Rusi v Siriji

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.974
4.263
113
Aha in ce se bo izkazalo, da sploh ni bilo kemicnega napada, kaj pol?
Pri Rusih ni blo Černobila, ni blo Kurska itd.....

tko to gre pri Rusih. Čečenija je bila čisto po mednarodni konvenciji, čeprav je civilni blok razklan na pol....
Skratka kor Rusu verjameš potem veš da si opran.

Tudi v Ukrajini ni bilo holodomora, niti niso obstajali Gulaki, čeprav še vedno obstajajo. Politična demokracija je na višku, le socialna omrežja blokirana. Na vrsti še vpn.

Andy kljub vsemu je tvoj neverjetno verovanje fanscinantno. Očitno vsi lažejo le Rusi ne. No jest vem da so ZDA svojga denarja vredni. Samo pod njimi nam je lepše.

priznaš ali pa ne.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in endvatri

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.307
2.359
113
Pomurje
Ti si odličen primerek brezjajčnika.
Ni ti mar kaj je prav in kaj narobe, samo da je tebi lepo.

Podobno so nemci razmišljali, ko se je hitler dvigoval.

Bećki konjušar
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.974
4.263
113
Ti si odličen primerek brezjajčnika.
Ni ti mar kaj je prav in kaj narobe, samo da je tebi lepo.

Podobno so nemci razmišljali, ko se je hitler dvigoval.

Bećki konjušar

Veš kej je problem, ko vam vzamejo bonitete ste največji konjušarji kar jih je. Pa poglejmo Srbijo. Zmanjšalo se je ozemlje, valajo jih po hagu, folk pa ima mizerne plače, ter ugotavljajo kako smo Slovenci sposobni da imamo tak standard.

Rusi so jih gladko zajebali.

Rusi so zagrešili toliko slabega lastnemu narodu, kaj šele drugim, da je Hitler mati tereza proti njim. Še več poglej si njihov BDP in boš videl kaj vidiš o miljardno teškem Putinu.

scam, scam, scam. Kozaki, ki ne cenijo lastnega naroda. Če misliš drugače, nisi nikoli bil v Rusiji.

Ko že omenjaš Hitlerja ni čudno da so v štartu paktiral z njem, vendar je Hitler hitro spoznal kaj Rusi so....

in ti konjušar si poglej sovjete
https://sl.wikipedia.org/wiki/Holodomor

ni kej..... za dodat
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.549
15.551
113
Rusi so zagrešili toliko slabega lastnemu narodu, kaj šele drugim, da je Hitler mati tereza proti njim.

Največji problem sam osebno vidim v tem, da četudi morda zgoraj citirano drži 10000% to še ne daje pravice ZDA, VB in Franciji za napad na suvereno državo zgolj na podlagi izjemno slabo premišljene laži. Ampak ker so v bližnji preteklosti identično speljali že večkrat in to brez kakršnihkoli resnih posledic za njih, se seveda zdaj vse skupaj lepo nadaljuje kot da imajo dejansko vso moralno in pravno pravico za napad. In to je dejstvo, ki lahko v prihodnosti pripelje do še bolj nevarne situacije kot so te dandanes, ko se ZDA& Co ter Rusija malo napihujejo in zganjajo predstave za rajo, v bistvu pa prav vsi lepo skrbijo za svoje interese na račun potlačenega malega človeka z bližnjega vzhoda pa še iz kje drugje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in sipu

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.974
4.263
113
Največji problem sam osebno vidim v tem, da četudi morda zgoraj citirano drži 10000% to še ne daje pravice ZDA, VB in Franciji za napad na suvereno državo zgolj na podlagi izjemno slabo premišljene laži. Ampak ker so v bližnji preteklosti identično speljali že večkrat in to brez kakršnihkoli resnih posledic za njih, se seveda zdaj vse skupaj lepo nadaljuje kot da imajo dejansko vso moralno in pravno pravico za napad. In to je dejstvo, ki lahko v prihodnosti pripelje do še bolj nevarne situacije kot so te dandanes, ko se ZDA& Co ter Rusija malo napihujejo in zganjajo predstave za rajo, v bistvu pa prav vsi lepo skrbijo za svoje interese na račun potlačenega malega človeka z bližnjega vzhoda pa še iz kje drugje.

Seveda ne pozabi na Čečenijo, Krim, Ukrajino, Gruzijo, Afganistan itd... še naštevam...
Rus je pravičen, kadar mu paše?

Še enkrat iz vseh teh poplav informacij je razvidno, da je edina resnica Ruska. Pa čeprav vemo, da iz zgodovine lažejo vsem, najbolj pa lastnemu narodu. S'tega stališča jih ne jemlem resno.

Kot sem že omenil da tarče niso bile zadete je lari fari. U bistvu so Rusi priznali, da praktično niso aktviriali obrambe. Vendar malo show offa vseno more biti. Nekako mi delujejo kot S. Korejc, ki izstreli raketo v morje.

Očitno pa show off zganja lahko le Putin. Ki prvič ni ustavil Erdogana niti ni ciljal ISIS ko se je umikal. Skratka pri tej zgodbi že iz Ruske strani smrdi. Je pa dejstvo Putin je hitro dojel da rabi Erdogana in mogoče tudi ISIS za lastne interese.

Kozakova igra je taka, da nikoli ne veš pri čem si. Trump je pa show man, le da gospodarskih interesov ne skriva, kot je to delal črnidemokrat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.549
15.551
113
Še enkrat iz vseh teh poplav informacij je razvidno, da je edina resnica Ruska.

