Router...problem, pomagajte prosim

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Torej vsake tolko cajta se z laptopi ne moremo povezat na internet. Spodaj desno poleg ure kjer je ikona če dam miško gor napiše "samo lokalno". Lovi pa v redu kot vedno, povezava je močna, samo internet ne dela. Na navadnem PCju ki ni povezan prek wirelessa internet dela vedno. Problem rešim tako da prek PCja router resetiram, ko se zresetira, na vseh laptopih internet potem dela normalno. Kaj je narobe? Ker je bedno tole resetirat vsak dan ali minimalno 1x na teden.
bonk.gif


Hvala.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
OK sem šel na tole stran in zdaj ne vem kater firmware naj zdownloadam? Kaj je tisto 3100, 4000, 5000? A to samo na stacionarnem PCju inštaliram (na katerega je router priključen s kablom)? KLIK ZA STRAN
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Tistega, ki je za tvojo verzijo. To piše najbrž spodaj na nalepki ruterja.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ker ne poznam konfiguracije, bom rekel "na obeh".

Start -> Run - > CMD -> Ipconfig

PRIMER:
IP Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.2
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Na stacionarcu in na laptopih mora bit prva cifra enaka do zadnje pike (naceloma), gateway in maska morata biti enake na stacionarcu in laptopih.

V kolikor ne bodo, najprej na laptopu v CMD okencu napisi ipconfig /relese (pritisni enter) in nato ipconfig /renew (enter)

Potem preveri ip se enkrat.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
A uporabljaš kak P2P? Lahko da se nabere preveč aktivnih povezav, ki jih ruter ne more več hendlat.

Skratka če maš mulo ali torrent, preveri , če se isto dogaja tudi če je ta izklopljen.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Če laptop restartam NE pomaga. Samo če resetiram sam router potem pomaga takoj. Ja se downloada na utorrentu stuff. Naj zmanjšam število povezav v utorrentu? Na kolko naj dam? Imam 5mb linijo. Al kaj naj naredim?
confused-1.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
KSZ..
Jest mam tud en problemček oz vprašanje.
Ruter sem priklopu, tako kot so bla navodila. Na domačem klasičnem PCju laufa.
Ko se hočem povezat preko prenosnika se mi pa povezuje ampak se noče povezat.
A moram v prenosniku nastavik kake IPje
Mam Siol.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Ruter sem priklopu, tako kot so bla navodila. Na domačem klasičnem PCju laufa.
Ko se hočem povezat preko prenosnika se mi pa povezuje ampak se noče povezat.
A moram v prenosniku nastavik kake IPje
Na avtomatsko.
Oziroma, spomni se kak si naredil na PC in potem ...
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Se pravi da moram dat ravno tko notr v prenosnika CD ki je bil priložen in nardist isto?



Sem to naredu, ampak me pač opozori, da kabli niso prav povezani.

Če se ne motim sej ne rabim meti nikamor nič prklopljeno če mam brezzični ruter?
bonk.gif


 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Se pravi da moram dat ravno tko notr v prenosnika CD ki je bil priložen in nardist isto?
vadefak ?

Klikni spodaj desno na ikonico brezžičnega omrežja in izberi "View wireless networks", potem pa izberi omrežje, ki ga zazna.