Samsung Fold 3

stevekeating

Pripravnik
10. avg 2021
50
4
8
Pozdravljeni,
Gledam, da bi kupil Samsung Galaxy Fold3, in me zanima ce slucajno kdo ve, ali ima ta telefon isto podporo za 5G omrezja kot v Ameriki tudi v Sloveniji, ali je kaksna fora kot pri Applu da je v EU samo sub-6?
Hvala
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz imam A1 operaterja in mi na nekaterih mestih (npr. Lj, Kr - nisem bil ravno pozoren kje točno) pokaže 5G povezavo. Za Band-e ki jih podpira pa Gsmarena pravi: 2, 5, 25, 41, 66, 71, 260, 261 SA/NSA/Sub6/mmWave
 

stevekeating

Pripravnik
10. avg 2021
50
4
8
Jaz imam A1 operaterja in mi na nekaterih mestih (npr. Lj, Kr - nisem bil ravno pozoren kje točno) pokaže 5G povezavo. Za Band-e ki jih podpira pa Gsmarena pravi: 2, 5, 25, 41, 66, 71, 260, 261 SA/NSA/Sub6/mmWave
Hvala, ja, za te bande vem, problem je samo da se niso spomnili cesa takega kot apple, da je mmWave in vse ostale tehnologije razen sub-6ghz samo v Ameriki, v EU pa samo sub-6ghz…Ce imate vi ta Fold3, kaksne so kaj izkusnje? Se ga splaca kupiti? Hvala
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Hvala, ja, za te bande vem, problem je samo da se niso spomnili cesa takega kot apple, da je mmWave in vse ostale tehnologije razen sub-6ghz samo v Ameriki, v EU pa samo sub-6ghz…Ce imate vi ta Fold3, kaksne so kaj izkusnje? Se ga splaca kupiti? Hvala

A si to sploh lahko privoščiš? (sklepam po tem, ker vidim da bi ga prešvercal iz Amerike, kjer je cenejši)
Če ti crkne ekran, boš vrjetno moral globoko odpret denarnico.
 

stevekeating

Pripravnik
10. avg 2021
50
4
8
A si to sploh lahko privoščiš? (sklepam po tem, ker vidim da bi ga prešvercal iz Amerike, kjer je cenejši)
Če ti crkne ekran, boš vrjetno moral globoko odpret denarnico.
Ne, zelim ga kupiti v Sloveniji, zato tudi sprasujem, ce je tukaj tudi vse enako kot v Ameriki…Iz Amerike se mi ga ne da pripeljat, tudi ce je malo cenejsi…
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
To ali ima ali nima denarja je njegova stvar. "Splača kupiti" je relativna stvar - jaz sem migriral iz Oneplus 7pro 12/256, lahko potrdim, da tisti SW ki ga ima samsung zna migrirat iz OP7pro podatke in aplikacije. Par dni sem se lovil po operacijskem sistemu, ker je Samsungov malo bolj zasvinjan kot OP-jev, ampak ok, ni panike. JE nekoliko težji cegu, ampak ni take panike, vsaj zame. Kar mi je všeč je to da je zložen ožji od prejšnjega telefona, tipkaš lahko z eno roko, tako da zaprtega kar veliko uporabljam, odprtega pa če kaj berem, surfam ali za remote konzolo (administracija).
Sam ga ne bi nikoli kupil ker je enostavno predrag (na OP7pro sem bil res navezan, po performansah je kar se mene tiče tam-tam), če ga plača firma je pač druga zgodba. 5G je itak overkill zame, ostalo pa: če si ga lahko privoščiš je nekaj posebnega, če rabiš za administracijo v konzoli na daljavo je tudi za silo, če ni notebooka v bližini, ostalo je pa kot vsak drug telefon.
 

