S kom naj prevlečem les?

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Imam eno veliko črno omaro iz iverke. Iverka niti ne zgleda slabe kakovosti in študiram da jo zdrem in naredim ven neko nižjo in širšo omaro za dnevno, kjer bo tv in podobno.

Zdaj črna mi niti najmanj ni všeč in bi rad kako svetlejšo belo, oker, češnja,...
S čim naj "prevlečem" čez to črno? Če dam barvo se bo s časom zdrsala in bo puščala lise.
Če dam tisto "prevleko" ki je zdaj prevlečena iverka bo držalo? al bo čez 2 leti se vse odlimalo. Če se ne motim se lepi z likalnikom tisto stvar.
Kaka ideja?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Nisem sicer še nikoli počel, ampak če želiš da boš imel češnjo kot taksturo lesa, moraš dati gor tapeto, oziroma mislim da je opcija tudi neke vrste furnir, ki se potem prilepi. Obstojnost bo verjetno odvisna od lepila, ki ga boš dobil, zato upam da dobiš kaka priporočila, kaj se splača.

Kar se pa barvana tiče... če hočeš stvar narest "za vedno", vzemi navadno barvo, pobarvaj, čez pa nanesi še kake 3 sloje dvokomponentnega laka. Tega pa, razen če ne boš res s ključi praskal, ne boš zlepa dol spravil
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
da bi že na "barvano" iverko še nekaj gor lepil, barval še nisem videl. Sicer obstajajo ene folije z raznimi vzorci, sam tist je bolj za kake police not, ker je lepilo zlo bogo. Sam sem se nekaj igral z eno folijo iz bauhausa, lepil sem jo na surov les. Na ravnem je sicer prijela, sam je mal problem z mehurčki, na robovih, je pa zlo bogo prijela:(

Tisto lepljenje z likalnikom pa si vrjeno mislil za robove? To se dela in če dobro narediš tudi dolgo drži.

če pa najde kdo kaj pametnega pa naj pove, mam tut en projekt v mislih, da bi ene vrate obnovil, pa steklo na sredini odstranil, seveda za čim manj stroškov in brez obiska mizarja:)
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Obstajajo samolepilne tapete. Na kuhinjskih elementih so brez problem vzdržale 8 let, pa še ne kažejo znakov odstopanja.

Tisto z likalnikom je za od strani, kjer tapeta ne bo prijela.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Si pa optimist.
hysterical-1.gif


Vsaj pobarval bi prej les.
wink-1.gif


Na vratih je steklo verjetno pritrjeno z lesenimi kotnimi letvami?

Malo je zajeb cele dol dobit po mojih izkušnjah.

Sicer pa-vzameš steklo ven, izmeriš in daš odrezat v trgovino ali k mizarju tisto ploščo ki pride na zadnjo stran v omari. Ena stran je v željeni barvi oz. lesnem vzorcu, na drugo pa prilepiš samolepilno tapeto.
cheer.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa res, na hrbet od omare sem pa pozabil. tole je dobra ideja.
Mal sem razmišljal še v tej smeri, da bi kar čez cele vrate dal nekaj, da ne bi bile tako pisane, sam bi znal bit potem problem z zapiranjem.
Z druge strani bi jih pa rad tapiciral-zvočno izoliral.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
zdaj če nisi vešč dela z lesom se raje ne loti 'manšanja' omare! Ker ne boš nič naredil in tudi porazno bo izgledalo. Pa še pobravnao pohištvo zgleda obupno - ne glede na barvo in način barvanja, ki ga boš izbral.

Raje skoči v kakega nizkocenovnega ponudnika pa izberi kako omarico v svetlejšem odtenku (bukev) za malo denarja...pa bo na koncu 10 x boljše zgledalo.
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
že že, da greš do trgovine, ampak ta finančna kriza v denarnici
uf-1.gif

je ni videt konca

les, orodje imam, kar mi manjka je še neka prevleka za les in mogoče če zmanjka kje kak vijak.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
kaj nezahtevnega se dobi precej poceni.

si se že kdaj lotik krajšanja, manjšanja ...ker stvar ni tako enostavna kot mogoče deluje na prvi vtis!