Šalabajzerstvo na kvadrat

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Ravno vceraj sel po primorki in na sreco je bila zvecer cesta prazna, da sem se lahko vozil po prehitevalnem, ker vozni je nevozen. Kar pa znajo je nabit tablo za jame. Ampak cesta je pa res katastrofa, se ne spomnim, kdaj sem se pri nas vozil po slabsi cesti.
Sem se včeraj tam peljal s precej športnim avtom (20 col, športno podvozje). Se ne spomnim, da bi bilo kaj hudega na voznem pasu.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Potem te pa vabim na ponovno voznjo. Tocno kje ti ne znam povedat vem pa da je odsek dolg pomoje dober kilometer, mozno da vec, kjer skaces v avtu kot zolca na fedrih. In dejansko je tabla za jame in dejansko je zmahan vec ali manj vozni pas in dejansko ti po minuti dopizdi in gres na prehitevalnega. Najslabse kjer sem se peljal zadnje case, takoj za LJ ringom.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Obupne grbine so tudi v ind. coni Rudnik...sem bila čisto šokirana zadnjič, ko sem bila tam po dolgem času...najbolj je pa za popizdit, da se nikamor ne moreš peljat, ne da bi bila zapora ceste zaradi dela...plačaš vinjeto in stojiš na avtocesti...ni za zgubljat besed
uf-1.gif
 

alex3

Pripravnik
7. jul 2009
85
0
6
Lahko samo potrdim; najhujša je dolga ravnica, kjer je izvoz za Divačo (v obe smeri). Sem srečal par tujcev s počitniškimi prikolicami, ki so poskakovale kot bi bile iz kartona. Dejansko ni druge kot tista 2 kilometra prevoziti po prehitevalnem. Čudi me, da niso nabili še table za omejitev na 100 km/h, ker 130 po tistih luknjah se mi zdi že nevarno, sploh pa nimam želje vsako leto menjavati končnike in stabilizator štangice.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Dodal bi dvoje ob dejstvu, da sem že prevozil približno 2/3 Evrope:

- Slovenija ima skoraj najslabše ceste v Evropi
- nikjer, še enkrat, nikjer v Evropi oz. v eni državi na splošno NI (po moji laični oceni) tako gostega prometa ob vseh urah dneva ali noči.

Delno so po mojem mnenju samo Avstrijske avtoceste ponekod še tako tranzitne kot so Slovenske. Neverjetno.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
- nikjer, še enkrat, nikjer v Evropi oz. v eni državi na splošno NI (po moji laični oceni) tako gostega prometa ob vseh urah dneva ali noči.
Si pa hudo malo prepeljal tele Evrope. Mislim, da je ena druga razlika: Slovenski avtocestni vozniki so eni najslabših v Evropi (Italijani so za moje pojme kralji proti nam), zadevo pa dodatno poslabšajo zares obupni romunski, bolgarski in ukrajinski vozniki, ki jih po kaki Nemčiji bolj malo srečaš. Gostota prometa na naših avtocestah je sicer navaden smeh proti kakim zares obremenjenim evropskim štiripasovnim avtocestam, ki imajo vsaj dvakrat več prometa. Ampak kot pravim, zadeve poslabšujejo vozniki. Saj ni normalno, da moram na razdalji LJ-KP ali pa LJ-MB tempomat celo zvečer prekiniti vsakih nekaj km, po Italiji ali Avstriji ob precej gostejšem prometu pa vsakih nekaj DESET km.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
za eno pojasnilo bi prosil... kateri del isterskega ipsilona je še iz titovih cajtov?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Tunel Učka mogoče, Sicer pa tisto niti avtocesta ni..

No avtocesta na naši strani od Pesniškega rondoja do Šentilja je pa tudi cela v kurcu in isto je stanje do Gradca na Avstrijski strani potem je v Smeri Salzburg lepa avtocesta A9 , proti Dunaju pa bog pomagaj A2.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Glej, če rečem, da je nekaj Dolfa pustil v Sloveniji, to ne pomeni, da je to res on pustil, ampak da je to zelo staro, iz Dolfejovih cajtov.
Enako je s cesto iz Titovih cajtov. Lajtnga...

In ja, hitra cesta Rijeka - Pula, je zelo stara, pa nič flikana.
Naše avtoceste so stare nekaj let, zaflikane pa bolj kot nekdo, ki se bo polomil s krosarom na pohorskih bodečih žicah.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Glej, če rečem, da je nekaj Dolfa pustil v Sloveniji, to ne pomeni, da je to res on pustil, ampak da je to zelo staro, iz Dolfejovih cajtov.
Enako je s cesto iz Titovih cajtov. Lajtnga...

In ja, hitra cesta Rijeka - Pula, je zelo stara, pa nič flikana.
Naše avtoceste so stare nekaj let, zaflikane pa bolj kot nekdo, ki se bo polomil s krosarom na pohorskih bodečih žicah.

Rijeka - Pula ni ne vem kako stara, vsaj zadnjih 20km vem, da smo se še pred par leti vozili po obali, prej pa se nisem dost na tist konc vozil
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Na avtocesti Vrhnika-Postojna je ponekod še originalni asfalt iz leta 1972, se pa menja, ker drsnost ne ustreza več, raven je pa še kar dosti.

Učko so odprli leta 1981, do Lupoglava '88, vse ostalo pa komaj 10 let nazaj ali manj.
 
Nazadnje urejeno:

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ravnokar odprta ozka ovinkasta sramota cez rebrnice...trese bolj kot vsaka Italianska 30 let stara avtocesta,tako da niso samo tovornjaki krivi,krivo je Šalabajzerstvo slovenskih gradbincev,da sploh ne omenjam kako se avto obnasa naprej po hitri cesti skozi vipavsko dolino....katastrofa.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Sem rekel, da je po moji laični oceni, v mislih pa nisem imel okolice metropol. Če so ti pa Italijani kot vozniki kralji napram Slovenceljnom si pa tudi vse povedal
grin1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
ja, vse je povedal in čisto prav je povedal. imajo sicer čudne navade kot so vstavljanje na odstavnem, vožnja po sredini, ampak vedo kaj je kultura in čemu služi desni pas. te dve točki v slo ne obstajata. vožnja po italiji je 5x bolj blagodejna kot v sloveniji.
si pa vseeno v svoji laični oceni očitno nemčijo ven spustil, ker je na mnogih odeskih desni pas praktično zabetoniran dol z kamioni
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ti se kar smej. Oprosti, ampak Italijani so proti Slovencem lahko učitelji vožnje po avtocestah. S prehitevalnega se umaknejo, če so počasnejši, če so hitrejši za tabo, mirno počakajo brez blendanja (razen v izjemnih primerih, eden vsake par 100 km, pri nam vsake par km). Saj je dovolj, da samo vžgeš tempomat, pa greš LJ-KP, ali pa Trst-Rim, oboje sredi dneva. Me prav zanima, na kateri relaciji ga boš večkrat moral prekiniti zaradi voznikov.
grims-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Se strinjam.
zmaga.gif
V severnem delu Italije je vožnja po avtocesti pravi užitek. Vsekakor je precej manj nervoznežev kot pri nas, ko se ti ljudje lepijo na rit, nato pa blendajo ali hupajo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tudi v južnem delu je super, vse do Neaplja (tisti konec je itak kaos na kubik). Potem pa spet krasno mirno.

Seveda imajo svoje finte na drugih cestah, ampak na avtocestah se pa res zgledno vedejo.
 

Podobne teme

I
2
Odgovori
26
Ogledi
87.235