Siol brez SPORTKLUBA (SK)

djdanny

Pripravnik
6. avg 2013
48
0
6
Okolica LJ
Ljubljana – Siol TV v svoji programski shemi do nadaljnjega ne predvaja več programov Sport Klub 1, Sport Klub 2, Sport Klub 3 in Fishing&Hunting. Omenjene programe gledalci še vedno lahko spremljajo preko ostalih operaterjev. Siol TV je programe prekinil sredi pogajanj s Sport Klubom in v času nogometne Lige prvakov.

S 1. oktobrom 2013 se je iztekla pogodba med Sport Klubom in Siol TV, obe strani pa se še vedno pogajata o nadaljnjih pogojih sodelovanja. Kljub temu, da je bila lani Telekomu v podpis ponujena 3 letna pogodba, je le ta podpisal enoletno, medtem ko je večina drugih telekomunikacijskih operaterjev podpisala večletne pogodbe o sodelovanju.

V tem času je Telekom Slovenije aktivno zavzemal in tekmoval v procesu nakupa medijskih pravic za angleško nogometno ligo Premier lige, zaradi česar se je nakupna cena pravic za predvajanje lige dvignila. V enem letu so se ob tem spremenili tudi pogoji redistribucije programov Sport Kluba, ki je z nakupi najboljših lig gledalcem ponudil najboljšo športno vsebino. Zaradi obeh dejstev se Telekom in Sport Klub o ceni programov še pogajata.

Iz Sport Kluba sporočajo, da se trudijo in da bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, da se programi Sport Kluba vrnejo v programsko shemo Siol TV. "Žal pa na poslovno politiko in odločitve Telekoma Slovenije nimamo vpliva," dodajajo v izjavi za javnost.

Pri tem je presenetljiva poteza Siol TV, da izpusti Sport Klub iz svoje programske sheme, predvsem glede na dejstvo, da so ga izključili v času nogometne Lige prvakov in sredine tekme med Manchester Cityjem ter Bayernom, ki si jo želijo spremljati mnogi nogometni navdušenci.

vir: Sportklub

Še dobro da imam Telemach in lahko gledam ligo prvakov v HD
zmaga.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

djdanny

Pripravnik
6. avg 2013
48
0
6
Okolica LJ
Ne vem, če je to res...
Za primerjavo lahko uporabimo Planet tv (siol) kateri bi bil dražji za ostale operaterje, če bi bilo to res.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Kakorkoli bi moral sedaj siol znižati naročnine kar pa lahko le sanjamo
wink-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik djdanny pravi:

Še dobro da imam Telemach in lahko gledam ligo prvakov v HD
zmaga.gif
.

Torej na Telekomu lahko v tem kolu gledaš 15 tekem lige prvakov v HD, na Telemachu pa 1 (oz 2. če imate Planet HD) in to je zate
zmaga.gif
 

djdanny

Pripravnik
6. avg 2013
48
0
6
Okolica LJ
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik djdanny pravi:

Še dobro da imam Telemach in lahko gledam ligo prvakov v HD
zmaga.gif
.

Torej na Telekomu lahko v tem kolu gledaš 15 tekem lige prvakov v HD, na Telemachu pa 1 (oz 2. če imate Planet HD) in to je zate
zmaga.gif

Pa boš dejansko gledal vseh 15 tekem?
Al bi raje gledal Manchester city - Bayern Munchen
zmaga.gif
.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
No, jst mam pa kr naenkrat SportKlub 1,2,3, SportKlub je pa muca papala, ali kaj?
evil.gif
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik djdanny pravi:
Ne vem, če je to res...
Za primerjavo lahko uporabimo Planet tv (siol) kateri bi bil dražji za ostale operaterje, če bi bilo to res.
Če program oddaja tudi v DVB-T, so drugačni pogoji.

Pri Telemachu pa: ne glede na ceno, mu gre licenčnina za SK iz levega v desni žep.

Meni se zdi povsem pravilno, da TS gleda za konkurenčnost svoje programske sheme. V tujini so boji proti višanju licenčnin in (začasno ali trajno) izklapljanje programov zaradi previsokih licenčnin ob izteku pogodb nekaj vsakdanjega.
 

