Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Si sploh prebral kaj si prilepil? Javna raba TV!


To pa je res, ampak kot naročnik Telemacha in Telekoma ne rabiš imet TV, lahko imaš samo internet in telefonijo.

Fakt: če nimaš TV (ali druge naprave za spremljanje TV programa) ne rabiš plačevat RTV naročnine. Ti pa sprašuješ kako bi gledal in ne plačeval.

In nenazadnje: javni "RTV" servis se plačuje v veliko državah.

Point ki ga ne razumeš, pravico imam imet tv in ne gledat tega sranja.
Komiji ti pogojujejo, to z tvjem.....

naj pač zaklenejo program in plačaš kot HBO pa da vidimo, kdo bo to gledal?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Si sploh prebral kaj si prilepil? Javna raba TV!


To pa je res, ampak kot naročnik Telemacha in Telekoma ne rabiš imet TV, lahko imaš samo internet in telefonijo.

Fakt: če nimaš TV (ali druge naprave za spremljanje TV programa) ne rabiš plačevat RTV naročnine. Ti pa sprašuješ kako bi gledal in ne plačeval.

In nenazadnje: javni "RTV" servis se plačuje v veliko državah.
Veš koliko je zaposlenih na Slovaškem, Grčiji za podobno shemo?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Point ki ga ne razumeš, pravico imam imet tv in ne gledat tega sranja.
Komiji ti pogojujejo, to z tvjem.....

naj pač zaklenejo program in plačaš kot HBO pa da vidimo, kdo bo to gledal?
Enako imaš v ORF v A, BBC v GB, RAI v I.

Veš koliko je zaposlenih na Slovaškem, Grčiji za podobno shemo?
Ne in me niti ne zanima ker živim v Sloveniji.
Odklopi TV in naredi nekaj dobrega zase, pa ne boš plačeval RTV prispevka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirko_Barkovic

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
A jebiga, knjige se slabo prodajajo pa je treba še nekaj postrani zaslužit. :cool:

Zanimivost je tudi to, k naša hiša sploh še ni imela uradno hišne številke (imeli pa smo jo nalepljeno na kaslc, ker je bila vloga podana), pa je smo po obisku tega kurca dobil položnico.
Zato ti še enkrat povem, ti modeli so zunanji in zbirajo informacije za rtv prispevke od novih objektov in tistih, k imajo odjavljeno naročnino.

po lokalih pa bolj kot rtv hodi sazas oz njihovi pogodbeniki, še en parazit.

Tko da imaš napačne podake, da RTV ko daš naročnino stran odneha.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz govorim iz lastnih izkušenj tako kot ti. Že več let ne plačujemo prispevka v najemniškem stanovanju kjer nimamo TV - najemnik je v pogodbi zavezan sam urejat če si privleče svoj TV - do sedaj še nihče ni plačal.
 

Felis

Pripravnik
22. mar 2020
34
15
8
Takle mamo.

Jaz tudi plačujem višjo naročnino operaterjem, pa nikoli ne gledam POP TV in Kanala A.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Enako imaš v ORF v A, BBC v GB, RAI v I.


Ne in me niti ne zanima ker živim v Sloveniji.
Odklopi TV in naredi nekaj dobrega zase, pa ne boš plačeval RTV prispevka.

RTV prispevek plačuje vsak, ki ima elektriko.

Za ORF greš k serviserju, ki ti odstrani "tuner" iz televizije. In ne rabiš več plačevati ORF-a.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kaj ni res? Če imam tv moram plačevati naročnino. Sicer bi že vsi šli od rtvslo.
Veš kaj je tvoj problem? Odrezal bi vse oz. se losal vsega kar ti ne paše: RTV, levake, srbe, 99% JS....
En drug bi se losal RKC, tebe, makedoncev, Janše,..
Tretji bi ....
Vse kar imamo in kar smo je kompromis.
Seveda se lahko z lahkoto rešiš vsega naštetega, tudi RTV naročnine. Izseliš se iz Slovenije. Nekam v tri pizde materne. Ker nisi za med ljudi.
Resno, brez heca.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Pač sreča....

FYI

https://panna.si/blog_it_pomocnik/54/rtv_prispevek_kako_se_ga_lahko_znebite/
Ključni citat:
V sivo cono vstopite tudi, če z ustreznim obrazcem odjavite RTV sprejemnik (za največ 36 mesecev z možnostjo podaljšanja). Za dokazovanje, da resnično nimate RTV sprejemnika, so na voljo tri možnosti:
- s predložitvijo verodostojnih dokazil,
- z izjavo dovoliti, da v treh mesecih po odjavi resničnost podatkov na domu preveri RTV kontrolor,
- z notarsko overitvijo podpisa na obrazcu za odjavo.

Če izberete notarsko overitev podpisa, mora služba za RTV prispevek takšno izjavo upoštevati, hkrati pa nima možnosti preveritve, ali dejansko nimate RTV sprejemnika ali katerekoli druge naprave, ki omogoča sprejem vsaj enega RTV programa. Po ustavi, ki je nadrejena zakonu in pravilniku, namreč nihče nima pravice brez sodne odredbe vstopiti v stanovanje. Za izdajo sodne odredbe pa je potreben utemeljen sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje – kar neplačevanje RTV prispevka ni. Je namreč »zgolj« prekršek, ki se kaznuje z denarno globo. Slednjo lahko na podlagi prijave in po izvedenem dokaznem postopku izreče Tržni inšpektorat. A tudi slednji zaradi ustavne določbe o nedotakljivosti stanovanja nima pravice vstopiti v zasebni prostor, kar v praksi pomeni, da je dokazovanje (ne)posedovanja RTV sprejemnika praktično nemogoče. Razen če se zavezanec izda sam – denimo s tem, da na Facebooku javno objavi fotografijo svoje dnevne sobe.


To zgornje 100% deluje.
Se je tega poslužila žlahtnica, ko ji pranje možganov s strani javne RTV enkrat dokončno dvignilo pokrov.
Notarska overitev podpisa na izjavi, da nimaš TV, stane ca. 15 €, in ti zagotavlja 3 leta miru pred RTV pijavkami.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Takle mamo.

Jaz tudi plačujem višjo naročnino operaterjem, pa nikoli ne gledam POP TV in Kanala A.

Ja samo je razlika, ti še zmeri lahko kenslaš in imaš recimo iptv pa ti potem tega ni potrebno plačevat. RTV pa za aparatom pogojuje plačilo prispevka. Če smo pošteni še radia ne smeš imet.

To je problem.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Pa še nekaj o rtv , češ kako niso enostranski
1585065461162.png
 
Jaz govorim iz lastnih izkušenj tako kot ti. Že več let ne plačujemo prispevka v najemniškem stanovanju kjer nimamo TV - najemnik je v pogodbi zavezan sam urejat če si privleče svoj TV - do sedaj še nihče ni plačal.


kolega isto, sam ma pa smart fon..in na smart fonu lahk gledaš tv...pa plačuje tistih 13 € na mesec

ko že omenjaš druge javne rtv službe recimo v Ita se financirajo preko davkov (ne glede ali imaš štrom ali ne) in ne direktno. s tem da tam imaš anteno na strehi in vidiš nekaj 10 kanalov zastonj, oz jih plačuješ z davki, pri nas pa z anetno na strehi razen tega na nudi udobje ptičem ne moreš a ma ništa nič

o valu 202 pa škoda zgubljat besed....mam nameščen app radio in poslušam samo tuje postaje. drgač pa raje nič kot tisti čudež
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
248
113
hahaha, a te tok zanima dogajanje na tujem podrocju da mores tuje postaje poslusat?