Slabša sezona na Hrvaškem?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

map

Guru
6. jul 2008
7.810
1.949
113
najrajš na babi
Ni čudno, da čehi vse sabo vozijo. Bil v eni trgovini izven brna, najdražji pir je urkell pilsner al nekaj takega po 10 kron, Kozel, stropramen po 6 kron. 26 kron je 1 EUR. Žemlje po 17.00 uri ko sem bil v trgovini po 3 cente, itd. V gostilni sem pir pil po 21 kron, 3 dcl kokakole (original) 21 kron, pol litra kofole (njihova kola) po 17 kron, itd.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz nisem zraven hrane in pijače vozil, razen koliko sem potreboval za prvi dan. Hrano sem kupoval v Lidlu, Kaufhausu in tudi Konzumu, kjer so imeli določene stvari cenejše kot pri nas (akcija pa to). Ker hodim že pet le na isto mesto lahko povem, da so se cene kar dvignile v zadnjih letih. Prvo leto recimo smo jedli pizzo za 5,5€ letos za 8€. Vseeno se mi to ne zdi pretirano za morje.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.818
822
113
MB
Grabar kitarco za rit prim, ali pa za levi krof

zmaga.gif
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Ni čudno, da čehi vse sabo vozijo. Bil v eni trgovini izven brna, najdražji pir je urkell pilsner al nekaj takega po 10 kron, Kozel, stropramen po 6 kron. 26 kron je 1 EUR. Žemlje po 17.00 uri ko sem bil v trgovini po 3 cente, itd. V gostilni sem pir pil po 21 kron, 3 dcl kokakole (original) 21 kron, pol litra kofole njihova( kola) po 17 kron, itd.

V nemciji v trgovini je najcenejsi pir 29 centov, sicer je res scalnca, ampak dobro pustimo se skos je pir. En povprecen pir ala Paulaner (se skos 3x boljse k eno karlovacko) stane 80 centov, zdej pa tu berem kolk stane pir na hrvaskem....hahahahaha kere cene. Ziher so domacini veseli k se ga niti napit ne morjo vec.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.809
1.703
113
Vrhunec cen sem dozivel letos pri 44kn za malo žujo v gostilni. To je bil za mene konec. Od takrat dalje sem začel gledat na cene in ko sem ugotovil da so bolani, sem postal žid. Tako malo kot sem letos potrošil, še nisem nikoli. Ker moj mindset do letos je bil boli me kita kolko stane, saj je samo 1x letno. Prebili so mejo dobrega okusa
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.809
1.703
113
Okrog ponudbe hrane si res pihnil mimo, ali pa nisi nosa porinil dlje kot 2m od obale. Kulinarika je doli vseeno obširna in se ne konča samo pri friganih lignjih.

Oprosti ampak nimaš ti pojma kaj je obširno. Obširno sem doživel prejšnja leta v italiji za enake pare kot pri hrčkih za frigane lignje in njoke. Niso makaronarji za brezveze velesila v turizmu, hrvati pa totalni amaterji. Obdelal sem VSE gostilne kar tam so in ja, obstajajo svetle izjeme, ostalo pa je čisti 80s style za premium ceno.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sem sicer v eni drugi temi pisal da smo skrajšali dopust na morju ampak vseeno za orientacijo..... Nič ni bilo narobe, samo enostavno se nam ne da več "ležat" ob obali in čačkat muda.
S kamp prikolico, 8 dni na hrvaškem "na morju" (Pelješac), kampe smo plačali 1x25€ in 7x30€ z bedarijami kot so prijave/odjave in taksami vred.
Urejen kamp, spucani sekreti, par korakov do morja, par sto korakov do štacune in kafane ali dveh.
V eno smer je cca. 700 km, nazaj smo "spotoma" zavili še v BiH za 4 dni, pa v Slo za 4 dni. Tukaj smo za kampe dali še manj, nekje celo nič (spali na camperstopu ali na parkingu z dovoljenjem lastnikov).
Vse skupaj smo naredili cca. 2000km.
Za nafto smo dali cca 250€, za cestnine nekaj malega, cca. 15 do 20€ (se praktično nismo vozili po AC), za trajekte nula.
Suma sumarum smo za 16 dni dopusta pičili okrog 1200€.
Če bi ostali na morju, ocenjujem da bi bilo približno isto (v BiH in SLO smo bivali ceneje, smo pa več trošili - ogledi, vstopnine, restavracije).
V principu trošimo malo, predvsem ker se mi (nam) zdi blesavo plačevat za oslarije.
Seveda se da zagonit bistveno več, zlahka bi v istem času pognali 3 jurje za "enak" dopust. Samo ne vidim poante, razen za pederišenje. Pederišim se pravzaprav še vedno lahko z laganjem da smo spičili 3 jurje.

