S-Max II: Špricanje tekočine na vetrobransko steklo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.247
5.811
113
pri taščici
Ocitno tudi Ford ne zna vec narediti necesa, kar je znal delati pol stoletja.
Tako kot Opel, ki pripelje zajlo za ročno v nacin sifona, da ja v sifonu zmrzne voda in s tem blokira zadnja kolesa ker zajla ne spusti v ledu.
Ce bi zajlo pripeljali z vrha na celjust, do tega problema v bovdenu ne more priti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Generik

Guru
14. maj 2011
3.852
1.248
113
Ocitno tudi Ford ne zna vec narediti necesa, kar je znal delati pol stoletja.
Tako kot Opel, ki pripelje zajlo za ročno v nacin sifona, da ja v sifonu zmrzne voda in s tem blokira zadnja kolesa ker zajla ne spusti v ledu.
Ce bi zajlo pripeljali z vrha na celjust, do tega problema v bovdenu ne more priti.
Zabluzil so s tem, da je naklon stekla pri Galaxyju drugacen kot pri S-Max, sobe pa nastavljene za oba enako. Posledicno na Galaxyju sprica OK, na S Max pa ne. Je pa to konkreten fail s strani Forda. Ne razumem kako lahko to gre skozi homologacijo? Kaj ce me na tehnicnem zaradi tega vrzejo? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
301
83
Hopa..daj poskusi še to: na šobe špricni pršilo, ki se uporablja za odstranjevanje vodnega kamna v kopalnicah. Malo pusti in nato s kako staro zobno ščetko očisti same šobe.
naj sname in potopi v 9% alkoholni kis za vlaganje. jaz bi sigurno nasel neke nastavljive šobe od drugega avta in jih zamenjal
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hopa

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.247
5.811
113
pri taščici
Še eden, ki meglo z brisalci obriše?

Ko rosi pa tudi nevem, kaj ti pomaga dodatno špricati, če imaš že roso na steklu.
Odvisno koliko imas megle na sipi in koliko dvignjene umazane vode od spredaj vozecega.
Najslabse je v soncnem vremenu, ko se tali sneg ob cesti, cesta bolj ali manj suha, občasne pa umazan potok cez cesto od taljenja snega. Takrat pokasiras vso umazano vodo na šipo in takrat brez.dodatnega tusiranja.ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Pepe

Hopa

Zelenc'
3. jan 2022
5
2
3
Še eden, ki meglo z brisalci obriše?

Ko rosi pa tudi nevem, kaj ti pomaga dodatno špricati, če imaš že roso na steklu.
Mogoče ko voziš po avtocesti dobiš na šipo tudi vodo od drugih avtov (ki ni ravno čista) in ne samo roso.... in ko brišeš to umazanijo rabiš špricat....pravim mogoče..... dejte no malo razmišljat, a res še niste nikoli vozili v taki situaciji???
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Pepe

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Koliko megle na sipi? Kaksno kondenzacijo ti pa dela, da se ti od megle nabira vlaga?

Kot drugo pa piseta od vsega drugega kot od rosenja (sneg ob cesti, "potok" cez cesto, ...). Kr neki. Vso sreco z meglo in brisalci :D
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
madona se eno dete iz plenic, ki je komaj izpit naredilo ales85. zjutraj, kadar iz gorenjske pridem na nemsko obvoznico v lj imas vedno toliko vlage iz save, da moram ne samo brisalce zalaufat vsake toliko case ampak tudi ogrevanje zunanjih speglov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi