Ryanair

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Nova 'pravila poslovanja':

Dovoljen še en kos 'manjše' ročne prtljage.

Zatemnitev potniške kabine in 'mir' med 8 zjutraj in po 9 zvečer.

Možnost brezplačnih popravkov na letalski karti 24ur po nakupu.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Dovoljen še en kos 'manjše' ročne prtljage

Slaba ideja. Naj raje znižajo cene za drop-off prtljago. Že zdaj folk privleče na letalo toliko prtljage, da so vsi overhead prostori nabasani. Zdaj bo še malo slabše...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Dovoljen še en kos 'manjše' ročne prtljage

Slaba ideja. Naj raje znižajo cene za drop-off prtljago. Že zdaj folk privleče na letalo toliko prtljage, da so vsi overhead prostori nabasani. Zdaj bo še malo slabše...

sploh ne.če bi folk upošteval prepisano velikost ne bi bil noben problem.problem je ker folk kufre vlač s seboj ki so precej večji kot je dovoljeno.potem ni prostora za tiste ki imamo ustrezne kovčke,ali pa beremo kako je ryanair najslabša letalska družba ker so jim prevelik kufer zavrnili in to dodatno zaračunali.folk naj začne upoštevati predpise pa bo za vse bolj prijetno
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Še en kos manjše prtljage dovolijo zaradi duty free vrečk (letališča so se namreč pritoževala, da si folk ne upa kupovati v trgovinah na letališču), laptopov in dežnikov.

Februarja pa se zopet začne dodeljevanje sedežev za vse: zadeva bo izgledala podobno kot pri easyjetu, le z malenkost več drobnega tiska. Za doplačilo cca 5 funtov si boš lahko sedež izbral sam, ostalim pa bodo sedeži dodeljeni random.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ryanair je izkoriscevalska nevarna golazen. Dokler jih nebo nekaksna EU regulativa prizemljila in prislila v neko potnikovo dostojanstvo nebo miru.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Ne bi šel tako daleč: so najcenejši, pravila poslovanja so jasna (razen seveda določenih pasti, na katere padeš, če imaš smolo - namely, neprijazen odnos do folka, ki ne potuje pogosto, ponavadi starejši, ki se jim teži zaradi tistih nekaj dag overloada ipd) - drugače pa vse poteka po jusu. Razmere za delavce bi sicer lahko bil boljše, ampak potnikov se to ne tiče.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.600
1.385
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Še en kos manjše prtljage dovolijo zaradi duty free vrečk (letališča so se namreč pritoževala, da si folk ne upa kupovati v trgovinah na letališču), laptopov in dežnikov.

Februarja pa se zopet začne dodeljevanje sedežev za vse: zadeva bo izgledala podobno kot pri easyjetu, le z malenkost več drobnega tiska. Za doplačilo cca 5 funtov si boš lahko sedež izbral sam, ostalim pa bodo sedeži dodeljeni random.

Za praznike sem letel z Air one. Pri njih je omejeno število sedežev "brezplačno", potem pa od določene vrste naprej začnejo kasirati. Ravno tako kasirajo (sicer precej ceneje kot pri drugih družbah) popravek pri podatkih o potnikih oz. letu. Teža osebne prtljage je 8kg (in ne 10kg, kot pri mnogih budget družbah). V primeru večjega števila potnikov, ti lahko dodatno zaračunajo tudi osebno prtljago, za katero se na policah ne najde prostor. In nič nenavadnega ni, da ti za kak dan skrajšajo bivanje (četudi si nastanitev že plačal), ker povratni let nekaj dni pred odhodom prestavijo na dan prej (seveda ponudijo vračilo denarja).

Skratka, cel kup drobnega tiska je potrebno prebrati in upoštevati določene okoliščine, kadar letiš z nizkocenovnim ponudnikom. Bog ne daj, da si omisliš connecting budget flight z manj kot 24h vmes
evil.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Ne bi šel tako daleč: so najcenejši, pravila poslovanja so jasna (razen seveda določenih pasti, na katere padeš, če imaš smolo - namely, neprijazen odnos do folka, ki ne potuje pogosto, ponavadi starejši, ki se jim teži zaradi tistih nekaj dag overloada ipd) - drugače pa vse poteka po jusu. Razmere za delavce bi sicer lahko bil boljše, ampak potnikov se to ne tiče.

