Samo plačevanje prispevkov ob prekinitvi delovnega razmerja

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
115
25
28
Zdravo,
Zanima me, če se ob menjavi službe kaj zalomi, tako da ne bo zveznega prehoda iz stare v novo službo ali obstaja možnost, da si sam plačuješ vse prispevke za kak mesec ali dva? Tako, da ti tečeta delovna doba in vsa zavarovanja.
Lahko to narediš brez da odpreš s.p.?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.909
5.460
113
Lahko.....ampak te to pride 200eur+ na mesec....

....očitno je samoplačniško dražje

Tako mi je odgovorila na zavodu ko sem jo nekoč vprašal pri isti varianti.....
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Ampak op menja sluzbo, se pravi je (bo) verjetno sam dal odpoved :sprasujemse:
Potem mu prijava ne pomaga prav veliko, ker je socialno zavarovanje vezano na nadomestilo za brezposelnost, ki pa mu v tem primeru ne pripada.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.404
113
To je seveda drugo, ce sam das odpoved. Glede na to, da je govoril o "nezveznem" prehodu, sem domnevala da ni dal sam odpovedi. Takrat je skoraj rutina, da se poskrbi, da nova pogodba zacne takoj za staro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zdravo,
Zanima me, če se ob menjavi službe kaj zalomi, tako da ne bo zveznega prehoda iz stare v novo službo ali obstaja možnost, da si sam plačuješ vse prispevke za kak mesec ali dva? Tako, da ti tečeta delovna doba in vsa zavarovanja.
Lahko to narediš brez da odpreš s.p.?
Brez da odpres s.p. je lahko to strel v koleno. Precej ljudi si je na ta nacin placevalo, potem jim pa drzava ni zelela priznati delovne dobe za ta cas vplacevanja.

Ce ti je to v interesu (dejansko placati), rajsi odpri s.p. za ta namen in ga potem zapri, ko pride cas.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Bilo bi prav, dejansko se bo pa vedelo sele takrat, ko se clovek poizkusi upokojiti.
Cela scena je bila nekoč okrog tega, da se je ustavno sodišče (po mojem neustavno, ker smo po ustavi socialna država) postavilo na stališče (parafraziram), "da bi itak vsak moral razumeti, da od tistega drobiža, ki so ga prostovoljno plačevali za penzijo, ne bo nič kaj dosti penzije" in še nekaj naložili o gospodarski krizi.

Ampak kasneje so sam zakon v državnem zboru spremenili.

Gotovo danes ne poznamo pokojninske zakonodaje čez 30 let, največ kar lahko človek naredi, je da pregleda današnjo. Dvomim, da bodo kdaj na grd način pridobljene pravice ukinjali (to se pač počne mehko - prispevki so vedno višji, delovna doba je vedno daljša in penzije realno vedno nižje).
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Cela scena je bila nekoč okrog tega, da se je ustavno sodišče (po mojem neustavno, ker smo po ustavi socialna država) postavilo na stališče (parafraziram), "da bi itak vsak moral razumeti, da od tistega drobiža, ki so ga prostovoljno plačevali za penzijo, ne bo nič kaj dosti penzije" in še nekaj naložili o gospodarski krizi.

Ampak kasneje so sam zakon v državnem zboru spremenili.

Gotovo danes ne poznamo pokojninske zakonodaje čez 30 let, največ kar lahko človek naredi, je da pregleda današnjo. Dvomim, da bodo kdaj na grd način pridobljene pravice ukinjali (to se pač počne mehko - prispevki so vedno višji, delovna doba je vedno daljša in penzije realno vedno nižje).
Imas prav, jaz jim pa se vedno ne zaupam in rajsi naredim na nacin, katerega ne morejo mutiti. Vsaj upam tako.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Tudi sam bi odprl normiran s.p., ker je izjemno enostavno in že imam izkušnje tudi z zapiranjem. Ker je res najbolj ziher.

Je pa za običnega človeka, ki teh izkušenj nima, bolj enostavna oz. morda zato izvedljiva druga varianta.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Tudi sam bi odprl normiran s.p., ker je izjemno enostavno in že imam izkušnje tudi z zapiranjem. Ker je res najbolj ziher.

Je pa za običnega človeka, ki teh izkušenj nima, bolj enostavna oz. morda zato izvedljiva druga varianta.
Jaz sem odgovoril le za prehodno obdobje, ker ne zeli imeti luknje v delovni dobi. Za ta namen je boljse navaden s.p. Vsaj, ce kasneje nameravas biti normiranec, da ti ne bodo kaj komplicirali.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.624
1.241
113
Zakaj se bojite (krajse) luknje v delovni dobi? Placas tistih 40e za zdravstveno zavarovanje in to je to. Seveda ce gre za krajse obdobje - do 6 mesecev
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
115
25
28
Hvala za odgovore. Govorim o varinati, da med mojo odpovedjo in novo zaposlitvijo lahko pride do nekaj mesecev luknje.
V tem primeru mi zavod nič ne pomaga.
Ker imam 30let delovne dobe in jo ne bi rad prekinil je odpiranje s.p-ja za par mesecev zleda edina varinta.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.624
1.241
113
Ampak zakaj te boli prekinitev? Zaradi pravic na zavodu? Kolikor vem ti na pokojnino ne vpliva do 6mes prekinitev. Morda se motim
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ko se želiš upokojiti, ti vsak manjkajoči mesec "manjka". Vsaj tako slišim. Ker si penaliziran za manjkajočo dobo ali pa moraš delati dlje.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tony