Ščitnik/vizir za košnjo trave

Kakšen vizir bi izbral za košnjo?

  • Mrežasti

    Glasovi: 10 83,3%
  • Pleksi

    Glasovi: 2 16,7%

  • Skupaj glasov
    12

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Pri košnji trave z nitkarico sem leta uporabljal mrežasti vizir. Sedaj ga duša počasi zapušča in razmišljam, če bi rajši kupil takšnega iz pleksi stekla.
Uporablja to kdo od Alter strokovnjakov za košnjo? Kako se to obnese?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.595
-210
113
Pri košnji trave z nitkarico sem leta uporabljal mrežasti vizir. Sedaj ga duša počasi zapušča in razmišljam, če bi rajši kupil takšnega iz pleksi stekla.
Uporablja to kdo od Alter strokovnjakov za košnjo? Kako se to obnese?

jest bi raje mrezo, zadeva je zracna, se ne rosi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Načeloma se tudi sam bolj nagibam k mrežasti, čeprav je (vsaj mojo) tudi težko čistiti. Pleksi pa se verjetno spraska.
Glede sluha - sam uporabljam kar tiste penaste vtičnike za v uho.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.734
1.550
113
Iskajoč brata

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.412
113
EU
Mrežasto imam skupaj s čelado in glušniki.
Pri košnji močne trave moram obvezno imeti pod mrežo, še očala.
Nitka udari in vrže delce zemlje in trave v fris. Mreža to sfiltrira in fini delci priletijo skozi v oči.
Tako su očala pod mrežo obvezna. Tako piše tudi v navodilu Husqvarne za uporabo čelade.
Glušniki su privzeto na čeladi, vendar se dajo zavihati navzgor na čelado, ker motijo namestitev očal. Takrat dam v ušesa čepe.
Vse je odvisno, kako močno imaš nitkarico in travo. Če je nitka debelejša od 2,4 mm, in kosiš sočno travo s koprivami, kosilnica to razmeče v tri krasne okrog in po obrazu. To velja za mojo močnejšo kosilnico, ki ima dva konja in pol. Malo slabša (1,5 km), nima takega učimka. Z njo lahko kosim samo z očali in glušniki.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.412
113
EU
jaz kupujem tole ze 1 leto... ravno tale tema me je spomnila za nakup :)

https://www.scit-zascitna-oprema.si/mrezasti-vizir-z-glusniki

Čelada mi je overkill zame in bi samo kuhal spodaj.
Težko dobiš kombinacijo z glušniki in da ni čelada.
Tudi sam sem mnenja, da mrežasta bolj zihrca, manj za vzdrževanje....
Ni glih da bi se kuhal pod čelado, ker sedi na glavi na trakovih. Tako je malo odmaknjena od glave, da zrak kroži. Pred nakupom preizkusi kako sedi čelada, ker niso vse take, da omogočajo kroženje zraka.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Sam imam mrežast vizir pa so vedno spodaj očala, večinoma sončna ker kosim ponavadi na soncu. Če imaš samo mrežo dobiš tekočo materijo še vedno v oči, superfino če je to kakšen sok strupene rastline. Samo očala pa tudi niso dovolj ker dobiš kamenčke/veje ipd. v obraz. Če imaš podlago kjer je polno takega sranja je super imet še zaščito vratu (zavihano srajco ali ruto). Pri pleksi (drugače ni pleksi aka akril ampak ponavadi polikarbonat) vizirju se ti sicer vse ustavi na vizirju, ampak ima meni dve pomankljivosti: 1. nenormalno hitro se zapaca da nič ne vidiš skozi, očistiš ga lahko samo z vodo potem, 2. zvok vsega kar dobiš v vizir je obupen, pri mreži se nič ne sliši (3. sam problem z nezračenjem ni tako velik kot bi mislil, je pa res da je občutek bolj utesnjen)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in Holobist

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
sam uporabljam plexi steklo (bolj tanko) in ga tudi sam menjujem (sem enkrat kupil nek ostanek v bauhausu in ga gre z alfa nožekom vrezat..).. In načeloma nimam problemov ne z rošenjem, ne s čim drugim.. In ga nebi zamenjal za mrežico.. ;) Je res dosti stvari v naravi, katerih mrežica ne ustavi... Četudi imaš očala, pa na ustih nimamo ničesar.. In pri vsaki košnji naletim na par pesjih drekov... :D:D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

kajn

Guru
5. okt 2007
2.734
1.550
113
Iskajoč brata
Evo, včeraj kosil 2 uri z novim "šlemom"... Vse kar sem pričakoval... dobro ščiti obraz, ušesa so dobro zaščite, da te šundr ne zmatra..

Minusi: Ker ponavadi uporabljam kapo za lovit švic, sem imel sedaj buf.
en košček trave priletel v usta in sem celotno vsebino ust plunil direkt v mrežico :valjamse: :valjamse:
aja, pa cel čas imel v glavi: pazi na pasje dreke :) jih kot ponavadi ni bilo
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Kamele0N in krava