Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
500 let nazaj so Turki itak pobili vse srbjance,
Preostale po poturčili...
Srbija je bila brez vojske in vladarja popolnoma obglavljena; na prestolu je ostala Kraljica, z nedoraslimi sinovi. Srbski prestol je takoj zasedel najstarejši Lazarjev sin, Stefan Lazarević, ki je, zavedajoč se svoje nemoči, potem Srbijo povedel v turško vazalstvo, obenem pa, po drugi strani še v madžarsko vazalstvo.

Bajazit I, si je kot novi Sultan, takoj vzel za ženo Lazarjevo hčer, Olivero Despino, in si tako utrdil položaj v večjem delu Srbije. Srbija je kot vazal pristala na plačevanje davkov in vojaško sodelovanje v bodočih turških vojnih pohodih. Tako so se Srbi borili na turški strani, že leta 1402 v bitki pri Angori (današnja Ankara), proti Timurlenkovim Mongolom. Turki so dokončno zasedli celotno Srbijo šele leta 1459, po dveh manjših bitkah.
Od tem, kjer so živeli že 500 let.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.636
113
dr. Jana Javornik

Sem raziskovalka in predavateljica na Univerzi. Raziskujem, predavam in objavljam na področju delovnih razmerij, države blaginje in politične ekonomije, enakosti in vključenosti na trgu dela, ter razvijam nove metode mednarodnih analiz javnih in socialnih politik. Proučujem plačno vrzel, poklice prihodnosti, usklajevanje poklicnega in zasebnega življenja v mednarodni perspektivi, organizacijo dela, socialno trajnost, odprto znanost ter etiko umetne inteligence. Razvijam raziskovalne projekte vpliva pandemije na družbo, zlasti dolgega covida in ostalih obolenj, povezanih s kronično utrujenostjo, na trg dela in razmerja na trgu dela.

Sem članica številnih interdisciplinarnih raziskovalnih skupin in sodelujem s številnimi svetovnimi univerzami, z delodajalci, nevladnimi organizacijami in mediji. Od 2020 sem tudi članica slovenskega Sledilnika in Podnebnika in dolgoletna aktivna članica številnih družbeno-civilnih organizacij v Sloveniji in v tujini. Svetujem evropskim vladam in FTSE100 na področju enakosti, raznolikosti in vključenosti in javnih politik.

Sourejam znanstvene revije kot so Work, Employment & Society, International Journal of Care & Caring, the Journal of Family Studies, in Jrnl of Comparative Policy Analysis.

Redno pišem in komentiram za The Conversation, Guardian, Observer, Independent, Financial Times, Forbes, Bloomberg, Telegraph, The Times in Sunday Times ter za BBC.

F1_WuqIWIAAQdMj.png
 
  • Haha
Reactions: LarryClay in Vadim

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Saj res, zakaj pa Sekumady Condé ni kandidiral? Bi z lahkoto zmagal v prvem krogu in bi nikogaršnji hlapci že prevzeli nacionalko v upravljanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe