Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.164
486
83
Pardon, sem mislil, da ima 2gb, pa v vsakem primeru tudi pri 1gb ni potrebe po zapiranju aplikacij, če bo primanjkovalo pomnilnika bo že sistem ubil kak proces in sprostil sredstva. Sam uporabljam takšno filozofijo že od časov symbiana, pa tudi na androidu ter iOS-u, pa ni opaziti zmanjšanja baterije.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Mogoče si zamešal, ker ima Note 2 2GB RAM-a.

Oky. Bom res probal pa da vidim kako se obnese.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz.

Nekaj malega sem zasledil ne vem pa, če je uradno. Ali res drži, da naj bi v kratkem tudi S3 dobil multi windows, kot ima to Note2?

Pa še to me zanima. Kako aktivirati tistih 50Gb Dropboxa, ki ga ponujata oba telefona?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Ja je uradno govori se da bo dobil letos decembra.... Sam sem nekje prebral da komaj drugo leto spomladi tko da nevem ker termin drži....

A sam Dropboxa nisem še aktiviral ker ga ne potrebujem trenutno tko da nevem kak gre..
wink-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Hm, sam nimam niti S3 niti Note2. Ima pa žena S3..ali to v teoriji pomeni, če se na dropbox prijavim na njenem telefopu z mojem username in pass, bo na moj email zvezal teh "50Gb"? Ali mora biti prav v osnovi na andoridu aktiven "moj" gmail account?
 

rupa

Pripravnik
28. feb 2008
137
1
18
sam mam korejsko verzijo z 2 gb, dela super, edino kar me moti, da avtomatsko preklopi na mms če v sms napišeš večkot 80 znakov
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Pišeš s šumniki? Smsi lahko vsebuje 160 znakov, pa mislim da 3 smse lahko zdruzi v enega predno preklopi avtomatsko na mms. Edino če majo korejci kej drugač.
 

rupa

Pripravnik
28. feb 2008
137
1
18
ja s šumnik (swiftkey), ja pr mojmu je meja 80 znakov za mms, morem probat s kakim sms programon če bokaj drugač

sem ga pa danes končno rootal, me pa zanima kaj pridobim če spremenim kernel na tegrak, speedmod (keri je boljši)

ali postopek prek odina enak ko za rootanje?

katere programe lahko zbrišem?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
ko ste glih pri ramu... danes mi nenormalno velik žre rama, posledično se telefon zelo slabo odziva....tudi ko počistim ram ni nič boljše...
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik rupa pravi:
ja s šumnik (swiftkey), ja pr mojmu je meja 80 znakov za mms, morem probat s kakim sms programon če bokaj drugač

sem ga pa danes končno rootal, me pa zanima kaj pridobim če spremenim kernel na tegrak, speedmod (keri je boljši)

ali postopek prek odina enak ko za rootanje?

katere programe lahko zbrišem?

Hja, zdaj vprašanje če bojo kerneli za mednarodno verzijo delal na korejski verziji. Pomoje ne bo šlo, če ni prav eksplicitno povedano da je kernel napisan za korejsko verzijo jaz tegaa ne bi flashal na telefon, ker gre lahko kaj narobe. Če imaš root lahko komot odstranjuješ aplikacije. Zdaj res bi bilo fajn met CWM recovery, da narediš popoln NAND backup, če slučajno kaj narobe izbrišeš, da se lahko vrneš na prvotno stanje.

Kero oznako pa ima aparat, i9305? Če je ta potem ne bo problem najti kernela.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Zakaj ni vec mogoce spremenit ferkvence WiFi-ja na 2,4 ali na 5,0 GHz? Ali so to "skrili" kam drugam?
 

rupa

Pripravnik
28. feb 2008
137
1
18
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Citat:
Uporabnik rupa pravi:
ja s šumnik (swiftkey), ja pr mojmu je meja 80 znakov za mms, morem probat s kakim sms programon če bokaj drugač

sem ga pa danes končno rootal, me pa zanima kaj pridobim če spremenim kernel na tegrak, speedmod (keri je boljši)

ali postopek prek odina enak ko za rootanje?

katere programe lahko zbrišem?

Hja, zdaj vprašanje če bojo kerneli za mednarodno verzijo delal na korejski verziji. Pomoje ne bo šlo, če ni prav eksplicitno povedano da je kernel napisan za korejsko verzijo jaz tegaa ne bi flashal na telefon, ker gre lahko kaj narobe. Če imaš root lahko komot odstranjuješ aplikacije. Zdaj res bi bilo fajn met CWM recovery, da narediš popoln NAND backup, če slučajno kaj narobe izbrišeš, da se lahko vrneš na prvotno stanje.

Kero oznako pa ima aparat, i9305? Če je ta potem ne bo problem najti kernela.

mam prav kernel direkt za mojo oznako (sem ga našel nekje na korejski strani) to je shv-e210s, zanima me ali kaj pridobim s tem ali je vseeno??

cwm je enak za vsak android telefon ali moraš najti spet svoj model
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Odvisno kaj bi rad pridobil? Če druge metode za root tega dotičnega modela ni, potem boš moral flashati kernel, drugače pa s speedmodom itd. dobiš CWM in tweake, ki jih vsak razvijalec doda v kodo, sposobnost navijanja CPU (ne vidim potreb po tem...)

CWM je spet kernel, tako da je pomoje zopet potrebno gledat posebno verzijo. Ponavadi se da dobiti original kernel, le da je original recovery zamenjal CWM.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Eno vprašanje. Ali se lahko menja skin za mail klienta, zdaj me moti da je čisto črna tema za exchange.

Enako. Raje bele barve, kot pri gmail appu.Pa zakaj je gmail za sebe? god damn
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Na iphonu sem imel res dober stock email klinet, ta je kar slabši.

Res je.

Pa kak prideš na vrh strani v brskalniku? 2 tap ne dela, dela pa tam, kjer maš abecedni stolpec.
bonk.gif
Sicer pa sta to zaenkrat edina dva moteča faktorja.Kolko se spomnim.
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Kaj mi svetujete, hard case ali silikonski?
Kaj uporabljate, kako se obnese tisti originali preklopni ki tudi zapre enkran?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.