Samsungovih "8 jeder" ...

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Tale članek mi je padel v oči, kako je nekaj lahko prodajati za 8 jeder, če hkrati delujejo največ 4 ...
Zanimiv članek, glede na to, da tega podatka še nisem nikjer zasledil...

http://www.monitor.si/novica/8-jeder-je-kul/146603/

Citat:
Če je videti, da se »jedrna« vojna v PC osebnih računalnikih počasi ustavlja in je danes le redko kje videti računalnik z več kot štirimi jedri (6-jedrni so redkost, 12-jedrni PC strežniki pa v resnici ne sodijo med PCje), se v telefonih in tablicah šele zares začenja.

Citat:
Prvi »8-jedrni« mobilni procesor je bil Samsungov model Exynos 5 Octa (oznaka 5410), ki ga je najti v nekaterih izvedenkah telefona Samsung Galaxy S4 (i9500; model, ki se prodaja pri nas je i9505 in premore »le« 4-jedrni procesor podjetja Qualcomm). V resnici gre za procesor, ki sledi ARMovi arhitekturi big.LITTLE in premore 4 jedra Cortex-A15 in 4 počasnejša in varčnejša jedra Cortex-A7. Slednja se uporabijo za manj intenzivna opravila, kadar telefon ne potrebuje polne moči. Še vedno gre torej za »le« 4-jedrni procesor, čeprav je ARM predvidel tudi način delovanja big.LITTLE MP, kjer lahko hkrati delujejo jedra A-15 in A-7. Trenutne naprave tega načina ne podpirajo. (istočasnega delovanja 8 jeder)
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Je bilo že predebatirano, da teh osem jeder pomeni 2x4. Ko telefon potrebuje manj močnejše procesorje za opravljat s stvarmi delujejo tisti šibkejši procesorji, ko pa rabi malo več moči pa telefon preklopi na tiste močnejše procesorje.
Meni je to jasno, če drugim ni nimam kaj
smile-1.gif

Je že dobro met tako, ker ti verjetno skupno gledano rabi manj baterije. Če telefon deluje recimo na 1,3 GHz, pa vsake toliko preklopi na 1,9 GHz je boljše kot pa da stalno dela na recimo 1,7 GHz
smile-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:

Ta podatek je bil omenjen v čisto vseh predstavitvah mobilnika.

Je bilo že predebatirano, da teh osem jeder pomeni 2x4.
Samo ne vem, če je bilo tako obrazloženo, da ISTOČASNO VEDNO delujejo le 4 jedra?
Da vseh 8 jeder nikoli ne dela skupaj?

Ker to dejansko pomeni, da je "polovica" procesorja vedno neaktivna... In je za končnega uporabnika enako kot imeti 4 jedrni proc... Še posebej glede na teste, ki pravijo, da ni neke razlike...
Se pa lepše sliši 8 jeder
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.625
6.868
113
Ampak večina folka, laikov, ovc, pač pali na to, da piše 8 jeder in seveda mislijo narobe. Zato pa se potem določena roba boljše prodaja.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
OK, štima.
Vendar sem mislil, da se za bolj zahtevne operacije vklopi vseh 8 jeder...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ampak večina folka, laikov, ovc, pač pali na to, da piše 8 jeder in seveda mislijo narobe. Zato pa se potem določena roba boljše prodaja.

Itak. Sigurno bi lahko enako porabo dosegli s ''throttlingom'' boljšega 4-jedrnika. Ampak potem je še vedno ''samo'' štirijedrnik kot predhodnik.

No, saj smo navajeni takih fint pri recimo megapixlih.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Goljufija. Jaz sem kupil avto, ki ima 7 stopenjski avtomatik,, pa nikoli ne morem uporabljati več kot eno prestavo...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Dejansko se gibljejo po sivem pasu....primerjava 8 jeder z 7 stopenjskim avtomatikom ni na mestu.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Goljufija. Jaz sem kupil avto, ki ima 7 stopenjski avtomatik,, pa nikoli ne morem uporabljati več kot eno prestavo...

Povsem neprimerna primerjava...
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Goljufija. Jaz sem kupil avto, ki ima 7 stopenjski avtomatik,, pa nikoli ne morem uporabljati več kot eno prestavo...

Tale primerjava bi bila na mestu, če bi primerjal novi Mercedez motor, ki avtomatsko izklopi 2-4 ventile, ko se pelješ umirjeno. Ko pa hočeš max, se pa vse vklopi nazaj.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tudi ni ok...

"Goljufija. Jaz sem kupil avto, ki ima 7 stopenjski avtomatik,, pa nikoli ne morem uporabljati več kot eno prestavo... "

Dejansko se samsung "dela norca" z veliko večino populacije, ki naseda (napisanim) tehničnim podatkom.

Kolegova primerjava z 7 stopenjskim avtomatikom je na mestu, če bi proizvajalec označeval 7 stopenjski menjalnik, fizično je pa to 6 stopenjski ( 6 prestav + vzvratna ). Torej menjalnik JE 6 stopenjski, čeprav ima 7 prestav.
To dela Samsung.