Se kdo spozna na MB Vito?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Hmm, dvoplastna pločevina? - zanimiva teorija, ampak že pri globokem vleku ne bi šlo skozi. Kaj pa vem, res pa je videti precej rje na starih modelih.

Tudi jaz imam Vitota, pa bi vprašal, kaj bi to bilo: v 5. ali 6. prestavi, ko je kakih 120 ali več km/h, začne po kabini bobneti in tudi neke vibracije so. Ne sicer vedno, je pa čedalje pogostejše. Šaltam v nižjo prestavo in tega bobnenja ni več.
Sicer je avto letnik 08 in okoli 80.000 km.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Res je bil kardan. Hvala za namig. Sem ga dal obnoviti.

Bolje, kot pa menjalnik, ki tudi strašijo z njim.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Evo, zadeva je pri bajti. Ker bi rad par stvari na njem postoril sam, me zanima, ce kdo ve, kje bi dobil e-navodila kako je kaj zgrajeno. Npr. Rad bi odstranil vratne obloge, da popravim kaksno stvar in kasneje te panele tudi prebarvam, pa se bojim, da bom kaj zlomil. Kakrsnakoli pomoc dobrodosla.
Na youtube ni nic pametnega.
 

bobson

Zelenc'
28. jun 2021
1
0
1
Živjo, vem da je tema stara. me pa zanima ali se je kaj na vitotu spremenilo? Namrec kolebam med Vitotom in T5...budget okoli 10.000. Uporabljal bi se kot osebni oz druzinski avto, kak camping obcasno...Prosim za nasvete glede motorja? Pride v postev tudi kak drug kombi?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Za budget dobiš tam letnik 2008 (13 let star) pri švercerju, ki ni lih pojem kakovostnih vozil. Je pa res, da je izbira med temi vozili zelo omejena. :( Vsaj pri pri nas.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Imam Viteja 2008 (639) že enajsto leto. Takrat sem izbiral med Vitojem in VW, pa so slednji bili krepko dražji.

Avto je idealen za nas, za vsakodnevne opravke, kampiranje, za odhod na vikend, ko naložim kosilnice itd... Edino, kar mu malce zamerim, je zadnji pogon. Če je sneg (že 5cm je zadosti), je bolje da ga pustiš doma in greš peš, ali pa zadaj naložiš 300kg balasta.

V enajstih letih sem naredil cca 120.000km na ravno toliko podlage. Bilo je nekaj okvar, ki sem jih večinoma rešil sam z minimalnimi stroški (kondenzator klime, ventilator, notranji ventilator, ključavnica vrat, ključi, kardan, egr ventil, pomik šip), tako da lahko rečem, da me je vse skupaj koštalo recimo slabih 1000eur v vsem tem času. V to ne štejem redne servise (olje, filtri, kake bremzploščice...).

Pred slabimi 5 leti so se začele starostne težave - malo mehurčkov na zadnjih obrobah, obšlesan lak na strehi. To sem dal porihtat za nekaj 100 eur (ena obroba zamenjana), zdaj moram spet malo obnoviti lak (še drug del strehe), pa par mehurčkov porihtat. Pa luči spolirat, niso bile še nikdar, pa je kar siva mrena gor. Ni nič nujno, ampak ni mi do tega, da bi se z zanemarjenim avtom okoli vozil.

Kar me najbolj moti in bo najtežje porihtat je notranja plastika. Nekateri deli na armaturi so se začeli lepiti, kar me kar moti. To ne vem kako bi porihtal. Novo je staro, rabljeno je ravno tako staro, in če se ne lepi, se bo v naslednjem letu ali dveh.

Kolega je šel iz Viteja 2005 na T5 in pravi, da je vožnja dosti slabša. No za fijakanje sem ter tja sta itak oba dovolj dobra.

To je na kratko to. Avto predvidevam, da bom imel še kakih 5 let, potem pa vidim kako in kaj. Če bi danes kupoval, bi spet Viteja.