Sidrni vijak ali nekaj podobnega

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
845
-271
43
Novejši avtomobili (pa tudi ne tako novi) imajo itak že bluetooth in android auto ter obvolanske komande. Tako da ne vem, zakaj sploh imeti nosilec za telefon, ker ga lahko imaš v žepu, pa kljub temu lahko upravljaš s klici, zemljevidi pa še čim preko ekrana avtoradia in obvolanskih komand.
Če pa te tehnologije avto nima, potem pa ti seveda drugega kot kakšen pameten nosilec ne preostane. Jaz sem včasih posebej kupil močnejši magnet (našel sem ga pri nas v neki namenski trgovini z magneti), enostavno zvrtal luknjo v armaturo in naredil nek provizoričen nosilec. Pa je super delovalo. Se pa temu magnetu reče neodim magnet - ima majhno prostrornino, majhno težo in močno magnetno polje.
Točno tako, samo sam uporabim dvostranski lepilni trak in neodim magnet. Sem že par takih naredil.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Točno tako, samo sam uporabim dvostranski lepilni trak in neodim magnet. Sem že par takih naredil.
Dvostranski lepilni trak je preveč občutljiv poleti, ko je avto parkiran na soncu in temperatura v avtu naraste, še posebej, če ni nalepljen na povsem ravni površini, kar armatura ni. Prav tako kakšni gumijasti priseski (npr. za Garmin). Meni je stalno popuščal, tako da sem si pomagal še s kapljico cianokola. Nikoli več ni popustil.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
kaksna bo pa armatura, ko bos dal enkrat dal magnet stran?
Zvrtaš luknjo (malo manjšo od premera magneta), kupiš tak magnet v obliki valjčka, pa ga samo zabiješ v luknjo v armaturi. Magnet pustiš notri, tudi ko avto prodaš, zaradi majhnosti ne kvari ugleda.
 

Priponke

  • magnet.jpg
    magnet.jpg
    16,7 KB · Ogledi: 23

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
v resetke od ventilacije v avtu bi rad namestil magnet, ki bi ga uporabljal kot nosilec telefona. torej iscem vijak z nekaksnim sidrom, ki bi ga porinil skozi resetke, potem pa bi se na drugi strani nekako nekam fiksiral, da bi lahko zategnil magnet na resetke...

sicer sem to ze naredil v kombiju, ampak sem snel resetke in lepo zategnil. zdej je pa to vsec se nekaterim v bolj civilnih avtih, sam tam pa ne grejo resetke tako enostavno dol, in bi rad nasel bolj enostavno resitev...

tisti namenski nosilci niso ok... al je magnet presvoh, ali ne drzi dovolj mocno v resetkah...

nasel sem samo takega za knauf, ampak je presirok in ne gre skozi resetke cetudi je zlozen...

Poglej priponko 78551Poglej priponko 78552

a obstaja se kaj takega, da se zlozi se bolj na majhno in je mocno.

Zakaj ne kupiš osnove od brodita, gor pa pač našraufaš kar želiš?


Poglej za svoj avto, kaj imajo. Skoraj ziher dobiš tudi namenski nosilec za svoj telefon...
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur