Ne vem kako je z njihovimi obveznostmi, ampak glede tega, kar lahko naredi posameznik, je pa tako:
1: Antena naj bo obrnjena proti ustreznemu oddajniku. To ne pomeni nujno, da je obrnjena proti hribu, ki stoji na poti med najblizjim oddajnikom in vaso domacijo, ampak da je obrnjena tja, kjer je najboljsi sprejem signala (odboji pogosto delajo cudne stvari).
2: Antena je lahko posebej prilagojena za doticni oddajnik (torej za sprejem na kanalih, kjer oddajnik oddaja, namesto po celem VHF+UHF spektru, kar je slabo, saj tako sprejema tudi motnje od tam, kjer to ni potrebno).
3: Vreme neizogibno vpliva na UHF signal, ce mocno dezuje ali snezi, bo problem tudi pri sprejemu. Pri analogni TV se je to manifestiralo v obliki obcasnih motenj (oziroma "snezenja" na ekranu - ironicno, da je isti izraz
), pri DVB-T bodo to kvadratki oziroma "zatikanje" slike. Tukaj se ne da narediti nic, razen obicajnih ukrepov za boljsi sprejem iz prejsnjih dveh tock, ki so ze tako samo po sebi umevni.
4: Kako to izmeriti ? Ne vem kako je pri TVjih, ampak racunalniski tunerji imajo ponavadi indikator tipa RSSI, kar je malo boljse kot nic, torej ce pokaze v doloceni situaciji vec, kot pred njo, je to boljse (relativna indikacija je uporabna, absolutna pac ne).. Zaresno opremo imajo TV serviserji/monterji, kot tisti mozak iz sylverjeve teme o EVJ. S tistim bi enoznacno videl kje si.