Neugodni termini, letenje prakticno brez prtljage, ciganska obravnava, brez prostora za noge in za namecek odhod in prihod v neko priprizdino bogu iza leđa. Hitro uvidis da se racunica ne splaca razen ce se z letalom vozis na sprehode.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Dovoljen še en kos 'manjše' ročne prtljage

Slaba ideja. Naj raje znižajo cene za drop-off prtljago. Že zdaj folk privleče na letalo toliko prtljage, da so vsi overhead prostori nabasani. Zdaj bo še malo slabše...

sploh ne.če bi folk upošteval prepisano velikost ne bi bil noben problem.problem je ker folk kufre vlač s seboj ki so precej večji kot je dovoljeno.potem ni prostora za tiste ki imamo ustrezne kovčke,ali pa beremo kako je ryanair najslabša letalska družba ker so jim prevelik kufer zavrnili in to dodatno zaračunali.folk naj začne upoštevati predpise pa bo za vse bolj prijetno

No, to ne drži čisto. Sem prejšnji teden letel z Ryanairom. Kufra večjega od predpisane velikosti sploh ne spraviš na letalo, ker ti ga zavrnejo, tako da so vsi kufri lepo predpisane velikosti. Sem imel pač to smolo, da sem na letalo prišel med zadnjimi, sedež dobil v zadnjem delu letala, prostor za kufr je bil pa samo še nad cca. 5. vrsto čisto na začetku letala. Če bi bila cena za dodatni kufr nižja, bi se jih sigurno več odločilo za malenkost večji kos prtljage, ki bi šel lepo spodaj v prtljažni prostor.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Slick pravi:

No, to ne drži čisto. Sem prejšnji teden letel z Ryanairom. Kufra večjega od predpisane velikosti sploh ne spraviš na letalo, ker ti ga zavrnejo, tako da so vsi kufri lepo predpisane velikosti. Sem imel pač to smolo, da sem na letalo prišel med zadnjimi, sedež dobil v zadnjem delu letala, prostor za kufr je bil pa samo še nad cca. 5. vrsto čisto na začetku letala. Če bi bila cena za dodatni kufr nižja, bi se jih sigurno več odločilo za malenkost večji kos prtljage, ki bi šel lepo spodaj v prtljažni prostor.


predpisane velikosti, pa ja...
jaz imam kovček, ki je 1 cm v vsako smer večji od Ryanairovih uradnih mer, a gre brez problemov v merilec, ker ima ta 2cm rezerve v vsako smer, je pa tudi mehek in se da tudi tisti cm stisniti. V teh počitnicah smo 2x leteli z Ryanairom in vsakič je bil kovček med najmanjšimi na letalu, prav smešno je izgledal proti ostalim velikanom. Če bi vsi imeli kovčke dovoljenih dimenzij problema s prtljago ne bi bilo, saj imajo ti B737 po mojih izkušnjah ogromno placa v predalih (recimo v primerjavi z A320). Mogoče se bo sedaj zopet bolj striktno to gledalo, ko bo dovoljen še en kos ročne prtljage.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Ryanair za lete do 2 ure je v (zelo) redu, za več pa ambient nekeko ne ustreza.

V kake vukojebine pa leti Ryanair? Poanta nizkocenovnika je v premium storitvi (letališče, osebna obravnava, top termini, "znana" letališča) za budget ceno??
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Mi smo leteli 2:40, kaj dosti daljših letov tako nima, pa je bilo čisto OK. Pač določene izkušnje pomagajo (npr. čokoladna mleka ali tekoči jogurti v 1dl tetrapakih za otroke).
 

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Vsakič, ko sem letela z Rayanairom so čekirali velikost prtljage in so preveliko prtljago preusmerili v "spodnji štuk" letala. Tudi že tehtali so nam ročno prtljago. Kar je bilo več kot 10kg ni šlo na letalo. Tudi sama sem že prelagala prtlago iz svojega kovčka v kolegičinega, da je šel skozi. Mi je pa všeč, da je možnost dodatnega kosa prtlage, ker ne bo več treba laptopov rint v kovčke.

Pa glede na nizko ceno moraš slabše stanje letal pač vzet v zakup.