stevekeating

Pripravnik
10. avg 2021
50
4
8
To ali ima ali nima denarja je njegova stvar. "Splača kupiti" je relativna stvar - jaz sem migriral iz Oneplus 7pro 12/256, lahko potrdim, da tisti SW ki ga ima samsung zna migrirat iz OP7pro podatke in aplikacije. Par dni sem se lovil po operacijskem sistemu, ker je Samsungov malo bolj zasvinjan kot OP-jev, ampak ok, ni panike. JE nekoliko težji cegu, ampak ni take panike, vsaj zame. Kar mi je všeč je to da je zložen ožji od prejšnjega telefona, tipkaš lahko z eno roko, tako da zaprtega kar veliko uporabljam, odprtega pa če kaj berem, surfam ali za remote konzolo (administracija).
Sam ga ne bi nikoli kupil ker je enostavno predrag (na OP7pro sem bil res navezan, po performansah je kar se mene tiče tam-tam), če ga plača firma je pač druga zgodba. 5G je itak overkill zame, ostalo pa: če si ga lahko privoščiš je nekaj posebnega, če rabiš za administracijo v konzoli na daljavo je tudi za silo, če ni notebooka v bližini, ostalo je pa kot vsak drug telefon.
Hvala za odgovor, ja, stvar je da nisem cisto preprican…Sem dolgoletni uporabnik Apple naprav, a imam pocasi dovolj omejitev na iOSu in tega da Apple ne napreduje tako kot konkurenca…Fold3 se mi zdi ok, samo skrbi me da se ne bi moral privadit na Android…Hvala za vso pomoc!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če ga boš kupil v Sloveniji pri uradnem prodajalcu, boš lahko prepričan, da bodo vse frekvence delale v Sloveniji, če jih le ponudnik omogoča. Ni to Apple, ki Slovenije ne je.. pet posto.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Kaj pa vem. Odvisno kaj si od telefona želiš oziroma uporabljaš.
Sam osebno tudi ne bi kupil teh fold zadev ker mi enostavno ne sedejo. Poleg tega pa dobiš za manj denarja v klasiki boljši telefon. Če imaš res kako specifiko za uporabo Folda potem ok. Drugače bi sam ostal na klasiki.
Moje mnenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: stevekeating

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prijateljica je kupila Folda in ji je zdaj žal, ker je res en cegu. Druga stvar je Flip, ta je pa res simpatičen.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
bizi: moja ima Flipa, pa ni glih posebej srečna. Prej je imela Samsunga edge 6plus al neki tacga, pa pravi da so fotke tam-tam (je mislila da bo dol padla k bo fotke na tem naredila - kwapavem, mogoče je fotkala mene, pa so pol grde fotke itak privzeto :valjamse:), baterija je pa itak poraz (sam na polovici prepognjenega dela, na drugi je pa elektronika). Kot so zapisali predhodniki: Fold je če veš zakaj rabiš ravno dvojno širino zaslona, Flip je pa ženska šminka če mene vprašaš - jaz bi si izbral boljšega za pol cene (od Poco do Xiaomi se najde s podobnimi/boljšimi performansami) - meni to ni nek moški telefon (mogoče zato vijolične z lupo iščeš, tiste zelene pa črne pa imajo k jih nobena ženska noče v tej barvi... - sem obrnil pol Ljubljane da sem do vijoličnega prišel). Je pa Flip širine ala OP7pro, mogoče še mal čez, pa daljši, ko je razprt. Po teži pa ni cegu kot Fold.
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Jaz sem imela ogledanega Flipa. Ker se na malo zloži, danes so vsi telefoni taki cegli. Kupila nisem zaradi baterije. Ker to mi je pa še rahlo bolj pomembno.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Bil zadnjič v trgovini in si ogledujem FOlda pa med tem ko čakam promotorja pride zraven en striček in začne razlagat kako je čisto cool telefon z izjemo fotoaparata in tega, da ga ima on že drugih na servisu, ker mu vsakič ko pade po tleh nekaj ven skoči in se ne da več odpreti :( Poleg tega, da je zaslon ful občutljiv in ni pravega etuija, da ga vsaj malo zaščitiš...
Jaz čakam do 2022, da zamenjam mojega note 10+ za s22 ultra po moje.