost. Je to dovolj in ne potrebuješ še nekega dodatnega zavarovanja?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
V zadnjem času me je točno v zvezi s tem (smučanje v Italiji & osebna odgovornost) kontaktiralo več strank in vsa imajo to - kot si omenil - vključeno pri zavarovani nepremičnini. Svetoval sem jim naj si na več mest zabeležijo številko police ter le-to tudi fotografirajo pa je bilo to to. Nihče me ni obvestil o kakršnihkoli kasnejših težavah v obliki pomanjkanja dokazil(a) ali karkoli podobnega. Je pa seveda za preverit ali tudi tvoja polica (oz. polica kogarkoli, ki ga tudi to zanima) dejansko vsebuje to postavko zavarovanja odgovonosti zasebnika saj zelo verjetno jo, ni pa to ravno 100% in osebno ne bi upal iti na predvidevanje.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
V Italiji je na smučiščih obvezno zavarovanje odgovornosti, ampak če imaš zavarovano nepremičnino, ponavadi to zavarovanje vključuje tudi osebno odgovornost. Je to dovolj in ne potrebuješ še nekega dodatnega zavarovanja?
Preveri pri zavarovalnem agentu.
Moj mi izpiše potrdilo list v ITA in ENG.

Drugače je letos tudi v sklopu turističnih zavarovanj. (lani še ni bilo)

Edino na eno stvar ni bilo odgovora.
Kako je z mladoletnimi (in bonus vprašanje: pa s sosedovimi?

So začeli momljat tako zavarovalničarji, kot prodajalci kart.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Jaz sem jih v Corvari vprašal če jim moram to pokazat, pa so rekli da ne, samo če bo nesreča potem pa rabim.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Edino na eno stvar ni bilo odgovora.
Kako je z mladoletnimi (in bonus vprašanje: pa s sosedovimi?
Če to leti na odgovornost zasebnika iz naslova zavarovanja nepremičnine, se kritje odgovornosti nanaša na vse osebe, ki imajo prijavljeno stalno prebivališče na istem naslovu kot se nahaja zavarovana nepremičnina.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Ne.
Vprašanje je bilo: Ali mladoletni rabijo svoje potrdilo, saj pravno so za njih odgovorni starši?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ne.
Vprašanje je bilo: Ali mladoletni rabijo svoje potrdilo, saj pravno so za njih odgovorni starši?
A, to se pa že drugače bere. Odgovor je pa seveda da ne, ne potrebujejo potrdila ravno zaradi izpostavljene zadeve.

Je pa potem imho v praksi tako, da če imaš zavarovanje odgovornosti zasebnika krito preko zavarovanja nepremičnine so otroci tako ali tako kriti zraven v kolikor so prijavljeni na istem naslovu kot zavarovana nepremičnina, v primeru turističnega zavarovanja, ki vključuje tudi osebno odgovornost pa so spet kriti po polic tako da vmešavanje staršev kot odgovornih oseb sploh ni smiselno. In kar se slednjega primer atiče je enako tudi v primeru sosedovih/prijateljevih otrok - če imaš turistično zavarovanje je to to, v primeru neobstoja takega zavarovanja pa je pomoje odgovoren skrbnik, ki ima te otroke s sabo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Hotel sem povedat, da je tega noben ne kontrolira, razen če povzročiš nesrečo.
Tole sem vprašal že ene par ljudi pa ni nihče znal odgovorit (btw - je to ugibanje ali preverjeno dejstvo?). In če že pride do nesreče je pa povsem vseeno ali imaš potrdilo ali pa zgolj podatke o zavarovanju saj boš tako ali tako moral tam pustiti še cel kup drugih podatkov in se lahko kakšno dokumentacijo ali informacijo naknadno dopolni. V primeru koriščenja zavarovanja odgovornosti je tako ali tako edina obveza zavarovanca posredovanje potrebnih podatkov nato pa se vse dogajanje prenese na relacijo oškodovanec-zavarovalnica.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Jaz govorim iz lastnih izkušenj na blagajni v Corvari - posebej sem vprašal če rabijo kje zabeležit in je rekla da to rabim v primeru nesreče.

Načelno imaš pa prav, daš podatke in potem naknadno urejaš, če nimaš pri sebi. Ampak imam že podobne izkušnje s poškodbo v Italiji - imate zavarovanje? - ja naše za tujini - OK boste plačali, pa doma terjajte nazaj. Če bi imel njihovo zavarovanje, ki ga plačaš sočasno s karto pa bi to bilo to. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Če že ravno govorimo o smučanju v tujini.
Zgolj opomnik:
EU zdravstvena kartica, "velja" samo od ceste do bolnice. Ne zajema stroškov reševanja.
Za prevoz iz smučišča do ceste ali bolnice (tudi pogrebnega zavoda) ste samoplačniki.
Kar je v primeru helikopterja kar lep znesek.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
No jaz sem letos v alp d huezu strgal prednjo križno in natrgal stranski. Cene so bile:
- aki + rešilec 570 eur
- bolnica 240 eur
- longeta, bergle, zdravila, 280 eur.

Vse plačaš vnaprej. recimo reševalci iz hriba ti zaplenijo smučke in jih dobiš nazaj ko poravnaš račune...
Coris mi je vrnil v 4 delovnih dneh.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Jaz sem jih poklical iz bolnice, da sem pač padel in naj odprejo case. Pač zanimal jih je sam a bo velik problem in morajo oni začet klicat dohtarje zaradi plčaila - to se ponavadi časovno zavleče; je pa smiselno če si itak pol hospitaliziran, da ne zalagaš ful $$; jaz rekel da bom sam plačal in reimbursal; sem po mailu dobil case number in obrazec in sem potem doma vse izpolnil, priložil račune in poslal; čez 4 dni sms da je bilo izplačano.

Pol so me zvečer klical kako sem in če sem zrihtal, me je zanimal recimo kako it domov... Je reku da če ne morm s svojim prevozem, rabim zdravniško potrdilo kako lahko grem in potem začnejo organizirat; to je recimo če si ti edini voznik al pa tko...
Ampak jaz sem lahko bil sopotnik in je blo rešeno.

Pač mi imamo vsako leto familiarni coris in vedno je bil isti simpl proces; pa še ne zajebavaš se s stem kam greš, al privat bolnico al javno... pač najbližjo & najboljšo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.359
9.784
113
kod Džej-Zija
Thx. Tista njihova navodila so malo dvoumna. Kot da bi namesto dohtarja še polomljen na snegu moral najprej klicat njih, da oni prevzamejo in odredijo, kam in za koliko lahko greš.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Tista navodila so bolj namenjena "zgubljenim" v Egiptu, ko zbolijo v hotelu in potem ti Coris vse organizira - večinoma celo tako da pride Dr. v hotel.
Na smučišču pa vsi enako delujejo - domačinsko zavarovanje ob nakupu karte ne rabiš nič drugega, vse ostalo pa te oni odpeljejo "v dolino" po navadi do prvega "turističnega" doktorja, potem on odloči kako in kaj, ti pa urejaš s svojo domačo zavarovalnico.
Naš italijanski reševalec je imel POS terminal v nahrbtniku in smo kar takoj kartico potegnili. ;)
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Saj to nima veze, vprašanje je zgolj ali boš na smučišču vlekel kartico ali ne in to ti garantira zgolj njihovo smučarsko zavarovanje za 2,5-3,5€ na dan po osebi. Vse drugo je stvar "dobre volje" oz. dogovoriv smučišča z velikimi zavarovalnicami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Če to leti na odgovornost zasebnika iz naslova zavarovanja nepremičnine, se kritje odgovornosti nanaša na vse osebe, ki imajo prijavljeno stalno prebivališče na istem naslovu kot se nahaja zavarovana nepremičnina.

No ja ,Generali ima v pogojih da otroci samo dokler se šolajo, tak da pozor.