Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

19. jul 2007
2.756
1.479
113
Vi ste vsi šli na politiko, politika je itak star percepcije, nisem imel tega v mislih (niti ne sledim kaj Janša tvita) mene bolj moti "obrtniški nivo", ki je precej nizek.
Kar mi zadnje čase res dvigne pritisk je interpretacija statističnih podatkov. Imaš povprečno vrednost in vse vse je podpovprečno in nadpovprečno, ostalo ne obstaja, standardna deviacija, interval zaupanja, to tem pisunom ni jasno. Saj ni problem da ne znaš statistike, samo potem ni potrebno iz statičnih napak delati trendov in podobno. Kaj pomeni, da je statistično značilno tudi jim ni jasno.

No, ta kavna novica se mi je zdela lep prikaz tega, vsakemu normalnemu je jasno da se v blagovnih rezervah zaloge obračajo, avtor je nedvoumno napisal "da ne bo več skladiščila državnih zalog kave, ki jih je nabirala več desetletij"

PS: med današnjo novico o blagovnih rezervah je bila povezava na kavo iz švicarskih rezerv, zato sem novico komentiral sedaj, ne pa pred enim letom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Romzi
Neodvisnega novinarstva nimamo. rtvslo je žarišče levih laži, manipulacij... Prisilno moramo plačevati pa vsi. In notri je zaposlenih vsaj polovica pro jugo srbskih novinarjev katerim kar kipi od sovraštva do jajota. Pa veš zakaj? Ker je bil takrat eden glavnih pri osamosvojitvi.
Nova tv pa je daleč od medija.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Romzi
Neodvisnega novinarstva nimamo. rtvslo je žarišče levih laži, manipulacij... Prisilno moramo plačevati pa vsi. In notri je zaposlenih vsaj polovica pro jugo srbskih novinarjev katerim kar kipi od sovraštva do jajota. Pa veš zakaj? Ker je bil takrat eden glavnih pri osamosvojitvi.
Nova tv pa je daleč od medija.
:valjamse::obesise:
 

Felis

Pripravnik
22. mar 2020
34
15
8
Romzi
Neodvisnega novinarstva nimamo. rtvslo je žarišče levih laži, manipulacij... Prisilno moramo plačevati pa vsi. In notri je zaposlenih vsaj polovica pro jugo srbskih novinarjev katerim kar kipi od sovraštva do jajota. Pa veš zakaj? Ker je bil takrat eden glavnih pri osamosvojitvi.
Nova tv pa je daleč od medija.
Kateri pa so zate verodostojni mediji? Rasistične in neonaci strani in avtorji, s katerih produkti nas neumorno zalagaš?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.166
-8.272
113
Romzi
Neodvisnega novinarstva nimamo. rtvslo je žarišče levih laži, manipulacij... Prisilno moramo plačevati pa vsi. In notri je zaposlenih vsaj polovica pro jugo srbskih novinarjev katerim kar kipi od sovraštva do jajota. Pa veš zakaj? Ker je bil takrat eden glavnih pri osamosvojitvi.
Nova tv pa je daleč od medija.

Še kar čakam na prosrbsko, komunistično propagando. A bo kaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Felis

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Romzi
Neodvisnega novinarstva nimamo. rtvslo je žarišče levih laži, manipulacij... Prisilno moramo plačevati pa vsi. In notri je zaposlenih vsaj polovica pro jugo srbskih novinarjev katerim kar kipi od sovraštva do jajota. Pa veš zakaj? Ker je bil takrat eden glavnih pri osamosvojitvi.
Nova tv pa je daleč od medija.
Veš, v nekaterih idejah se celo strinjam s tabo. Če ne bi bil tako prekleto sovražen bi še nekako šlo....

"Prisilno" moramo še:
- plačevati davke in prispevke za soc., pok. in zd. zavarovanj
- otroke vpisati v OŠ
- plačevati za registracijo vozila, ki smo si ga sami prislužili. Pa že pri nakupu te prisilno ocurijo. Enako za cestnino in vinjeto
- ubogati policaje in carinike, redarje, dacarje, sodstvo
- verskim predstavnikom (da ne bom samo RKC izpostavil) plačevanje socialnih prispevkov
- imeti stalno prebivališče. En navaden divji prašič je lahko brez emšota in davčne, jaz si tega razkošja ne morem privoščiti.
.
.
.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Že vsaj 100X smo ti dali recept kako odjaviš RTV in ne plačuješ prispevka.

