signalizacija desnega smerokaza (občasno) ne dela

corsol

Guru
11. mar 2010
2.854
894
113
Imam zanimiv problem.
Lučka v armaturki za levi smerokaz dela le občasno.....recimo 1x na 14 dni.
cheer.gif

Smerkoazi delajo normalno.

Danes se je pojavilo še nekaj ,.....lučka se je sicer prižigala vendar je v trenutku ko naj bi gorela 2x utripnila(ponavadi ko dela, dela normalno).
Na servisu pravijo, da je rešitev zamenjava instrumentov/armaturke(cca 600€) , vendar nisem ravno prepričan, da so sigurni da je to rešitev, pa tudi če je 600€ ne dam.

Ima kdo kakšno idejo kaj lahko preverim ?
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Sori za moj offtopic odgovor, ampak če ti vse ostalo lepo dela, res nevem zakaj se obremenjuješ s tem. 600€?
hysterical-1.gif


Jaz še vem ne, če mi v križiščih kaj utripa/sveti na armaturki, ne pa da bi štel dolžino pavze. Križišče je ja trenutek med vožnjo kjer moraš biti najbolj zbran in osredotočen na cesto.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Ah, servisi bi itak pol avta menjali najraje za vsako stvar. Hm, edino kar mi pade na pamet je, da imaš morda zanič ročko za smernike.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja... ČE smerniki sicer delajo kot je treba, jaz ne bi podiral armaturke, ker ponavadi je potem še slabše
tongue-1.gif
Sploh, če jim ni jasno kaj se dogaja z avtom. (garancije ni več?) Tiktakanje releja se sliši, ali imaš že "elektronsko" izvedbo s piskavcem?

p.s.: fiat? Včasih so meli probleme da komande iz armaturke niso prav prijele sploh, in so se ti namesto žmigavca ugašale dnevne luči
crazy1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.854
894
113

@pediater
No smerkokaz se uporablja še drugod ne samo v križiščih......glede tega se verjento vsi strinjamo....in najbolj me moti ker včasih na avtocesti ob menjavi pasu hrup v avtu preglasi rele in na žmigavec pozabim.....
Poleg tega. če je nekaj namontirano naj tudi služi svojemu namenu (če lahko
rolleyes-1.gif
)

@odisej
imam rele, ni Fiat pač pa Toyota
redface-1.gif
, v garanciji pa že nekaj časa ne več
 
Nazadnje urejeno:

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Kaj pa če je samo kontakt na žarnici smerokaza v armaturki slab?

(Meni na Ax-u opozorilna lučka za kratke luči občasno ugasne ... pa če malo potrkam po števcu spet sveti) Razlog je slab kontakt podnožja žarnice na števcu, imajo pa smerokazi prav enako žarnico.

Ne vem pa kakšne žarnice ima Toyota.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.854
894
113
to je ena izmed možnosti...sem ravno gledal el. diagram avta.....
Do releja za smerkokaze je očtino vse OK pa tudi rele očitno funkcionira tako kot mora(glede na to da smerokazi delujejo).....
Bo treba pregledat relejno ploščo kjer je omenjen rele oz. povezave od tam dalje.... od tam pa do armaturke pa sta le še 2 konektorja......


Zanimivo se mi zdi , da ko si zamisli, da bo delalo potem dela BP dokler se pač vozim ......ko ugasnem avto in spet vžgem pa ne dela več....
Vlaga v zraku, tresljaji itd...... to nič ne vpliva....