Kartopirc

Zelenc'
3. okt 2013
2
0
1
Jaz ne poznam nobenega, ki ima siol, da bo sedaj prekinil naročnino. Vidim pa, da bo sportklub izgubil ogromen delež gledalcev... Krivi sta po mojem obe strani, na slabšem pa je sportklub, saj je dosti manjše podjetje in jim vsak gledalec prav pride ...
 

djdanny

Pripravnik
6. avg 2013
48
0
6
Okolica LJ
Kot si rekel, Siol misli ker je večji, da zdaj lahko hodi po drugih in se požvižga na loogiko. Jaz če bi bil Sport Klub se jim ne bi pustil, še posebej ker ima Sport Klub toliko novih popularnih športnih lig za katere najbrž ni dal malo denarja in da Siol pride in izsiljuje s svojo monopolnostjo, mislm...
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Zakaj izsiljuje? Siol lahko pravtako izgubi nekaj svojih strank... Pač sta zaenkrat še vsak na svojem bregu pri pogajanjih
smile-1.gif
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:
Kakorkoli bi moral sedaj siol znižati naročnine kar pa lahko le sanjamo
wink-1.gif
a si se oglašal tudi takrat, ko so se dodajali programi
stupid-1.gif


al je zate samoumevno da je vse zastonj?
bonk.gif



pa še ČLANEK za "pametne"...
evil.gif
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Jiggler pravi:
Zakaj izsiljuje? Siol lahko pravtako izgubi nekaj svojih strank... Pač sta zaenkrat še vsak na svojem bregu pri pogajanjih
smile-1.gif
Kdo bo popustil bomo pa še videli. Ti bi takoj pristal na petkratno podražitev?
467716-post_slo.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Zakaj izsiljuje? Siol lahko pravtako izgubi nekaj svojih strank... Pač sta zaenkrat še vsak na svojem bregu pri pogajanjih
smile-1.gif
Kdo bo popustil bomo pa še videli. Ti bi takoj pristal na petkratno podražitev?
Le zakaj SIOL ne bi smel takoj pristati na 5x podražitev, če imamo mi Sportklub, naročnina pa se ne poveča:?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Le zakaj SIOL ne bi smel takoj pristati na 5x podražitev, če imamo mi Sportklub, naročnina pa se ne poveča:?
Malo si zamešal citat
wink-1.gif


Ne razumem čisto vprašanja, na koga misliš z "če imamo mi Sportklub".
Telemach ima pogodbo od 2011 do 2016 - http://www.telemach.si/sl/o-po...jo-v-hd-tehniki

Sicer pa, če si naročnik Telemach, sem zgoraj napisal:
Pri Telemachu pa: ne glede na ceno, mu gre licenčnina za SK iz levega v desni žep.

Poglej v Ajpes Poslovni register Slovenije:
IKO Media Pro, storitve medijske produkcije, d.o.o.; Kidričeva ulica 22A, 1233 Dob
TOTAL TV telekomunikacije in razvoj programskih paketov d.o.o.; Kidričeva ulica 22A, 1233 Dob

Ne glede, koliko Telemach plača IKO Media Pro d.o.o., gre v tem primeru za transferne cene, saj denar ostane znotraj "družine"
grin1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Torej sem imel prav, da se gre Telemach neke čudne igrice. Plačaj 5x več, ali pa naj pridejo naročniki k nam. Čudna praksa, res. Me prav zanima s čim opravičujejo 5x-no podrašitev.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Torej sem imel prav, da se gre Telemach neke čudne igrice. Plačaj 5x več, ali pa naj pridejo naročniki k nam. Čudna praksa, res. Me prav zanima s čim opravičujejo 5x-no podrašitev.

Recimo, da je to priprava na storitev KLIK , katera bo po vsej verjetnosti kmalu tudi v SLO pri Telemachu
grin1.gif


Potrebno se je tudi vprašati, kaj tebi reče prodajalec Siola, na vprašanje, ko ga vprašaš, da imaš ugodnejšo ponudbo pri konkurenci
sprasujem se.gif


A ti reče: "Bomo pogledali za enako." ali ti da vedeti, da pač potem pojdi tja
wink-1.gif
. Enako je tukaj. Niti slučajno ne zagovarjam Sport klub oz. njegovega lastnika, za katerega se ve, da obstaja velik indicij, da pere denar in v takih pogojih težko delujejo vsi ostali legalno.


Lp.