Sardinija 2009

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
441
5
18
Pozdravljeni!

Sredi septembra se s punco za 3 tedne odpravljeva na Sardinijo. Zanima me predvsem glede trajketa, a se splača vzeti sedež na trajetku ali lahko sediš, ležiš kje drugje?

Kako je z večernimi temperaturami v tem terminu?

Je za šnorklat kakšna lokacija, kamor je treba it pogledat?

Se še kdo odpravlja v tem času tja?

lp
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Trajekt je odvisno od družbe, nekatere imajo samo klopce na palubi in nikakor ne moreš biti notri, ker enostavno ni prostora, nekatere družbe pa imajo večje trajekte in si lahko raztegneš spalko na hodniku. Moby ima večje trajekte, katera družba pa je imela takega, kjer smo morali biti zunaj pa se ne spomnem.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Kaj pol na internetu je najbolje rezervirat Moby karto?

Ima kdo kako preverjeno ugodno internetno stran za rezervirati kakšno sobo z WC-jem? Na netu jih je sicer na kupe...

pozdrav.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
ja na njihovi domači strani verjetno ne?

moby.it

pa vse kabine imajo hajzle in so lepo porihtane. edino kar res živce pije da imaš tisti glupi zvočnik v sobi, katerega ne gre izklopit in ko se makaranor odloči nekaj povedat, te fukne vsakič iz globokega spanca. naslednjič ga vun odšraufam preden grem spat
jezen.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
ja ja, sprašujem, če samo pri njih se splača rezervirat, al so še drugi ugodnejši trajekti?

Katere konce Sardinije pa priporočate, oziroma kje ste že bili? lp
cool-1.gif
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
441
5
18
Glede trajekta je najugodnejši trenutno Moby... Jaz sem vzel trejekt za septembra, provratek začetek oktobra in so bili daleč najugodnejši.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
evo, ravno se vrnil iz Sardinije.
Šla sva z Mobyjem na nočni trajekt (23.30 iz livorna. Priporočam, da si v Livornu cca 1-2 uri prej, da se postaviš čimprej v vrsto, da si čimprej na ladji in si rezerviraš plac na tleh... Ker kasneje je gužva. Vzami dekno/spalko in to je to. Spiš na tleh ali če imaš srečo na usnjeni klopci okoli ladje.
Na ladji Moby AKI (ki je ena večjih v floti) nimaš kaj skrbet.. placa dost... Moby Tommy je manjša in dost nagužvana...
Pomoje se ne splača vzet sedežev, ker jih je takih in drugačnih v izobilju po celi ladji... Itak pa jih lahko dokupiš tudi na ladji

Sardinija.. lani sem bil na Korziki in moram rečt, da me je bolj prepričala...
Sardinija je bolj suha in ne toliko gorata, kar pa ne pomeni, da ni zanimivih cest/razgledov/narave ipd...

Plaže so definitivno boljše, kot na Korziki. Praktično vsepovsod naletiš na peščeno ali mivkasto plažo s kristalno vodo. Le barva peska in gramatura se menja od plaže do plaže.

Načeloma so meni bile bolj všeč plaže na severo-zahodu in severu Sardinije. Čista zmaga zame je bila plaža IS ARUTTAS blizu Oristana. Spaggia Pelosa je kul / must see, vendar malo preveč nagužvana v tem času.

Praktično vse od Porto Torres do Castelsardo je ena dolga peščena plaža s kampi in resorti.. vendar malo manj fancy kot kasneje proti Costi Smeraldi.

Zanimive plaže so okoli Santa teresa di gallura. - zaobljene ogromne skale ob peščenih plažah.. nice.

Da ne pozabim še vzhodno stran; Cala Gonone in njene težko dostopne plaže so tudi nekaj posebnega.

Nekaj dni pa je zagotovo treba preživeti v Algheru (priporočam kamp Calik). Staro mesto, okoli pa nekaj dobrih točk za izlete..

Ogleda vredno je tudi mesto Orgosolo in širša okolica..

Toliko zaenkrat.. Več vprašaj..
smile-1.gif


LP,
B.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem popolnoma enakega mnenja. Enako je meni bila definitivno najlepsa Is Arutas. In ravnotako plaze na SZ.

Bi se pa vseeno raje se 1x vrnil na Korziko kot na Sardinijo. Ne vem tocno zakaj, ampak precej bolj lustno mi je bilo na Korziki.

LP
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Ja, Korzika ima tisto "nekaj"... V bistvu sem se na Sardiniji počutil skoraj kot da bi bil nekje na Hrvaškem.. Pa to ni sicer nič slabega...
Morda zaradi italijanov
smile-1.gif


Aja, pa še ta ubijalski italijanski delovni čas... jaoo.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.899
257
83
Slovenija
Kakšen trajekt, mi pa smo vzeli let. karte iz Gradca v Alghero in nazaj za 10 € povratna
;-)

gremo pa 16.9 za 7 dni...
doli pa bajtica za 8 ljudi za 850 € za 7 dni
pa 2 rentacarja, pa smo komplet, stalo nas bo vse to cca 1250 + hrana....
ceneje kot CRO... na količino se pač splača
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
to že.. ker vas je velik..
tudi tako, sem vidu velik ljudi z rentacarom dol..

PS: Hrana ni tak poceni.. računaj min. 15-20 eur/osebo za povprečno večerjo..
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.899
257
83
Slovenija
vem da hrana ni poceni, ampak mi imamo hiško z vrtom in grillom
:)

glede rentacarja, najeli smo pri carhire3000.com
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
Jaz sem šel podobno - letalo/rentacar, pa je ta kombinacija kar ugodna, dokler leti Ryanair iz Graza. Malo več sem napisal v Fotoreportažah. Najem avta je bil najbolj ugoden pri firmi Maggiore, kjer se kako Pando dobi za okoli 30 Eur/dan.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Cene rentanja so dokaj ugodne.
Sem okvirno pogledal. Ne vem kako je z zavarovanji pa to?
Mate to privat hiško al kako?
sem tudi jaz gledal za sardinijo sam nisem prišel do še nič cenovno ugodnega.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.899
257
83
Slovenija
hiške so kar ugodne, agencij in iskalnikov na netu mrgoli, samo čas si je treba vzeti in pogledati raje nemške kot angleške strani, te so cenejše.... mi nismo vzeli najcenejše variante, ampak zelo lepo hiško, cca 100m2 površine + vrt + parkirišče + blizu morja...
850 € + 50 čiščenje za 7 dni za 8 oseb po mojem ni dosti.

pri rentacarju pa smo tudi vzeli kasko brez udeležbe, Astra 4 vratna za 7 dni je 210 €.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Ciao,

oglašam se s Sardenije. Tukaj sem 2. dan in sem kar navdušen.

Rabim pa en nasvet in sicer sem dobil med kopanjem kazen na vetrobransko steklo za parkiranje. 38€. A kdo ve, če ti pol to kazen italiani lahko izterjajo, al se to porazgubi zaradi dolgega uradnega postopka? lp
pozdrav.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Načeloma se lahko katerakoli kazen znotraj EU izterja (to je zadnje leto ali dve), če pa so postopki dovolj dolgi pa ne bi vedel, riskiral pa tudi ne bi.
 
Nazadnje urejeno: