Sardinija - nasveti in informacije

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Konec junija grem na Sardinijo, pa imam en kup vprašanj. Z avtom do Livorna, pa potem prsiatenk verjetno v mestu Olbia. Potovanje bo trajalo nekih 14 dni oz. verjetno malo manj. Jasno mi je, da se tem času ne da vsega videt in ker ne bi bil rad non stop v avtu, me zanima ali naj se odločim ogledati le en kos sardinije, recimo polovico. Ko prispem v Olbio - kam naj se potem orientiram? Kaj priporočate?

Spal bom v kampu, prevoz imam svoj. Cene kampov so mi jasne, bolj pa me zanima kako naj si splairam pot.

Trajekt naj rezerviram že sedaj? Kje lahko to naredim?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Trajekti: Mobylines. Trajekt rezerviraj čimprej, poskušaj dobiti kak "jackpot".
Jaz bi šel na tvojem mestu raziskovat južno polovico, ker mi je bila lepša. Moj potopis najdeš tukaj. Jaz bi čimmanj planiral in se odločal sproti. Ravno v tem je čar. Če ti je kak kraj zelo všeč, potegneš tam kak dan več, če ti ni, greš prej naprej.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Do kam naj potem vlečem pot? Recimo, da grem po jugu in recimo 12 dni. Malo bom vsekakor splaniral, ampak vsaj toliko, da bom izbral ta prave kampe in ta prave plaže
smile-1.gif


Drugače pa ne iščem partyjev in podobnega, gužve ne maram, plaž ala lignano pa tudi ne. Iščem bolj natur sceno, bo potem jug ta pravi?

Prebral sem sicer vse reportaže, odločit se pa ne moram ali jug ali sever. Kje točno je razlika?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ma pici celo. Pomagas si lahko z AC na Sardiniji ki gre od SV na JZ. 12 dni je res malo, sam lhako prides v parih urcah s severa na jug, zahvala omenjeni AC (brezplačna). Jaz bi sel pogledat malo okolico Coste Smeralde, na otoke La Maddalenna, pol okolica Cala Gonone je zelo lepa in zanimiva...razni tripi z ladjicami, kajaki,...
Na SZ je Stintino in res cudovite plaze, mal juzneje Grotta di Nettuno, se juzneje na Z obali imas Tharros.
Nuraghe imas raztresene po celi Sardiniji.

Trajekt obveno prej rezervirat, nakupi so v trgovinski mrezi SISA najcenejsi.

LP
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Če grem celo bom vsak dan podnujno moral pakirat
smile-1.gif
Ne vem če ima to smisel. Ampak bom vseeno razmislil v tej smeri.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja to je res. 12 dni za celo Sardo je malo casa ampak se da (seveda kot si napisal, z vsakodnevnim pakiranjem in postavljanjem sotora). Najbolje je da si poisces par točk ki bi jih res rad videl in se osredotocis na njihovo okolico. Tako ti ne bo zal da si karkoli izpustil

Je tudi moj potopis na alterju, ceprav po sesutju email serverja ni vec slik, so pa uporabni podatki. Slike imas na moji spletni strani, v mojem podpisu imas link

LP
 
Nazadnje urejeno:

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Super, bom preveril. Kje najdem največ zalivov? Tiste neskončne plaže me namreč ne zanimajo. Pa rad bi bil v campih blizu morja.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Sem rezerviral trajekt preko Moby-ja, iz livorna štartam v soboto ob polnoči, nazaj grem pa 8.7. tudi okoli 23 ponoči. Nekaj æez 150 eur z zavarovanjem in brez kabine. Six pack spijem in bom spal tudi v morju če bo treba
smile-1.gif


Še pot splaniram in je.
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
Jaz sem vzel pri firmi Maggiore, rezervacija preko neta. Poglej moj potopis Sardinija 2009.
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
No jaz bi še definitivno 1x rad obiskal Sardinijo.Lanii sem bil za 1 maja.NIKOLI VEČ!Bil sem za avtodomom...Žive duše nikjer, ter 14 dni slabega vremena...Slabše res ni moglo biti.
frown-1.gif

Costa smeralda je lepa, Mesto Algherro je super, kaj več se ne spomnim...To pa res ne privoščm nikomur, da obišče Sardinijo v maju, pa še po možnosti naleti na slabo vreme.Kot bi vrgu 2.5k € čez okno...
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Jaz sem bil lani konec oktobra, letalo Trst-Cagliari povratno 82 eur za dva, rentacar Hertz 220 eur za 5 dni, hoteli pa od 30 do40 eur. Krožno prevozil cel otok 1300 km, nepozabno. Lepo vreme, ljudje prijazni in čudovita narava. Sigurno bom še ponovil.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Trajekti so postali nenormalno dragi. Jaz sem dal lani za september povratna Livorno-Olbia-Livorno 2 osebi avto 100€.
Letos gledam ni variante pod 250€. To je bil Moby. Razlog je propad tirrenie, cene so šle gor več kot 100%. Bil sem že 3x na Sardiniji, vem da trajekt ni bil nikoli več kot nekje 120€. Vse sem kupil par mesecev vnaprej. Tako pač je v tem kapitalizmu
ne-ne-1.gif
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
http://www.mobylines.com/

Pa malo bodi pozoren na izbiro, ker nekatere fure so cenejše (malo testiraj datume in ure), nočna je 10ur dolga, dnevna od 6,5-7,5.
Je pa smešno to, da ko sem testiral SUV/camper, je bil camper cenejši, čeprav je večji.

Ni pa varjante "cambing on board" (če greš z avtodomom) tako, da si ves čas obsojen na palubo in se takoj zagrebi za dober prostor na stolih/separejih, ker boš tam preživel naslednjih 7-10ur. Če boš menjaval prostor, se ti zgodi, da boš na koncu stal.