Ryanair - drobni disk

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

- plačana check-in prtljaga
- narejen online check in v obe smeri
- sprintani vsi boarding passi


Sem še slučajno kaj pozabil? Prav tečni so s temi malimi bedarijami (ala online checkin), za katere te potem mastno orubijo na letališču.

Ni mi jasno... itak moram oddat prtljago in tako ali drugače obremenjevat njihove uslužbence. Zakaj ne more vmes še natisniti karte?!

Carry-on je zastonj, right?


Še malo, pa bo treba doplačat za vsak kos oblačila, ki ga boš oblekel za na letalo...
evil.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Pazi, da ne zamudis check in oz. oddaje prtljage. Smo prisli v Dublinu minuto pred "napovedanim" zaprtjem in zamorkla rece, da je ze zaprto, da so zaprli 5 min. prej. Pomagat ni znal nihce, a smo vseeno nekako s kufri prisli onboard. Baje bi morali o predcasnem zaprtju obvestit pa se to ni zgodilo.
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Carry-on je zastonj, right?

Ampak samo 1 kos. Če nekaj kupiš, recimo na letališču ob povratku, moraš to pospravit v ta 1 kos, ne smeš imet recimo dodatne vrečke.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Citat:
Uporabnik steiner pravi:

Ampak samo 1 kos. Če nekaj kupiš, recimo na letališču ob povratku, moraš to pospravit v ta 1 kos, ne smeš imet recimo dodatne vrečke.

Ni nujno. Ko sem jaz nazadnje letela iz Londona, sem imela poleg nahrbtnika še eno sliko, zapakirano v kartonasto valjasto škatlo, visoko skoraj en meter - pa mi ni nihče rekel ničesar. Verjetno je malo (no, precej) odvisno od volje odgovornih oseb na letališču...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Na zadnje ko sem jaz letel, sta imela dva skupaj en kovček, ki je tehtal 20kg. Se jih ni dal niti za milimeter premakniti, kljub temu, da sta bila plačana dva kosa prtljage, ki skupaj lahko tehtata 2x15kg. Na koncu smo pol cot preložili v eno veliko vrečko, jo fino zaprli in potem so bili zadovoljni
bonk.gif
.


Hvala vsem za nasvete in opombe. Upam, da nisem česa pozabil...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem se tudi pravkar počekiral in natisnil karte pri ryanairu, je že 15. dni do leta.
Za razliko od easyjeta imajo kabinsko prtljago gratis. Mere in teža so napisane tudi na sami prtljagi.
Grem pa iz Graza v London.

Nobenega dodatnega eura ne bodo spipali.

Zanimivo, da sem naprej naprej grede lani imel potovalno torbo ter še majhno torbico in ni nihče v Slo kompliciral. Nazaj grede pa je bilo potrebno pred Angležem strpati torbico v večjo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Na Easyjetu nič ne težijo zaradi dveh (ali celo treh) kosov kabinske prtljage, sem šel letos parkrat z njimi. Omejitev 1 kosa prljage je omejitev angleških letališč.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Res je, to je bilo na letališču, kjer ne moreš skozi če nimaš enega kosa
smile-1.gif


Važno je kako težijo pri pregledu osebne prtljage.

Glede easyjeta sem samo napisal, da je treba kabinsko prtljago doplačati...
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Samo pazi, da je tudi 15 dni do povratka.
Meni se je zgodilo, da mi je sprintalo samo v eno smer.
In ker ni bilo 15 dni do povratka mi povratnih kart ni sprintalo
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bil pozoren
smile-1.gif

Je manjkala povratna, ker še ni bilo 15 dni in sem moral čez dan, dva počekirati še povratno.
 

Alan_Bastard

Pripravnik
12. dec 2007
169
1
18
Ljubljana
Jaz imam tudi eno vprašanje! Imamo s 3 kolegi karto LJ - London - Lj in moram jaz na eno pot in bom direkt v London priletel. Lahko pričakujem probleme potem na povratku London - Lj, moram zame let Lj - London odpovedati ali bo vse ok?

Hvala
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Karte že imaš?
Za vsak let in vsakega potnika je ločena karta a ne.
Na letalu bodo veseli, da te ni, ker si plačal
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Alan_Bastard pravi:
Jaz imam tudi eno vprašanje! Imamo s 3 kolegi karto LJ - London - Lj in moram jaz na eno pot in bom direkt v London priletel. Lahko pričakujem probleme potem na povratku London - Lj, moram zame let Lj - London odpovedati ali bo vse ok?

Hvala

Vse je odvisno od karte. Če je povratna (torej res LJ-London-Lj) kot ena vozovnica, potem ne bo šlo.
Če imaš 2 ločeni (kar je pri nizkocenovnikih tudi navada), potem ni problema ...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Ko sem letel iz Londona v Ljubljano, ni bilo panike nesti na letalo laptopa, ter velike vrečke ter enega 40cm visokega peluša(plišastega medvedka). Sicer sem letel z adrio ampak vseeno.