Rynair - onlinerezerviral nekaj, zagrablo pa drugo

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Jaz sem Ryanair ze davno odpisal. Najprej te nategnejo pri cen (brez tega, pa brez onega, en kufer je vec kot cela karta...), potem te pa tretirajo se kot da ti uslugo delajo, ko te pripeljejo na letalisce v treh P*M* ("Barcelona" Girona in "London" Luton, recimo...)...

Easyjet in Wizzair sta OK, Air Belin (ceprav skoraj niso vec low-cost) in Germanwings so najbolj solidni... Najbolj pa pogresam Skyeurope
smile-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Nisi ti še mel opravka z ryanairom, a?
smile-1.gif

tukaj ti ne bi nihče pomagal.tudi kot nekateri pravijo "normalni" prevozniki te ne bi čakali.žal letalo gre v zrak po urniku in to je to.ne piše zastonj skoraj pri vseh prevoznikih da bodi 3 ure prej na letališču

Nisem čisto ziher. Nas (nekje 20 nas je bilo) je cel avion (poln, razen nas 20) čakal cca 3-4 ure na Dominikanski (pač smo se vozili iz drugega konca na letališče in so bili ogromni zastoji po cesti, cca. 8 ur vožnje, ki bi morala biti opravljena v max 2h).
Kdo se je zmenil, da nas počakajo, ne vem, vem pa da so ubijali s pogledi
hysterical-1.gif

ja na čarterju ni blema ker so gor itak samo turisti.na rednih letih pa neko letalo pa recimo vzamimo emirate v dubaju z 400 potniki ne bo čakalo 20 kekcev.sploh ker imajo ti economy class, nekdo, ki pa je plačal recimo 4x več za biznis klaso se verjetno ob takem dogodku ne bo vsedel več na njihovo letalo
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Jaz sem Ryanair ze davno odpisal. Najprej te nategnejo pri cen (brez tega, pa brez onega, en kufer je vec kot cela karta...), potem te pa tretirajo se kot da ti uslugo delajo, ko te pripeljejo na letalisce v treh P*M* ("Barcelona" Girona in "London" Luton, recimo...)...

Easyjet in Wizzair sta OK, Air Belin (ceprav skoraj niso vec low-cost) in Germanwings so najbolj solidni... Najbolj pa pogresam Skyeurope
smile-1.gif

Ryanair in EasyJet sta že kul. Samo moraš se pač zavedat kaj "kupuješ". Še posebej če letiš v mesta, kjer je itak samo eno večje letališče.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz sem pred dnevi letel Phuket - Bali z Air Asia (nizkocenovnik).

Ko je bil final boarding call, sem še kar čakal na imigraciji, da je budalo od carinika osebi pred mano na roke štel, a je zajebala 30 dni vize ali ne.

Klical so me najmanj desetkrat, avion je čakal 15 minut, dobil sem nekaj grdih pogledov potnikov pa nasmeh stevardese
smile-1.gif
.

Je pa res, da Air Asia in Ryanair ni primerjave.

Jaz z njimi precej letim, pa ni problemov.

a) kirurško natančno stehtaš prtljago, ki jo neseš s sabo
b) onboard kufri štimajo
c) extra koncentracija, ko vpisuješ datume, potne liste, imena in priimke.
d) za lete nad 3 ure pa grem na tapravega prevoznika

Eni se zmrdujejo, ampak ko me bo kdo drug do Španije, Sardinije ali Sicilije pripeljal za drobiž, bom šel pa z njimi
smile-1.gif
.

Čeprav je tud zdej Ryanir neki pasje podražil dodatno prtljago in surf torbe. Mamu jim
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Jaz sem Ryanair ze davno odpisal. Najprej te nategnejo pri cen (brez tega, pa brez onega, en kufer je vec kot cela karta...), potem te pa tretirajo se kot da ti uslugo delajo, ko te pripeljejo na letalisce v treh P*M* ("Barcelona" Girona in "London" Luton, recimo...)...

Easyjet in Wizzair sta OK, Air Belin (ceprav skoraj niso vec low-cost) in Germanwings so najbolj solidni... Najbolj pa pogresam Skyeurope
smile-1.gif

Lepo napisano, koncna racunica z temi letecimi avtobusi se zelo redko izide. Sploh ko pogledas transport iz vukojebinskih letalisc do civilizacije:) Pred leti ko sem potreboval kar nekaj letov po EU sem dejansko prisel skozi ceneje z regularnimi prevozniki (Adria, Tarom, Turkish). Pa se letis kot gospod, obedujes in ni bojazni glede njihovih "vark".
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Mogoce kaksen nasvet, preden se prvic podati na izkušnjo z Ryanair?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Nič takega, upoštevaj kaj imajo napisano in ne boš imel nobenih težav.