Ko odjaviš pa začnejo srati.......
Ter pošiljati privat detektive itd....

Stvar bi morala biti neobvezna.
Gamad bi se v trenutku spucala (ala Štefančič) in drugi zunanji priskledniki.

Gačič ves zapohan bluzi po RTV itd....
Skratka zakaj bi morali mi to plačevat?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Serješ ti z napačnimi informacijami! Nikoli nobenega detektiva ni bilo.
Redno pa se izvaja nadzor na terenu nad prijavljenimi sprejemniki, ki so namenjeni javni rabi in so nameščeni v lokalih, trgovinah, frizerskih salonih, fitnes centrih in podobno. Iz tega naslova je bilo v zadnjem letu (2018) odkritih in na novo prijavljenih več kot 2.000 sprejemnikov.

Sicer ne vem kaj so ti ljudje, predstavljajo se kot prodajalci knjig. Nato dobiš položnico.....
Drgač pa ja so detektivi al ne vem kaj so, skačejo in na foro poizvedujejo ali imaš tv ali ne?

Pr nas je prišel k smo fasado delal in čez teden dobili položnico....
je pa kao knjige prodajal....
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Kaj ni res? Če imam tv moram plačevati naročnino. Sicer bi že vsi šli od rtvslo.

To da noben nebi tega sranja prostovoljno plačeval je jasno...
To komiji dobro vedo, zato celo ideje, da bi moral vsak plačevati prispevek od polnoletnih družinskih članov.

pa še to kar vzamejo jim ni dovolj.

Je pa res če RTV sede pade kup lokalov tam okol.....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sicer ne vem kaj so ti ljudje, predstavljajo se kot prodajalci knjig. Nato dobiš položnico.....
Drgač pa ja so detektivi al ne vem kaj so, skačejo in na foro poizvedujejo ali imaš tv ali ne?

Pr nas je prišel k smo fasado delal in čez teden dobili položnico....
je pa kao knjige prodajal....
Si sploh prebral kaj si prilepil? Javna raba TV!

Kaj ni res? Če imam tv moram plačevati naročnino. Sicer bi že vsi šli od rtvslo.
To pa je res, ampak kot naročnik Telemacha in Telekoma ne rabiš imet TV, lahko imaš samo internet in telefonijo.

Fakt: če nimaš TV (ali druge naprave za spremljanje TV programa) ne rabiš plačevat RTV naročnine. Ti pa sprašuješ kako bi gledal in ne plačeval.

In nenazadnje: javni "RTV" servis se plačuje v veliko državah.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Si sploh prebral kaj si prilepil? Javna raba TV!


To pa je res, ampak kot naročnik Telemacha in Telekoma ne rabiš imet TV, lahko imaš samo internet in telefonijo.

Fakt: če nimaš TV (ali druge naprave za spremljanje TV programa) ne rabiš plačevat RTV naročnine. Ti pa sprašuješ kako bi gledal in ne plačeval.
Hodijo tudi pr fizikalcih, mi smo ga meli. To iz prve roke, prodajalca knjig.
 

Felis

Pripravnik
22. mar 2020
34
15
8
Sicer ne vem kaj so ti ljudje, predstavljajo se kot prodajalci knjig. Nato dobiš položnico.....
Drgač pa ja so detektivi al ne vem kaj so, skačejo in na foro poizvedujejo ali imaš tv ali ne?

Pr nas je prišel k smo fasado delal in čez teden dobili položnico....
je pa kao knjige prodajal....
Pa ste imeli tv in radio in gledali in poslušali nacionalko? Pa brali MMC?
Res vsi tisti ki udrihate čez prispevek nikoli ne gledate / poslušate / berete ničesar od RTV Slovenija?

Naš PV še vedno javno zagovarja neplačevanje prispevka?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A jebiga, knjige se slabo prodajajo pa je treba še nekaj postrani zaslužit. :cool: