Smart TV - pretekel certifikat -> ne dela

19. jul 2007
2.755
1.476
113
Vprašan sem bil če lahko pogledam kaj je narobe, da na enem TV-ju, ne dela vgrajena SMART TV funkcija - oziroma YouTube ne dela.

Sem se kar malo ubadal s tem, da skrajšam, očitno je potekel certifikat in se pri tem potem tudi zatakne. Kot sem našel (spodaj) je to splošen problem (Next Y2K bug), tudi datumsko se ujema, par dni ne dela, prej je pa delal

Gre se pa za Hoferjev 4k TV, tako da ni neka predpotopna zadeva.

A ima še kdo te težave?
Zanašat se za Hofer in update je malo verjetno (a bo kakšen generalni trik - hack na voljo) (če obstaja kakrnakoli možnost vrnit TV bi to iz principa svetoval, je pa zelo verejtno ven iz garancije).

Ali obstaja še kakšna možnost, razen nabavit nek mali Smart TV box?

Smart TVs, fridges and light bulbs may stop working next year: Here's why


Beware September 2021
The next big date to watch is Sept. 30, 2021, Helme said, when the root certificates used by many widely used Let's Encrypt certificates are set to expire. If the makers of the affected devices don't push out updates, and the owners of those devices don't install the updates, then the devices will be reduced to old-fashioned "dumb" appliances.
Root certificates are the most basic level of the worldwide "web of trust" system of digital certificates that make secure internet communications, include all online shopping, possible. We're not going to get into the details, but when a root certificate expires, the devices using those certificates will no longer be trusted by other devices on the internet.
So, bingo: A device whose root certificate has expired won't be able to connect to Netflix to stream a movie, or to Amazon to make an online purchase, or to Gmail to view the user's messages.

 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Močno dvomim, da youtube uporablja letsencrypt. Razen, če pri medionu sami hostajo aplikacijo in interno uporabljajo letsencrypt. Kar bi bilo pa precej ironično, če jim certifikat na TV-jih ne deluje več.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Imam 4 leta star hoferjev tv (65) in mi zaenkrat deluje normalno
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Ja, med vikendi stalno uporabljam. Sicer imam tv na hrvaškem ampak mislim da to nima veze. Še včeraj je normalno delovalo
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Dobil informacije o TV-ju. MEDION® LIFE® X18090 (MD 31191)

Bil v prodaji jaunarja 2017, se pravi je star 5 let in pol, zunaj garancije (ki je 3 leta).

Ima kdo kakšen nasvet ali so obsojeni na Smart TV box? (Pa ni cena problem, ga jaz šenkam iz lastnega žepa, ampak dodatni daljinc pa nastavitve in urejanje).

1633467034612.png
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Lahko malo po menijih pobrskaš če je kje možnost posodobitve. Ampak se ne bi preveč zanašal na to, pri meni še enkrat ni bila na voljo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.163
8.952
113
pač ološ, ko smo na to opozarjali, da so te "čip" šit scene lahko problematične se noben ni sekiral....zdaj se.
Aja, 5let bo star januarja.
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Saj tudi Samsung ni nič boljši, pred leti je kar čez noč ukinil Skype app. , pa tudi na novejših tv-jih ni več DTS.
Sicer to je bilo cca. 3 leta nazaj, mogoče so sedaj že dali nazaj :sprasujemse:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Dajmo spet na pamet.

skype in kamere so iz tvjev izginile po eni eu direktivi.

tcl je edini ki spet prodaja tvje s kamerami in mikrofoni … kako je to mogoce ne vem.

niso dali nazaj, vsako leto se ozajo nabor podprtih formatov
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Dobil informacije o TV-ju. MEDION® LIFE® X18090 (MD 31191)

Bil v prodaji jaunarja 2017, se pravi je star 5 let in pol, zunaj garancije (ki je 3 leta).

Ima kdo kakšen nasvet ali so obsojeni na Smart TV box? (Pa ni cena problem, ga jaz šenkam iz lastnega žepa, ampak dodatni daljinc pa nastavitve in urejanje).

Poglej priponko 48875
Pricakovana zivljenska doba tvja je 5-7 let, po tem casu je tehnolosko zastarel glede na standarde, tako da si tu not …

lani je imel Samsung enak primer s svojimi bluray predvajalniki ki so cez noc postali neuporabni, preveri kako so oni resili, verjetno s kakim updejtom … torej se obrni na proizvajalca, stanca jih pa verjetno tak Vestel
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Google najde posodobitev (verjetno preko usbja)

Tudi prek nmedion spletne strani najde to posodobitev, če je jezik nastavljen na nemščino. Če je izbran slovenski ali angleški ne najde.

Morda s posodobitvami oskrbijo samo nemško govoreči trg?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.066
113
niso dali nazaj, vsako leto se ozajo nabor podprtih formatov

To mi je bistvu zelo čuden pristop. Kaj hočejo s tem doseči? Imajo kak produkt, ki bi zapolnil ta manko funkcij? Vem da ne, zato mi je vse to smešno. Sem fan Samsunga samo me je počasi s tem začel odbijat. Če imam smart TV na polici, nočem zraven imet še enega medijakega predvajalnika ki bo podpiral DTS in vse nove formate. Vem da je to boj proti piratstvu, samo ta boj naj prepustijo institucijam.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ne ti kupiš še eno mašino. Po pravici je vse biznis. Mi smo tudi menjali 12 let star LG tv za novejšega, ampak spet LG in začuda nov ne vrti vsega kar je tastar.
No tanov ma vsake par mesecov updejte.In recimo na starem in novem so daljinci različni ampak oba delata na drugem. Kar je plus.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
To mi je bistvu zelo čuden pristop. Kaj hočejo s tem doseči? Imajo kak produkt, ki bi zapolnil ta manko funkcij? Vem da ne, zato mi je vse to smešno. Sem fan Samsunga samo me je počasi s tem začel odbijat. Če imam smart TV na polici, nočem zraven imet še enega medijakega predvajalnika ki bo podpiral DTS in vse nove formate. Vem da je to boj proti piratstvu, samo ta boj naj prepustijo institucijam.

sledijo trendom, res res redki ljudje še vtikajo kaj v tv, večina se streama.

mlajši recimo že kar nimajo pojma o tem da bi kak usb tiščali v tv pa filme gledali, jap stari smo :evil:

ob tem pa je seveda to višanje rvcja, če gre za nekaj za kar bi bilo potrebno plačevati licenčnino
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.529
1.731
113
toti Maribor
Saj novi Samsungi tudi več ne vrtijo divx formata:bonk:Če hočeš streamat, ti mora TV to podpirat oz. moraš nabavit dodatno enoto, ki to podpira.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Lahko ti tudi media server transcoda v format, ki ga client na tvju podpira.