Slovenija potrebuje novo letalo

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zopet bi nekdo si postavljal spomenik !

1586976665903.png


Še onega Falkona nismo sposobni - niti vzdrževati, kaj šele da bi kaj spodobnega opravljal :nigladek: .

Lahko. Ko bo slovenska politika spremenila delovanje tako, da bo naše gospodarstvo naredilo kje tudi kako rezervo in napredovalo iz mizerije v kakršni plavamo že okoli 30 let. Ne pa da sproti poliže prigaran med do zadnje kapljice.

Konjoslav ! :nigladek: Trimotorni ! :mad:
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.757
2.043
113
za šankom
in kaj je povedal narobe, letalo bi moral Erjavec zrihtati že 2008 in druge 2012 , smo država ki ima za transportno letalo wartburg karavana ,
pod nujno rabimo vojaško transportno letalo, ki bo lahko namenjeno tudi v civilne namene. tko smo pa najbolj klošarska država, smilite se mi ljujde, ki vedno mislite, da nam bodo drugi reševali rit, zato ne premoremo niti spodobnega helikopterja, kaj šele reaktivno letalo, zanašamo se na NATO, tako kot na EU, pa smo hitro videli kam nas je to pripeljalo


"Že v letu 2004, preden sem postal minister, je bilo v resoluciji o dolgoročnem razvojnem programu opremljanje SV opredeljeno, da je potrebno rešiti problem transportnih taktičnih kapacitet," je pojasnil minister. Program predvideva nakup dveh srednjih transportnih letal do leta 2015. Prvi naj bi bil v operativni uporabi že leta 2008, drugi pa po letu 2012. "
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

in kaj je povedal narobe, letalo bi moral Erjavec zrihtati že 2008 in druge 2012 , smo država ki ima za transportno letalo wartburg karavana ,
pod nujno rabimo vojaško transportno letalo, ki bo lahko namenjeno tudi v civilne namene. tko smo pa najbolj klošarska država, smilite se mi ljujde, ki vedno mislite, da nam bodo drugi reševali rit, zato ne premoremo niti spodobnega helikopterja, kaj šele reaktivno letalo, zanašamo se na NATO, tako kot na EU, pa smo hitro videli kam nas je to pripeljalo

Kdo bo pa to plačal?

Ravno SDS oz. cela desnica je celo zgodovino neskončno napihovala in nabijala, kako je "država slab gospodar in je treba kpl. državno premoženje prodati v privatne roke".

Sedaj bi pa kupovali? S ČIM ??? Je Slovenija v zadnjih 30 letih lastnega obstoja morda sploh kaj naredila, da bi bilo gospodarstvo uspešno, napredno in dobičkonosno?

NI ! Zatrla je še tiste entuziaste, ki bi sploh želeli delat. Skozi previsoke davke, kaznovalno politiko ki jo vsi tule na portalu neskončno odobravate, ter slinjenjem zahodnim zaveznikom, NATu in Bruslju. Najbolje da nas kar oni komandirajo :nigladek: .

Sedaj bi pa imeli letalo? Imamo Falcona, ki gnije v državnih jaslih, privezan s štrikom da ne pobegne. Danes je že toliko star, da je zastarel, pa ni naredil še nobene spodobne misije. Vzdrževanje pa košta. Niti Falkona ne znamo uporabljat, sedaj bi pa težko tovorno letalo? Ja, če bo kdo drug plačal. :mad:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naša država se je 91. leta opredelila, da " Se bomo šli samo trgovino in turizem ". Torej nič industrije (pa smo bili takrat odlično razviti), nič kmetijstva ( premalo njiv, v resnici pa plansko ožemanje Slo kmeta v brezcenje) .

Sedaj bi pa imeli letalo? Jaz bi ga tudi imel :cheer: .

Konjoslav! :nigladek:

Denar naj gre delat, namesto da zabušava v vladnih stolčkih in trosi neumnosti, da bo vsaj enkrat uvidel, iz česa se avijon kupuje. Od političnega gobezdanja prav gotovo ne.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Sedaj bi pa imeli letalo? Imamo Falcona, ki gnije v državnih jaslih, privezan s štrikom da ne pobegne. Danes je že toliko star, da je zastarel, pa ni naredil še nobene spodobne misije. Vzdrževanje pa košta.
To je čista sreča. Ker, če se ne motim, je bil namenjen prevozu ranjencev. :cheer:Vesel sem, da ni ranjenih.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, namenjen je bil za namene protokola. Torej vladne izlete.

Ker je takoj izpadlo brezveze in predrago, so si začeli izmišljavat, kaj bi z njim sploh počeli. Potem so spoznali, da - ne gre, pa bi ga prodali.

Nihče ga ni hotel kupit.

Toliko o vladnih idejah o dragih igračkah, za katere naj skrbi kdor hoče, "samo da bi se mi igrali".