Edit: tako kot Steve, tako malo nismo zapravili še nikoli. Pa prav fajn smo se mel. Po novem in trenutno nam je tudi zato Bosna nekako najboljša destinacija za naprej: zanimiva, lepa, blizu in predvsem primerna za povprečen "Janezov" žep.

Edit #2: kar se morja tiče, vse kaže do so nam v otroštvu vcepili v glavo da je to edini pravi dopust. Saj je trajalo, ampak se tudi to dojemanje spreminja, predvsem tako da počasi probavamo še kaj drugega. Stališče je sedaj tako, da je biti na morju ful fajn, samo ne v poletni sezoni ampak nekje maja, septembra in oktobra.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nekako lahko ceno primerjaš. Kaj pa boš vzel za primerjavo? Cocacolo?
Jaz bi jo, je bolj univerzalna valuta. Nekako kot cena bigmaca v McDonaldsu kaže na standard države
Tukajle na Lefkadi v kamperski trgovini je Coca-Cola 1,0 evra, kar je precej ceneje kot v kamperski trgovini v recimo Premanturi. Pivo je res dražje, zato pa je vino cenejše, posebej v gostilnah. O ponudbi pa sploh ne bi, na hrvaški obali je ta dobra samo v gostilnah, kamor hodijo tudi domačini, to moraš pa kar pridno izvohati. V Grčiji nimam s tem težav, hrana je pa precej bolj okusno pripravljena. Pa iskanja normalnih kampov tudi niso težka, saj jih je res veliko, pa mnogo cenejši so. Hrvaška pa kampe pospešeno (ampak res pospešeno) ukinja in jih nadomešča z mobilnimi hišicami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sistemik in map

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.042
9.137
113
EU
Predvčeraj slučajno poslušal radijska poročila v avtu.
Na Hrvaškem so to sezono imeli pet procentov turistov več, kot prejšnje leto.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
Predvčeraj slučajno poslušal radijska poročila v avtu.
Na Hrvaškem so to sezono imeli pet procentov turistov več, kot prejšnje leto.
verjetno 5% več prijavljenih. tam ko sem jaz bilj jih je bilo vdno manj.tudi tisti, ki tam živijo so rekli da je bilo turistov precej manj. so pa malce bolj navili cene v trgovinah, lokalih.
vsako leto dvignejo cestnine, cene trajektov... potem pa se čudijo, da je na koncu manjši izkupiček
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
942
28
28
Nevem kje so si zmislili teh 5% več, nemcev je bilo občutno manj kot lani če ne 90% manj kot lani, Julij. Npr Pula - - > prazno za popizdit, prijateljica ima restavracijo tam izdala cel mesec 10 računov. Lani isti mesec je mela preko promet pomeni višek in je morala stranke pošiljat naprej konkurenci. To napihovanje so laži Hrvaške tur zajednice ki jim nihče ne verjame. Res je da so imeli kar nekaj festivalov, lahko da je to prineslo k obisku vendar tudi to ne pije take količine. turistvo Hoteli so večinoma ne popolnoma ampak večinoma bili čisto prazni. Nevem ka so vsi turisti v gošah ali na travnikih nevem. V glavnem na dugem otoku, kjer sem preživel prvi julijski dopust je bila gužva na svinjskem sakarunu za popizdit. Je bilo lepo vendar je bilo tudi svinjsko umazano povsod okoli glavne plaže.

Drugo leto v glavnem bom bookiral preko nemškega ali švicarskega agenta nekje v TR, ali na drugem koncu sveta, ker me na HR več ne vleče niti milimetra.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sistemik