skype in ms teams težave z kamero

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
povzetek: tudi z drugim profilom je enako, kamera ne deluje. bohve, kaj je za en hudič to. lahko da je en popravek (heh) ali pa kaj drugega. skratka, format sistema bi morda rešil vprašanje, a tega se ne gremo.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Pa mas ta problem z enim in istim kontaktom ali z vecimi. Ker mislim da tudi oseba na drugi strani lahko izklopi tvojo sliko. Ker sem ravno prej s kolegom imel podoben problem. Sam zdele je prepozno da bi preverjal.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
samo z enim. doslej se še nisem srečal s tem problemom, ampak vse je enkrat prvič. saj ni problem v moji sliki, njegove slike ne vidim. kot že rečeno, bi takoj rekel da je kamera zanič, a zadeva povsem lepo deluje v zoomu. le skype in ms teams imata to foro. in oba sta microsoftova...(če je to fora, pa ne vem)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Morajo biti neke pravice, tudi pri meni na sestanku kjer delam preko web vmesnika teams-a ni slike oz kamera ne dela. Zvok dela normalno. Na vseh ostalih app-ih aka skype, zoom, tudi zoom web vmesni je slika.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.899
1.081
113
www.adriamedia.si
Zanimivo, sem imel ta teden 1x ta problem, po ene 3x restartih in vmes vklaplanjih in izkapljanjih dovoljenj za kamero je začelo delat ...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Ja, sej, pravice. če jih ni na standardnem mestu, kje hudiča naj jih potem najdem. matr, tale desetka...(upam, da je za te kekce, ki se vsake pol leta spomnijo "spet" pokvart na pol delujoč izdelek, en res dober plac nekje v peklu...)
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.812
629
113
Da ne odpiram nove teme bi imel eno vprašanje glede Teamsov. Prejšnji tednen se je začelo dogajati, da se v sestanek ne moremo več prijaviti.
Vedno je tipka Pridruži se zdaj neaktivna (ni možen vklop - na sliki). To je na prenosniku. Če se potem povežemo preko telefona pa dela bp. Vse povezano preko iste wifi mreže. Pa tudi do sedaj je delalo bp 2 meseca ali koliko časa že traja to. V petek prejšnji teden pa se je to začelo dogajati. Imel kdo podobne primer in ve kaj bi lahko bila rešitev.

teams.jpg
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
točno to. Najprej izberi kateri zvok boš uporabil in bo možno pridruži se zdaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Schime

Schime

Guru
22. nov 2008
1.812
629
113
:bonk::bonk::obesise:
Pa sem res budala tristomotorna. Gor bi moral samo označiti tisti krogec. Jao bogim na pameti. :valjamse:
Jaz pa v petek boga in pol pregledal samo tistega krogca ne. :valjamse::bonk:

Bravo in hvala. :nazdravje:

PS: Sicer ne vem kako se je izklopilo ker prej niti nisem nikoli kaj gledal, ker je delalo vse iz prve. Je možno, da če pustiš izkloplejno po končanju sestanka, da tako ostane in moraš pri novi povezavi to spet nazaj vklopiti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Kdo bi vedel, mogoče update pa je razlika, mogoče .....
Zdaj veš kaj je bil problem, zakaj se je zgodilo pa who cares :)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
update mojega problema...windows na novo naložen, zadeva ne deluje (skype sliko ne pošlje drugim...). preizkusil ene deset različnih gonilnikov brez uspeha (so realtekovi). AMPAK, v live ubuntuju 20.04 skype DELA! torej, kje naj iščem hudiča...v driverjih ali kje drugje. ker kolobocijo z driverji sem že počasi izključil. res mi ni čisto nič jasno (pa je nebo brez oblačka...)