Da bi pa uredili državo, da bi bila gospodarstvu in ljudem prijazna - pa ne ! :mad: " Kwa pa pol, bomo pa vzeli še nekaj pufa. Saj so vse moderne države še mnogo bolj zapufane itd" :nigladek:
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
in kaj je povedal narobe, letalo bi moral Erjavec zrihtati že 2008 in druge 2012 , smo država ki ima za transportno letalo wartburg karavana ,
pod nujno rabimo vojaško transportno letalo, ki bo lahko namenjeno tudi v civilne namene. tko smo pa najbolj klošarska država, smilite se mi ljujde, ki vedno mislite, da nam bodo drugi reševali rit, zato ne premoremo niti spodobnega helikopterja, kaj šele reaktivno letalo, zanašamo se na NATO, tako kot na EU, pa smo hitro videli kam nas je to pripeljalo
V tem žal ni logike. Utemeljitev, da potrebujemo lastno tako letalo, sloni na domnevi, da potrebujemo lastno tako letalo.
Dejstvo je, da v tem trenutku (in še nekaj časa) potrebujemo proizvodnjo medicinske in zaščitne opreme. To se danes prodaja. Nafta se ne, transport se ne (če proizvodnja in potrošnja stojita, ni veliko škatel za prevažat). Poljaki so, npr, gladko najeli ukrajinsko letalo sovjetskega izvora (pa bi, če bi se dalo, raje nacističnega) in prepeljali naročeno opremo neposredno iz Kitajske. Mi bi pa kaj? Svoje letalo, ki bo po vsak kontejner letelo na drug konec sveta?

Pa da se razumemo, letalo je poceni. Vzdrževanje stane. Posebej, če ga razdeliš na .... eno letalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Chimay in navlixx

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Ne, namenjen je bil za namene protokola. Torej vladne izlete.

Ker je takoj izpadlo brezveze in predrago, so si začeli izmišljavat, kaj bi z njim sploh počeli. Potem so spoznali, da - ne gre, pa bi ga prodali.

Nihče ga ni hotel kupit.

Toliko o vladnih idejah o dragih igračkah, za katere naj skrbi kdor hoče, "samo da bi se mi igrali".

Da bi pa uredili državo, da bi bila gospodarstvu in ljudem prijazna - pa ne ! :mad: " Kwa pa pol, bomo pa vzeli še nekaj pufa. Saj so vse moderne države še mnogo bolj zapufane itd" :nigladek:
Skoraj res. V resnici so ga kupili iz vojaškega proračuna - odtod ganljiva zgodba o ranjencih, ki bodo krvaveli na usnjenih sedežih, ko jih bomo prevažali iz frontne črte obrambe slovenske demokracije nekje iz Afganistana ali kjerkoli že NATO brani naše meje.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... letalo je poceni. Vzdrževanje stane. Posebej, če ga razdeliš na .... eno letalo
saj zato naj bi bila dva, en leti, drugi čaka na koruznem polju kot "asset" za kanibalizacijo delov za vzdrževanje onega letečega :valjamse: ...

Demz pa ***** sam pri sebi, ker nismo dali v ladjedelnico Izola gradit letalonosilko. tako ne bo posla zanj z varjenjem jeklenih plošč in profilov na kobilico :valjamse: ... je zgleda danes že navsezgodaj vstal na "levo" nogo :evil: ...
------------------------------------
" ... " Please, NO More Political PROPAGANDA" ! ..." :jezen:
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Slovenija potrebuje treznega ministra. Ce bi samo to pisalo v razpisu in nic drugega, smo zmagal!
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.950
9.008
113
EU
Dobro je da smo se še pravočasno znebili Adrie. Sedaj bi zagotovo riknila. :rolleyes:
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
SDS je bil proti Falkonu. In so potem ko so ga nabavili preko vojske, naredili vse, da je ostal prizemljen.

 
  • Všeč mi je
Reactions: splash

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zakaj? Ce ga lahko najamemo preko posrednikov in spet nekdo vmes zasluzi. Podobno kot s pececnikom. Res ste naivni in vedno znova presenetite. Ljudje sluzimo v kriznih casih, nekateri na lastnih zuljih (jaz), drugi na vasi naivnosti. Kar sedite doma se tri mesece in tipkajte na racunalnik kako bi morali funkcionirati.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prizemljenih avijonov je kot dreka. Čisto noben problem ne bi smel biti, da ga najameš za furo. V tem primeru plačaš najem z amortizacijo in furo.

Če greš kupit pa lasten avijon, jih plačaš pa deset, skozi vzdrževanje. Če je sploh dovolj.

Če bi se pa kak minister rad peljal kdaj pa kdaj KTMV, si naj pa svojega kupi. Ima boljšo plačo kot jaz. :mad:
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ce potrebujejo letalo za prevoz tovora (in obcasno vojake) je na voljo precej poceni rabljenih AN-26. Za maske vozit je preko glave.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.041
594
113
si predstavljaš let iz LJU v PEK ali PVG z An26. tri dni jahanja tja, pa tri dni jahanja nazaj. vmes je treba še kj pošraufat se pravi še kak dan, dva zgubiš. en teden za tja in nazaj. odlično!

še A320 od hrvatov je rabil 2 dni do tja, pa dva dni nazaj. čeprav bi lahko bli tam v enem dnevu in nazaj tudi v enem dnevu so si vzeli bolj na izi vse skup.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
hja, zarad korone da rabimo transportno letalo? pha!

bolj potrebujemo 2 resevalna helikopterja, bazo gorskih resevalcev ipd.

transportno letalo za take primere je res neumnost.

pa kaj pol ce ga nimamo? sej ne rabimo imet vsega kar imajo veliki.

imamo pa veliko korupcije. in veliko premozenja neznanega izvora pri funkcionarjih.