skyscanner

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
jeseni imam zeljo malo potovati po aziji ali juzni ameriki,

odlocitev za destinacijo se ni padla,

je pa fant ob iskanju najugodnejših letalskih kart nasel naslednjo stran




ima kdo izkusnje?

ali je ze kdo rezerviral preko njih?

vse informacije dobrodosle
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zakaj bi se človek sploh ukvarjal s kakršnimikoli posredniki?


Pač po enem v redu brskalniku (popolnoma vseeno kateri, samo da išče po vseh znanih prevoznikih) poiščeš najbolj ugodne karte in potem direktno kontaktiraš prevoznika. V Ljubljani imajo poslovalnice praktično vse velike firme, tudi tiste, ki dejansko ne letijo z Brnika. Austrian, Emirates, AirFrance, Lufthansa, Thy... nakažeš denar preko spletne banke (nobenih kartic) in po mailu dobiš karte. Najcenejše in brez kakršnihkoli provizij posrednikov (le ti si vedno vzamejo v povprečju 50 EUR na karto).

To sem že parkrat naredil. Poleg tega se direktno pri prevozniku lahko zmeniš še za kakšen vegetarijanski obrok ali pa točno določene sedeže, ki si jih prej izbereš na SeatGuru-ju.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Splača se pogledat tudi preko teh posrednikov in agencij, ki se ukvarjajo s prodajo letalskih kart.

Sam sem že dvakrat dobil cenejšo karto na tak način. Enkrat preko agencije enkrat prek neta.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pa si dejansko kontaktiral zastopnika v Sloveniji ali si samo gledal karte preko interneta?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Jest za svojo službena potovanja (skoraj zmeraj rabim 2 ponudbi), rezerviran preko Kompasa. Zmeraj so bili cenejsi kot direkt pri prevozniku.

Sedaj mam pa pogodbo z BCD travel, ti so pa še cenejsi, sam kaj ko potovati "ne smemo"
smile-1.gif
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Ne, nisem jih direktno klical. So imeli iskalnik in online rezervacijo, zato mi ni niti prišlo na misel , da bi jih klical. Bom naslednjič še tako probal, hvala za nasvet.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Poizkusi... meni se je še vedno obrestovalo.


Nazadnje sem prihranil 100 EUR pri dveh kartah (Emirates).