Siol pošta preko dlančnika

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Imam HTC Touch z WM6. Ko uporabljam GPRS povezavo za dostopanje in pošiljanje pošte mi dela vse uredu. Ko pa hočem to delati preko WIFIja mi jo samo sprejema, pošiljati noče.Napiše mi :
The message could not be sent. Check that you have network coverage and that your account information is correct.Then try sending again.

Natavljeno imam za odhajajočo pošto(verjetno je tukaj napaka) mail.siol.net

mat
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Siol smtp posilja samo v primeru, da si tudi povezan preko njih. Torej, ce si preko wifija na amisu, potem moras dat od amisa smtp streznik.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Huh, to se pravi nič koristno, recimo ko si v tujini in sploh ne veš naslova dostopne točke.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Kateri pa je slovenski, da dela preko vseh ponudnikov? Pa da je stabilen?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Dobri ponudbiki ponavadi puscajo svoje uporabnike, da lahko preko lastnega SMTp streznika posiljajo e-posto. Se je pa treba na SMTP strezniku ponavadi avtenticirat... kar po domace pomeni,d a je treba v programu za posiljanje oznacit, da SMTP streznik zahteva avtorizacijo in vpisat svoje uproabnisko ime in geslo ali pa oznacit polje, da naj uproabi enake podatke kot za POP3/IMAP racun ...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jep. Točno tako jaz pošiljam preko smtp-ja "mail.email.si".
Ni nobenega problema, pa surfam preko Mobitela, kot email pošiljatelja pa imam: infoAFNAhtml-color-codes.info.
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ja tisto čekiranje domene pošiljatelja sux. Email.si na srečo tega ne preverja.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
> Dobri ponudbiki ponavadi puscajo svoje uporabnike, da lahko preko lastnega SMTp streznika posiljajo e-posto. Se je pa treba na SMTP strezniku ponavadi avtenticirat...

Torej je siol dober ponudnik, ker to dopušča?
evil.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Dobri ponudbiki ponavadi puscajo svoje uporabnike, da lahko preko lastnega SMTp streznika posiljajo e-posto. Se je pa treba na SMTP strezniku ponavadi avtenticirat... kar po domace pomeni,d a je treba v programu za posiljanje oznacit, da SMTP streznik zahteva avtorizacijo in vpisat svoje uproabnisko ime in geslo ali pa oznacit polje, da naj uproabi enake podatke kot za POP3/IMAP racun ...
...+ imajo urejene strežniške certifikate za varno zaščiteno povezavo (v odjemalcu še kljukica pri uporabi SSL/TLS povezavo).
Če se v zadnjem času ni nič spremenilo, potem od slovenskih ISPjev ustreza samo AMIS.
frown-1.gif

Drugim pa milo rečeno "dol visi" za varnost uporabnikov.