Ruter in Brezžični telefon

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
576
113
Printer priklopiš na tvoj računalnik in boš lahko printal iz vseh compov v hiši, pogoj je le da je tvoj računalnik prižgan. Če maš pa printer na router povezan pa tega pogoja ni.
Če kupuješ wlan router kupi Buffalo router za 50 evrov.
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hvala ti!

Ok, ampak v primeru, ko printer priklopim na moj računalnik, ga morajo imeti drugi tudi inštaliranega? Pa verjetno je treba kakšno mrežo postavit? Al kako? (Se opravičujem, samo to bo moje prvo srečanje z ADSL in Routerji/Wireless, ker do sedaj interneta nismo mogli met).

Mi lahko točno poveš kater Ruter?
A se mi sploh splača imeti 2?
(čeprav 50€ bi še dal, če ima tudi možnost printanja pa je kaj boljši kot recimo ta, ki se dobi pri siolu).


Hvala ti za pomoč vnaprej!
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Asus WL500g Premium ima USB porte kamor lahko vklopiš printer. Printer potem inštaliraš kot mrežni printer in ni treba da je tvoj računalnik prižgan. Ni dosti dražji od Buffalota...
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Za brezžično omrežje moraš na Sinope dokupit "USB Dungle" (upam da sem oprav napisal), ker samo ta deluje. Drugi USB WI-FI ključrki pa ne delujejo-zadeva deluje dobro samo domet ni bog ve kaj. Stane pa 29€ pri SIOL-u.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik Perica pravi:
Za brezžično omrežje moraš na Sinope dokupit "USB Dungle" (upam da sem oprav napisal), ker samo ta deluje. Drugi USB WI-FI ključrki pa ne delujejo-zadeva deluje dobro samo domet ni bog ve kaj. Stane pa 29€ pri SIOL-u.

Od kje tebi ta ideja?
rolleyes-1.gif
 

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Citat:
Uporabnik mAn pravi:
Hvala ti!

A morda veš, če obstaja kaj, kar se da dokupit, da se potem da priklopit printer (se opravičujem, ampak v telekomunikacijah res nisem doma)?

Zakaj bi rad priklopil printer na router?

A lahko mal več poveš okoli tega?
Obstaja vmesnik, ki ima mrežni vhod in LPT/USB izhod...to priklopiš na router.

Če imaš več računalnikov itak lahko priner šeraš...
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Anddrej

Priklop tiskalnika na usmerjevalnik je čudovita zadeva!
Deljenje (šeranje) tiskalnika pa je v glavnem sranje, najmanj zaradi tega, ker mora biti en pc prižgan, dela pa tudi bolj tako-tako (uporabniška imena, gesla, pravice, itd.).

Tiskalnik pa se fizično priklopi na USB port na usmerjevalniku (če ga ima) na lokalnih pc-jih pa se
inštalira protokol/servis za TCP/IP tiskanje in se določi dotični tiskalnik kot lokalni - ne mrežni in da uporablja za tiskanje TCP/IP vrata z IP naslovom usmerjevalnika.

Res je, obstajajo Ethernet/LPT adapterji, tudi v redu zadeva, razen cene,
ki je nesmiselno visoka za domačega uporabnika!
 
Nazadnje urejeno:

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Sicer malo pozno. Mogoče sem malo nerodno napisal. vendar sem mislil na "ključek" kot WI-FI ,kar je najenostavnejša postavitev brezžičnega omrežja. Je samo ena od možnosti za brezžično omrežje (ne vem če najcenejša). Če se motim, se oproščam.
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Burek, res je, samo bi rad priklopil na Synopsis tudi printer... Samo samo zato ne mislim kupovat drugega ruterja za 80€.