Pa sedeži se podelijo po načelu prvi pride prvi melje. To pomeni, da folk stoji v vrsti tudi po 1 uro prej, da se lahko potem prvi na letalo zbašejo. Ker so leti ponavadi kratki, je meni bolj kot ne vseeno kje sedim, zato raje lepo sedim dokler ni praktično prazen check in in se šele potem odpravim proti letalu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Cena ki jo vidim na rezervaciji je končna cena ali moram še kej prišteti?
Kufer imam lahko sabo ali ne? Verjetno sem omejen z težo/velikostjo ?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
imaš lahko 1 torbo (ENO, dejansko eno, ne eno + laptop + fotič + žensko torbico - ENO!) dimezij je lahko največ 55x40x20 - priporočam, da v trgovino vzameš zraven meter, ker je to ena od standardnih dimenzij. Teža max 10kg. Pogosto ne tehtajo, ampak če je pretežko ti lahko zatežijo in dajo kufer v prtljažni prostor, kar stane mislim da 50 ali 100€.

Doplačati ne boš rabil nič več, razen če kaj ne boš upošteval. Karto si moraš sam stiskat.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
kaj ko bi prej prebral pogoje da ne bo potem izpadlo kot da je ryan največji možen šit.pač se držiš pravil in je to to.kufer predpisanih dimenzij imaš lahko pri sebi.je pa res kot je napisal evroil ryan sploh ni poceni razen kake akcije.easy je svetlobna leta pred ryanom v vseh pogledih
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Citat:
Uporabnik wasiriki pravi:
Zdravo,
prosil bi vas za nasvet kaj storiti v tej zagati:
Rezervirati sem želel let iz Celovca v London in nazaj za 3 osebe. Hkrati sem imel odprta 2 zavihka z rezervacijo. Prvi zavihek (v firefoxu), katerega sem izpolnil s pravilnimi podatki in v katerega sem tudi vnesel podatke mastercarda, in drugi zavihek kjer sem samo za informacijo pogledal koliko zaračunajo takso, če posebaj letiš v eno smer. V tem drugem zavihku sem tako za imena podal kar nekaj: ljklkjl, samo da sem prišel do zadnje strani tik pred plačilom.
Torej rezerviral sem vse previlno, zaračunali pa so nekaj česar nisem rezerviral. Sedaj imam rezerviran enosmeren let na imena kjljlkjl,...itd iz londona v klagenfurt. :/
Napake z moje strani ni, ampak je v spletni aplikaciji, ki je zagrabla drug zavihek, čeprav sem potrdil prvega. ( v drugega sploh nisem vnesel podatkov o mastercardu)
Kakšen nasvet?
bonk.gif

zdravo,

Čisto vseeno je, kateri browser imaš, in pri kateri letalski liniji rezerviraš karte, če jih imaš več naenkrat odprtih, bo vedno zgaga in vse pomešano.
Imela zadnjič enako zgodbo z Adrio - sem 3x klicala pomoč na on-line rezervacijah. Sem se že počutila ko največji butec, ki prvič v življenju kupuje letalske karte
uf-1.gif

Ko sem pa delala eno rezervacijo naenkrat je pa šlo vse gladko.
cheer.gif

Sicer pa se zadnje časa splača preverit redne linije, preden se kupi karte pri nizkocenovnikih. Se je že zgodilo, da sem pri lufthansi dobila cenejše karte kot pri nizkocenovnikih
aplauz.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mejduš, skoraj pol cenejši let v enakih terminih za Cagliari (med prvomajskimi) od Ryanaira. Res da so Benetke dlje od Trsta, a vseeno.

Jebiga, takle mamo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.291
2.675
113
Ce mislis resno, ZS.
evil.gif

Sicer pa me veseli, da je komu prislo prav.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Mene pa nekaj drugega zanima ... pri Ryanairu so mi premaknili termin leta (kar mi bo verjetno bolj ustrezalo, ampak nisem še 100%). Imam 2 opciji - vzamem nov termin ali refund. Mene sedaj zanima, če kdo ve, koliko časa imam na razpolago za premislek. Nikjer namreč ne piše, do kdaj se moram odločiti.