Vse kar hočem jaz prikazati je to, da ni ZDA verzija resnice tako resnična kot jo oni sami prikazujejo in ne računam, da bom s tem prikazal Ruse v lepi oz. lepši luči. Dejstvo je, da je v trenutnem primeru agresor ZDA in ne Rusija in da ta agresor deluje na podlagi trhle laži, kar je pa še huje je pa to, da je to že n-krat ponovljen dogodek s te agresorkse strani in to brez sankcij.
Še enkrat - moj namen ni prikazovanje ruske zgodbe kot edine sprejemljive oz. resnične. Nikakor.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.974
4.263
113
Vse kar hočem jaz prikazati je to, da ni ZDA verzija resnice tako resnična kot jo oni sami prikazujejo in ne računam, da bom s tem prikazal Ruse v lepi oz. lepši luči. Dejstvo je, da je v trenutnem primeru agresor ZDA in ne Rusija in da ta agresor deluje na podlagi trhle laži, kar je pa še huje je pa to, da je to že n-krat ponovljen dogodek s te agresorkse strani in to brez sankcij.
Še enkrat - moj namen ni prikazovanje ruske zgodbe kot edine sprejemljive oz. resnične. Nikakor.

Vsi prikazujejo svojo resnico, vendar tukaj je default pravilna Ruska. Iran in Rusija res blestita po verodostojnosti. Tudi recimo Iran da ni razvijal uran za jedrsko orožje. Dokazali so jim, da so bogatili uran nad 20%, nato je sledil izgon mednarodnih inšpektorjev.

Rusi so jih vseskozi podpirali, pa čeprav so vedeli da ima ZDA prav. Tudi pri S. Koreji je tako. Ruska resnica je vedno triki. Če gledamo iz stališča ZDA pa vemo da je praktično vsa novinarska scena proti njemu ter samo čakajo na feler.

Seveda ta praksa proti predsedniku je v Rusiji nemogoča. Genadij Timčenko in Leonid Mikelson je tipična ruska praksa ali pa Gari Kasparov.
Rusi v Sirji imajo lastne interese. In konflikt jim je v interesu, Asad pa je lutka v krempljih Kremlja.


In verjeti Rusom je v tem trenutku kot verjeti upravi NLBja, da so bili krediti transparenti. ZDA pa je koalicija, ISIS in ne vem kaj še. Erdogan pa je zdej ok. Ruski sistem poenostavljanja, če ravno je bil včeraj daeš.

Še enkrat nikoli ne bom verjel Rusom, nikoli. V zgodovini je ogromno dokazov, njihovo prakso poznajo Kitajci, Srbi, Gruzijci, Čečeni, vse Baltske države....

Vem pa da je ob tem napadu (ki je bil bolj opozorilen) ranjen Putinov ponos, ki je zatrjeval in si delal utvare, sej ne upate. Prava vojna proti Rusiji pa je v sankcijah in zaradi kozakove preteklosti jm ne verjamejo niti zavezniki v narekovajih.

Seveda na žalost te sankcije prizadanejo večinomoa nedolžno rusko prebivalstvo. Če ravno v tem mandatu je Putin obljubil 20 miljonom lastnih revežev spremembo.

Brez programa show off in še manipulacije na volitvah.

Povej kako lahko takemu verjameš. Dober dan ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Si pač rusofob, vsi, ki se ne strinjajo s tabo, pa so po tvoje rusofili. Agresor je v tem primeru pač ZDA + EU. Fact.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
V glavnem vojna v Siriji se je tako rekoč šele začela. Zdaj je tarča mesto Idlib kjer se bosta asad in putin iživljala in morila civilno prebivalstvo.
Prasec hitler Trump bodo vsi kričali.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.974
4.263
113
Si pač rusofob, vsi, ki se ne strinjajo s tabo, pa so po tvoje rusofili. Agresor je v tem primeru pač ZDA + EU. Fact.
Nisem rusofob, ko je bilo za izgon ruskih diplomatov sem bil proti, ker ni v našem gospodarskem interesu. Tega rusofob nikoli nebi rekel. Kar je delala slovenska diplomacija in zunanje ministrstvo pa je pod kritko. Usrala se je na obeh straneh, to lahko rata le komunajzerjem.

Avstrija ima jasno stališče in period, noben jih ne obtožuje, nas gledajo postran vsi.
Smo pa naredili veliko štalo na Palestinskem vprašanju. Ki se nas ne tiče in ne bo prispevalo k ničemur, le jezi tistim, h katerim si hodimo sposojat, da naše požrešne javne finance sploh funkcionirajo.
Res sem rusofob.

Preteklost lepo kaže kaj Rus je, in kot kaže nam ritolizniška varianta en jebeštrga pomaga pri pogajalskih forah o ceni plina. Tko da je bila verjetno tudi ta politika neuspešne nevtralnosti napačna.

Jebe se Putinu za ritoliznike, kar je njemu v interesu ja, naslednji dan te odfuka.
Asad je prisiljen kimat zaradi lastnih interesov ne interesov Sirije kot prebivalstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.736
5.883
113
optiplex
ZDA/UK/FR so še 3x manj kredibilni od Rusov.
Poleg tega prvi mešajo drek povsod po svetu.

9/11, Afganistan, Irak, Libija press.
Dalje v zgodovino raje ne grem.