Sejanje trave na parceli

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.496
289
83
Kras
www.mtl.si
Parcela je bila na novo zravnana. Del parcele je senčen,, del pa bo pa večinoma na soncu. Zgodaj zjutraj in pozno popoldan bo senca.
Kakšne imate kaj izkušnje s sejanjem trave? Gledal sem seme od Semenarne Ljubljana, potem Plantella. Je še kateri ponudnik?
Če sem prav razumel bi bilo najbolje, da dam kar univerzalno seme, ki je primerno za vse lege.
Kakšen nasvet glede sajenja? Vem, da lovim zadnje dneve oz. sem že prepozen, ampak prej ni šlo.
Je pa velikost parcele cca. 1200m2. Čisto na začetku fotografije ne bom sadil, ker tam pride tampon...
Parcela 1.jpg
 

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
848
470
63
Parcela je bila na novo zravnana. Del parcele je senčen,, del pa bo pa večinoma na soncu. Zgodaj zjutraj in pozno popoldan bo senca.
Kakšne imate kaj izkušnje s sejanjem trave? Gledal sem seme od Semenarne Ljubljana, potem Plantella. Je še kateri ponudnik?
Če sem prav razumel bi bilo najbolje, da dam kar univerzalno seme, ki je primerno za vse lege.
Kakšen nasvet glede sajenja? Vem, da lovim zadnje dneve oz. sem že prepozen, ampak prej ni šlo.
Je pa velikost parcele cca. 1200m2. Čisto na začetku fotografije ne bom sadil, ker tam pride tampon...
Poglej priponko 93174
Meni je ena starejša prodajalka v Kaliji rekla: "Vzemite tole travo če hočete imeti zeleno okoli hiše (1 kg = 3 evre) ker Wimbeldonske trave ne boste imeli nikoli"! Od takrat je ne sejem več ker je vsako leto zeleno pa še zalivati je ni treba preveč ko je poletje. Ogromno pa zavisi od zemlje. Vsaka zemlja ni primerna za "travnik".
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.533
4.473
113
49
Na sončni strani ALP
Imam okoli 300m2 in sem lani sejal travo BARENBRUG. Del parcele mešanice za senčne lege ostalo za večje obremenitve (otroci laufajo in igrajo nogomet). Danes tam raste detela, trpotec, regrat, pasja trava in še kaj... Nekaj časa smo še pleli, po tretiranju proti plevelu pa je "udarila" detelja in smo izgubili bitko.
Pred poplavami sem sejal Plantella Contessa in sem v senčni legi imel mah... Bi moral vertikulirat in nasut kremenčev pesek katerega bi skoraj moral pripeljati s kiperjem zaradi potrebnih količin.

Baje je mešanica Optimax in neke številke dobra?!

V bodoče ne bom več metal večjih količin denarja v travna semena ampak neko poceni varianto ker na koncu je itak vse zeleno...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
915
115
43
Katero pa?
Ne ciljam na “tepih”, samo travo bi pa imel :).
V Žirovnici je neka trgovina, ki tudi svetuje (in prodaja seme). Niso poceni.

Po spominu - marsikatera trava kali, ko je nočna temperatura nad 10C - vprašanje, kako je s tem zdaj v tvojih koncih. Lahko počakaš do pomladi in vmes gazite po blatu (če je tu treba hodit), lahko pa poseješ zdaj in tudi lepo poskrbiš za kakšno jato vrabcev. Lahko pa poseješ seme, ki je zaščiteno proti pticam, kali v mrazu - in bankrotiraš.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.539
5.708
113
Saj če bo v redu pograblal in seme spravil pod zemljo, jih vrabci ne bodo vseh pojedli. Nekaj ja ne pa vseh in če dost poceni seme kupiš, te toliko ne boli. Pa nekje sem slišal, da je celo bolje saditi jeseni, ker je seme prej pripravljeno in takoj spomladi začne rast, če že prej ne. Koliko pa to velja, pa lahko zdaj probamo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.422
4.946
113
Spomladi je konkurenca nezaželenih rastlin večja kot jeseni. Vse bi rado kliko in pripravilo naslednji rod. Po tej plati se bolj priporoča sejanje v jeseni. Ali je prepozno ali ne, si ne bi upal reči. Čisto nežna mlada trava lahko tudi pomrzne in odmre.
No, jaz bi tvegal in sejal ...