Skuter

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Gre se za Speedfighta 2, 24000 prevoženih, 2003 letnik, pred kratkim menjan bat (nisem ziher če tudi cilinder).... ima samo blokado na variomatu še, gre temu primerno, spelje pa zelo težko, dere se v prazno, po 3 sekundah začne malo vlečt ampak ga je treba dobesedno porinit poleg potem pa potegne, ko pa začne vlečt pa vleče kot je treba. Meni se zdi da drsi sklopka, je lahko še kaj drugega?

Pa če je kje kak odpad da bi se dala kaka plastika dobiti?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Sklopko dej na novo gor nalit, pa valčke dej mal lažje notr. pol pa ko boš blokado dal ven bi mogl bol it
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
@ Swich: saj edini problem je speljevanje, moped je treba kak meter porinit, potem kakih 5 metrov se zelo počasi premika, pol pa začne normalno vlečt, sma se 2 pelala (140 kil mesa) pa je po števcu šlo 80, pa na variomatu je še blokada in še original auspuh ima. Tako da samo to na začetku moti, pri končni hitrosti pa ne.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Najboljše je da odpreš pokrov variomata, odšraufaš sklopko in pogledaš če ima še vedno obloge gor.

Mogoče pa so valjčki zelo obrabljeni, ali pa pretežki.

Poskusi menjati valjčke z novimi, ali pa z lažjimi.

LP
 

bmwm3csl

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
21. jul 2007
1.430
0
36
32
Domžale
Po toliko kilometrih je lahko jerman, pretežki valčki ali sklopka . Pa ko že razdiraš daš pri variomatu lahko blokado sam ven, se bo kr dost poznal. Če ne pa kit 70ccm, na moju SF se konkretno pozna.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

bmwm3csl

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
21. jul 2007
1.430
0
36
32
Domžale
Original so 8,5 gramski in če hočeš da bo potegnil moraš dat lažje seprav 5-6 gramske. No jst mam 9 pa ma ful dobre pospeške, tko da to je čist odvisno.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Itak niti ni moj skuter, sprašujem za nekoga drugega. Samo valjčki če so original mi ni logično kak da so pretežki?
Ma ne poslusaj jih,ce je skuter orginal ima unicene valjcke in ne pretezke.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Ja najverjetneje so uničeni, lahko pa so vseeno pretežki.

Skuter "gre" lahko na zelo različne načine. Vse je odvisno od tega kaj od njega pričakuješ in kako ga nastaviš.

Pri tem pa gre za povezavo sklopke (vzmeti) težine valjčkov in trdote ta glavne vzmeti pod sklopko.

Ponavadi če ima skuter veliko kilometrov in slabe batne obročke, je za boljše performanse boljše dat malo lažje valjčke noter, tako se bo skuter vrtel na malo višjih obratih in tako bo tudi boljše vlekel..

Moj skuter ima danes 49.000km in še vedno dela super, nastavil pa sem ga tako da ko dam gas začne vleč in lepo konstantno vleče do končne hitrosti. (brez kakih lukenj v pospeševanju)

LP