Servisno stojalo za kolo

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.314
947
113
Že dolgo razmišljam, a sedaj bo treba nekaj kupiti...

Servisno stojalo za kolo, večinoma za cestno kolo, a so pri hiši tudi ostala kolesa (mestno, trek, otroško, "soft" gorsko), ki bi jih kdaj gor nataknu... Kaj priporočate, želja je tudi po zložljivem. Na steno montirano ne pride v poštev. Kakšno vpetje je najboljše? 90% bo v uporabi za cestno, karbon...
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
113
25
28
Jaz sem ga pred leti kupil v Lidlu za manj kot 30 EUR. Zložljivo. Zadošča svojemu namenu. Občasno ga še vedno prodajajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

jello

Guru
22. sep 2008
9.655
3.540
113
Imam tega iz lidla in je ok za občasno rabo, sicer sem mislil da bom tudi pral bicikle tako da bodo na tem stojalu, ampak se mi ga večinoma ne da vlečt ven in postavljat. Če daš gor 20 kilski bicikel je že mal nerodno vse skupaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.525
8.882
113
Ta iz Lidla, popolnoma zadostuje. Tud un iz Dechatlona ni slab. Karbonc al pa nekarbonc nima veze, itak za sedežno oporo pripneš. Delam servise na dveh specialkah, plus od gospe za na šiht brez težav. Sicer imam še Tacxovega za vilce zapet, pa je v uporabi sam kadar balanco previjam.
Za razliko v ceni do Uniorja, pa dobiš en ogromen komplet orodja.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.314
947
113
Kaj TAKEGA sem imel v mislih.

Raznih Lidl in Hofer reklam pa ne spremljam... Na Decathlonovi strani pa tudi ne najdem stojala...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ta iz lidla zadostuje doklerne probaš pravega. Vsaj tisto kaj so meli na začetku z plastik fantastik deli. Zdaj če so tazadnji celi kovinski je moj post brezpredmetn. Jaz sem lidlovega po pol leta zamenjal z konkretnim.
To kaj je dal yogi je svetlobna leta pred lidlovim. Tu lahko dejansko 15 kg fulija vpneš za sedežno cev in pecikl drži brez, da se suče. Splača se dat malo več, da ima zadeva vse dele kovinske.
Idi na lidlovem gonilni lezaj ven zbijat. Dvomim da zdrži. Al pa cukneš zadnjo kolo dol in se sprednji del povesi, ker je pretežko. Je**š tako stojalo ko sam sebe zajebavaš.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
No jaz sem kupil tega Lidlovega, pa sem ga do sedaj 2x rabil. Dejansko lahko vse kar doma delam naredim brez njega... Ampak ok, je cena taka, da ni problem če stoji...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.525
8.882
113
Servis ni samo mazanje ketne in nastavlanje prestav....
No nehi no ga sračkat. Povprečen kolesar še tega, kar sem napisal ne naredi sam, pa bo menjal gonilne ležaje. In povprečen servis ti ne naredi v osnovnem servisu čisto nič drugega. No kake bovdne pa zajle še pomenjajo, da bi pa ležaje razstavljali....itak bolje, da jih ne. Je pa tale, ki je bil nakonc pripet res ugoden, je pa to še daleč od Uniorjevega po ceni. Za tahuda opravila mam pa jest doma itak tega, ki za vilce zapne kolo. No pa tale pripet ne tud zdej mal mika....mater bo žena huda :)
Torej za kaj nahitro doma poštimat, pa kolo oprat bo tud Lidlov čisto OK, ni pa to zdej da boš vsak dan bicikel šraufal gor, to je pa res.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
mam lidlovega.. uporabljen ene 4x - da je res prav prisel (menjal plašče).. brez težav zdrži tudi e-MTB.. za pucanje in mazanje bi pa zmogel tudi brez njega... je pa res, da je fajn k se ni treba priklonit.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
No nehi no ga sračkat. Povprečen kolesar še tega, kar sem napisal ne naredi sam, pa bo menjal gonilne ležaje.
No tak kolesar ne potrebuje servisnega stojala, ker vse to kaj lahko na lidlovem narediš tudi brez njega.... Pri vseh opravkih, ki potrebujejo stojalo pa z lidlovim samo živce zglubljaš ko je vse vigi vagi.

Drugače pa dajte malo razmislit fantje. Za koji k svetujete sranje ja to je to, ni potrebe po bolšem. Če dobiš za 100€ dejansko uporabno stojalo. In ja med lidl sranjem in profi stojalom je še ogromno robe vmes.

To je ono kot brezveze drago orodje kupovat, je poceni dovolj dobro. Ja za gledat na panku ali pa met v predalu je ja, za delo pa ne.
Pol na koncu pa 2x kupuješ ker si prvič zajebal in je dražje, kot da bi sprve kupo vredu stvar.

Pa glede gonilnega. 10 minut dela če je pressfit, če je na navoj še manj. In MTB fahrer ga kar pogosto menjuje, sploh kak GXP.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.928
8.970
113
EU
Kaj TAKEGA sem imel v mislih.

Raznih Lidl in Hofer reklam pa ne spremljam... Na Decathlonovi strani pa tudi ne najdem stojala...
Ta je na dve nogi v obliki črke "V". Slučajno se nasloniš in se prevrne.
Imam Lidlovega in je na štirih širokih nogah. Stabilen. Pecikl se ne premakne nikamor, če pošteno zategneš zgornjo matico.
Za bolj stabilnega uporabi zabetonirano soho :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.525
8.882
113
No tak kolesar ne potrebuje servisnega stojala, ker vse to kaj lahko na lidlovem narediš tudi brez njega.... Pri vseh opravkih, ki potrebujejo stojalo pa z lidlovim samo živce zglubljaš ko je vse vigi vagi.

Drugače pa dajte malo razmislit fantje. Za koji k svetujete sranje ja to je to, ni potrebe po bolšem. Če dobiš za 100€ dejansko uporabno stojalo. In ja med lidl sranjem in profi stojalom je še ogromno robe vmes.

To je ono kot brezveze drago orodje kupovat, je poceni dovolj dobro. Ja za gledat na panku ali pa met v predalu je ja, za delo pa ne.
Pol na koncu pa 2x kupuješ ker si prvič zajebal in je dražje, kot da bi sprve kupo vredu stvar.

Pa glede gonilnega. 10 minut dela če je pressfit, če je na navoj še manj. In MTB fahrer ga kar pogosto menjuje, sploh kak GXP.
Nehi pretiravat no.