Slovenski avtomobilistični strokovnjaki - nasvet, mnenje, kontakt.

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.562
29
48
Zdravo,

prav bi mi prišli kontakti nekaj strokovnjakov, ki bi jim lahko predstavil že pripravljena vprašanja ter pogoje v zvezi z nakupom novega avtomobila.
V zadnjih dneh sem si vzel čas za preverbo znamk, ki prodajajo v Sloveniji ter izdelal seznam avtomobilov, ki se mi zdijo primerni za moj slog.
Ker pa sem laik, sem gotovo spregledal kaj pomembnega.

Lp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa
27. jan 2022
5.193
1.933
113
Zdravo,

prav bi mi prišli kontakti nekaj strokovnjakov, ki bi jim lahko predstavil že pripravljena vprašanja ter pogoje v zvezi z nakupom novega avtomobila.
V zadnjih dneh sem si vzel čas za preverbo znamk, ki prodajajo v Sloveniji ter izdelal seznam avtomobilov, ki se mi zdijo primerni za moj slog.
Ker pa sem laik, sem gotovo spregledal kaj pomembnega.

Lp.
:cheer: :cheer: Na pravem mestu si! Ti kar vprašaj! :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in novaa

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.562
29
48
:cheer: :cheer: Na pravem mestu si! Ti kar vprašaj! :evil:


* vsaj zmerna poraba. (p.s.: Kaj se danes šteje za zmerno porabo?)
* želim avto, s katerim me ne bo skrbelo voziti tudi po zahtevnejšem terenu...grob makadam, kakšna korenina, udarna jama ipd.. Rad odkrivam, zapeljem z urejene asfaltirane ceste.
* SUV, pogojno karavan (če je podvozje dovolj oddaljeno od tal) ---> dovolj prostora, da lahko notri brez težav spravim električni skiro ter moško treking kolo (kajpak po diagonali) in, če bi bilo potrebno, potovalno kletko za majhnega do srednje velikega psa.
* lahko je blagi ali polni hibrid ---> pomisleke imam glede (pre)hitre obrabe in po izteku garancije cene obnovitve/zamenjave baterije).
* fino je imeti na pogled lep avto, a videz pri meni ni v prvem planu.
* čim več varnostnih asistenčnih sistemov, tem bolje. Prilagodljiv tempomat je zelo zaželen.
* od Berlinga sem vajen visokega sedenja in s tem dobrega pogleda na cesto.















 
27. jan 2022
5.193
1.933
113
Oprosti, ampak zdaj si nametal en kup v bistvu neprimerljivih avtov, tako po performansih, udobju, opremi in seveda ceni.

Jaz ti lahko povem za C5 Aircross dizel ali priključni hibrid izpolnjuje veliko večino tvojih zahtev, bi se pa jez izogibal mild hibrida in čistega bencinca zaradi prešvoh motorja.
Z dizlom boš imel 7-8L/100km, če boš zelo pazil in se utrujal pa med 5 in 6. ;)
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.562
29
48
Oprosti, ampak zdaj si nametal en kup v bistvu neprimerljivih avtov, tako po performansih, udobju, opremi in seveda ceni.

Jaz ti lahko povem za C5 Aircross dizel ali priključni hibrid izpolnjuje veliko večino tvojih zahtev, bi se pa jez izogibal mild hibrida in čistega bencinca zaradi prešvoh motorja.
Z dizlom boš imel 7-8L/100km, če boš zelo pazil in se utrujal pa med 5 in 6. ;)
Vsi so do 30k, večinoma SUV, nekateri bencinarji, nekateri hibridi. Če bi imel bolj izdelan pogled na performance, udobje in opremo, ne bi objavil tu. :)
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.065
399
83
44
dolenska
Iz njihovih želja sem na hitro izluščil dva avta, ki pa nista iz seznama. CX70 Volvo in pa landcruiser. Neznam si predstavljat, da bi iz berlingota šel na C3 in pričakoval vsaj približn plac v avtu. Recimo, ker je že dal link od C3. pa tudi drugi avti iz linkov niso neki prostorni.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.385
392
83
Brezveze. Kupujes avto, kot ga kupuje vecina voznikov. Poglej trzne deleze in vzemi nekaj z vrha. Kar je dobavljivo in cenovno sprejemljivo. Ni sicer nujno, da vecina razmislja prav in se odloca najbolj optimalno, je pa velika verjetnost. In ce bo slo kaj narobe, ne bos edini in se bo za maso lazje in hitreje nasla ugodna resitev kot za eksotiko.