Kar pa se oddaljenih letališč tiče. Zaenkrat sem samo v Pariz letela, da je bilo letališče stran od mesta. Pa še to verjetno samo zato, ker ima Pariz 3 letališča in so se zmenil samo z Beauvisom. Drugod sem prišla vedno na "glavno" letališče.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Neugodni termini, letenje prakticno brez prtljage, ciganska obravnava, brez prostora za noge in za namecek odhod in prihod v neko priprizdino bogu iza leđa. Hitro uvidis da se racunica ne splaca razen ce se z letalom vozis na sprehode.
Če ti ura/kraj prihoda/odhoda ne ustrezata, pač izbereš drugo družbo - ni zdaj tako, da vzletiš in po zvočniku slišiš 'danes smo izžrebali pristanek v Oslu'. Glede legrooma pa je easyjet slabši kot ryanair, british airways pa je precej blizu RYR (BA - 78 cm, RYR - 76) - torej gre bolj kot ne za psihologijo.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Letel sem že z kar nekaj letalskimi družbami in z gotovostjo lahko rečem, da je Ryanair GREZNICA od družbe. Neprijazno osebje, neenaka obravnava potnikov, posilno letalsko osebje...skratka podn od firme. Še O'Leary zgrozil in ugotovil, da je nekaj hudo narobe....
Easyjet je za spoznanje boljši. Saj vem da so to nizkocenovniki, vendar po mojih izkušnjah, se tako z potniki enostavno ne dela. Z Ryanairom sem letel že vsaj 10x pa lahko rečem, da je bilo vsaj 8x pod vsako kritiko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik calabria pravi:
Vsakič, ko sem letela z Rayanairom so čekirali velikost prtljage in so preveliko prtljago preusmerili v "spodnji štuk" letala. Tudi že tehtali so nam ročno prtljago. Kar je bilo več kot 10kg ni šlo na letalo. Tudi sama sem že prelagala prtlago iz svojega kovčka v kolegičinega, da je šel skozi. Mi je pa všeč, da je možnost dodatnega kosa prtlage, ker ne bo več treba laptopov rint v kovčke.

Pa glede na nizko ceno moraš slabše stanje letal pač vzet v zakup.

Kar pa se oddaljenih letališč tiče. Zaenkrat sem samo v Pariz letela, da je bilo letališče stran od mesta. Pa še to verjetno samo zato, ker ima Pariz 3 letališča in so se zmenil samo z Beauvisom. Drugod sem prišla vedno na "glavno" letališče.

Po eni strani je prav, ker se folk ne drži dimenzij in teže pol pa drugi ne morejo spraviti svojih torb v prostor za prtljago nad sedeži.

Sem pa to tehtanje in merjenje doživel na ryanair, na easyjetu ne. Meni niso nič utrujali, ker je že na okol bilo ok.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Letel sem že z kar nekaj letalskimi družbami in z gotovostjo lahko rečem, da je Ryanair GREZNICA od družbe. Neprijazno osebje, neenaka obravnava potnikov, posilno letalsko osebje...skratka podn od firme. Še O'Leary zgrozil in ugotovil, da je nekaj hudo narobe....
Malo pare malo muzke.

O'Leary se ni nič zgrozil, saj je sam izumil sistem, kjer se potnike in zaposlene tretira kot živino.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Neugodni termini, letenje prakticno brez prtljage, ciganska obravnava, brez prostora za noge in za namecek odhod in prihod v neko priprizdino bogu iza leđa. Hitro uvidis da se racunica ne splaca razen ce se z letalom vozis na sprehode.
Če ti ura/kraj prihoda/odhoda ne ustrezata, pač izbereš drugo družbo - ni zdaj tako, da vzletiš in po zvočniku slišiš 'danes smo izžrebali pristanek v Oslu'. Glede legrooma pa je easyjet slabši kot ryanair, british airways pa je precej blizu RYR (BA - 78 cm, RYR - 76) - torej gre bolj kot ne za psihologijo.

Ti ki imas tak rad wikiriki, preberi vso svinjarijo o smrdljivem Ryanairu, predvsem v talk sekciji ko zelijo prikriti svoje umazane posle.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Sem precej dobro seznanjen z Ryanairom (precej bolj kot ti), tako da ne potrebujem wikija. O RYR praksah glede zaposlenih potniki tako in tako nimajo blage veze, vse ostale pa je v skladu z EU regulativo.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Aha torej je vsa zgodba okoli RYR odnosa do delavcev le pravljica za lahkonoc?

Problem je cistas tam kjer ne razumes, razumljivo pa noces absorbirat.